Čtvrtý věk nového letopočtu

Z Knihovna Land of Ice
Přejít na: navigace, hledání

Lidé se po dlouhé bouři vrátili zpět na hlavní kontinent. Démoni zvýšili aktivitu na hranicích, aby mohli zrekonstruovat bouřkou poničená města. Lidé tentokrát měli větší zkušenosti z minulých věků, takže začali útočit na města velice brzo. Démoni nebyli připravení, hlavně ti mocnější, kteří museli dozbrojovat poničenou armádu. Lidé velice brzo začali získávat města a formovat aliance. Tento vývoj přinesl bohům velice velkou výhodu. Lidé stavěli pokročilé budovy velice rychle. Aliance sílily. To už ale na scénu přichází Dra' Ghottan a Tel' Thullgeon. Lidský pokrok je zastaven na delší dobu. Pak ale přichází Wurmové, mocné bytosti, které svým věrným dal Dralgar Imagar. Dra' Ghottan utrpěl jednu porážku za druhou. Démon noci ještě odolává, ale jen do doby, než se objeví Flamekeepeři. Démoni jsou tvrdě poraženi. Na scénu nastupuje obávaný Rah' Ghor Pravus. Sám ale nezvládá nápor odrážet.

Je za námi 340 let čtvrtého věku nového letopočtu a začínají se objevovat Válečníci prázdnoty. Občas vypomohou se slabšími démony. Jejich útok je vždy smrtící a dopodrobna vypočítaný. O Válečnících prázdnoty není moc informací. Podle Černého jestřába jim na hlavním kontinentu velí vévoda Zephiedes.

Uběhlo dalších 19 let a Vulkán jde potlačit vzpouru trollů, kteří na jednom z jeho ostrovů napadli několik měst. Zjistí, že tyto tvory podcenil. Ve svých skalách si hloubí šachty a zpracovávají železo. Vulkán se obává, že jim někdo velí a chce je získat pro své válečné účely. O dva roky později byli takřka všichni trollové vyhlazeni. Vulkán zjistil, že jedna z jejich šachet vede k jeskyni, kam se v minulosti propadl Arianin chrám. Byl chráněn ohnivým přízrakem. Nakonec se jednalo o iluzionárního strážce. Žádný ohnivý přízrak, totiž nedokáže žít v našem déle, než pár hodin. V hlubinách chrámu nalezl Vulkán Arianin svazek ohnivého mistrovství. Jeho nejlepší Flamekeepeři se dali do studování tohoto vzácného artefaktu. Po pouhých čtyřech letech je pomocí Vulkánových schopností stvořen Flamekeeper Lord. Mocná bytost, která dokáže kombinovat magii ohně 3 a 4. Tento mocný kouzelník je nabídnut klanům. Na jeho vytvoření je však potřeba velice velké množství run ohně.

Věk pokračuje a nespočet velitelů klanů dokáží odrážet a likvidovat démony. Ti se stahují stále víc a víc do vnitřku kontinentu k portálu. Dostanou se až na hranice Starého údolí, uprostřed něhož se nachází portál. Dochází k dalším bojům. Rah' Ghor Pravus se ještě pokouší u Starých hor porazit jednoho z nejmocnějších Æthrových velitelů, ale neuspěje. Æthrova armáda zaútočí a zlikviduje ho. Následuje však nečekaný útok Dreaddových vojsk na Æthra. Dochází k drtivé porážce unavené armády boha ledu. Ten prchá do Starých hor a v Prokleté citadele nachází královnu Medúz. Æther zde přečká do nového věku.

Vulkán, ačkoliv je Dreaddův spojenec, je znechucen jeho útokem. Nedokáže pochopit, proč několik let před naprostým vítězství napadl Æthra. Vysílá proto svého nejlepšího velitele klanu Flamera, aby zlikvidoval Dreaddovu armádu. Legendární Flamer, který rozdrtil Rah' Ghor Pravus v nespočtu bitvách, je díky svému velkému počtu Flamekeeperů úspěšný a drtí obrovskou armádu Dreadda. Ale i všechny ostatní, co mu přijdou na pomoc. Dhar se odmítá účastnit invaze a stahuje se na pobřeží, kde se připravuje k cestě na sever, ještě než dorazí Æthrova bouře, která ukončí věk. Dralgar Imagar se snaží vytvořit nedobytné město, ve kterém by přečkalo co nejvíce lidí bouři. Město nazve Nový Ráj a díky svým podzemním zahradám dokáže přečkat bouři. Vyrazí teda na pomoc Vulkánovi, čekajícího na armádu Wurmů, která má tvořit štít jeho kouzelníkům. Vzápětí dojde zpráva, že Dreadd napadl Nový Ráj. Dralgar Imagar se stahuje a jde osvobodit svůj nový domov. Vulkán a věrný Ghoro už nemohou déle čekat a pokusí se o útok. Země se otřásá pod náporem stovek meteoritů. Černý jestřáb přináší zprávu ze severu hlavního kontinentu, kde se démoni pokouší přivolat bouři dřív. Vulkán a Ghoro se proti ním postaví. Obrovskou laboratoř zničí, ale zjistí, že je pozdě. Bouře je na cestě. Stahují svoje armády, aby byly na další věk co možná nejlépe připraveni. Mezitím Dralgar Imagar dobije Nový Ráj zpět, ale je natolik poničen, že bůh lesa dává rozkaz se stáhnout. Bouře však nepřichází. Na nebi se objevuje přes noc pestrobarevná záře a u mraků šlehají nazelenalé blesky. Je jasné, že démoni svým experimentem narušili stabilitu. Po několika letech však bouře přichází. Všichni si oddechli.

Avšak nikdo netuší, že strážci severního pólu Land of Ice měli plné ruce práce s nápravou poškozeného zařízení, které drží stabilitu země věčného ledu. Na krátkou chvíli dojde k výraznému oteplení, ale staří a zkušení ochránci nakonec vše zvládnou. Na pozadí dějin se odehraje velký příběh draků, kteří museli cestovat tajně v lidské podobě na hlavní kontinent a najít hrobku Imperátora, kde jsou plány na opravu stroje. Jeden z nich neodolal pokušení a vešel do místnosti, kde je uložen sarkofág. Chtěl si prohlédnout legendární zbroj z kovu mocnějšího než Adamantium. Zboj však nenašel, jen prázdný podstavec. Pokušení však veliké, tak veliké, že se podíval do sarkofágu. Nikdo tam nebyl...