Kategorie:Tartarus

Z Knihovna Land of Ice
(Přesměrováno z Tartarus)
Přejít na: navigace, hledání

Podle legendy je nejstarším ze všech bohů. Také nazýván pánem temnoty. Kdo je vlastně Tartarus? Je to nejmocnější bůh, jeho vojenská síla i schopnosti se vyrovnají samotnému Představenému Rady mocných. Ten si to dobře uvědomuje. Původně z něj chtěl udělat svého zástupce, ale Tartarus si je natolik vědom svého postavení, že tuto nabídku odmítl. Jeho funkce v Radě mocných je spíše čestná. Moc se o dění na politické scéně nezajímá.

Tartarus odmítl využít svých armád k tažení proti Etherským drakům. Takovéto odmítnutí by jakéhokoliv jiného boha stálo život a v lepším případě vyhoštění na Land of Ice. Vzpomeňme na Vulkána, který odmítl armádám velet, jeho cesta na Land of Ice byla velice rychlá. Proti Tartarusovi se však nikdo dobrovolně, ale i nedobrovolně nepostaví. Jeho ne je definitní a musel jej akceptovat i Představený Rady mocných. Všichni byli překvapení, protože právě draci zabili jednoho z jeho synů.

Tartarus ovládá více jak padesát sedm obydlených a velice vyspělých světů. Asi nikoho nepřekvapí, že má schopnosti chodce. Na rozdíl od ostatních chodců, kteří potřebují na přechod do jiného světa několik hodin koncentrace a jsou pak po několik dní neschopni naplno využívat své síly, je Tartarus natolik mocný, že na přechod do jiného světa nepotřebuje více jak hodinu a doba, po kterou není schopen znovu cestovat mezi světy je necelý den.

Tartarus měl celkem tři syny. První byl Dhator. Jeho matka byla člověk a tak získal pouze poloviční božství, avšak i to stačilo, aby se stal jedním z nejslavnějších vojevůdců. Velel armádám jeho otce proti povstalcům. Byl dostatečně brutální vůči svým nepřátelům, ale i šlechetný ke svým spojencům. Brzo si získal velkou přízeň, a to i několika vysoce postavených bohů. Dhator v podstatě žije dodnes. Když mu bylo 1074 let, zbýval mu krátký život, jako polobůh nebyl nesmrtelný a poloboha nelze udělat nesmrtelným, jako tomu bylo v případě Ghora. Zároveň na něj nepůsobí ani mocný artefakt náhrdelník života. Z toho důvodu Tartarus přikázal alchymistům, mágům a učencům, aby vytvořili schránku, kam bude jeho tělo uloženo, a kde nebude stárnout, až nastane čas, tak jej oživí. Druhým je Aldahan, bůh noci. Jeho záliba v noci jej přivedla na cestu špeha. Dokázal se udělat neviditelným. Za pět set let vybudoval Aldahanovu univerzitu, kde se školili ti nejlepší špehové a záškodníci. I přes nesouhlas svého otce se přidal na tažení proti Etherským drakům. Kde byl zabit. Třetím synem je Umbra, pán stínů. Vždy chtěl trumfnout svého staršího bratra a být lepší. Není známé, jak se dostal na Land of Ice. V čtvrtém letopočtu skoro ovládl Land of Ice, než si bohové uvědomili, že je zde další bůh. Nakonec jej zajal Æther a uvěznil ve svém ledovém paláci. Podle jedné legendy má Tartarus ještě jednoho syna. Po narození jej údajně odložil a nechal vychovat u neznámé rodiny nižších bohů. Proč to udělal, není dodnes znám.

Z historie není moc známo, kdy se objevil v našem vesmíru. Podle několika mudrců je o něm zmínka v písních ze starých dob. Je zde popisován bůh, který si podal ruku s Imperátorem, vládcem nejmocnější říše, jaká kdy byla. Bohové však tyto informace vyvracejí, protože jak je známo, právě bohové porazili alianci zlatých draků a Impéria Orla. Tartarus nikdy žádnému smrtelníkovi ani bohovi neřekl, co zažil, kým byl a jak dlouho už v našem vesmíru existuje.

V současné době vynakládá Tartarus nemalé prostředky na výzkum a hledání technologií Impéria Orla. Na jednom z jeho světů je obrovské město. V podstatě je to jedna obrovská univerzita, kde jsou soustředěny statisíce vědců, alchymistů, mudrců, kouzelníků a dokonce i theurgů. Disponují takřka neomezenými prostředky na výzkum. Zároveň se zde další statisíce studentů připravují, aby mohli pokračovat ve výzkumu svých učitelů. Odsud také získává Tartarus ty nejdokonalejší nejen bojové stroje a golemy, ale také nová kouzla, která jsou vytvářená po mnoho generací a stále zdokonalována.

Tartarus nebyl uvězněn na Land of Ice, ale jsou zde pozůstatky po expedičních sil.

Související články

Válečníci prázdnoty
Synové Tartaruse

Tato kategorie neobsahuje žádné stránky či soubory.