Šestý věk nového letopočtu

Z Knihovna Land of Ice
Přejít na: navigace, hledání

V šestém věku využívá Dhar sílu Nebeského krystalu. Staví velice nákladné chrámy s jejichž pomocí lze vyvolat kamenného Krakena. Mnoho velitelů klanů propadá touze vlastnit takovéto monstrum a přidává se na stranu boha kamene Dhara.

Bohové nechávají své šamany, kouzelníky či alchymisty vytvořit magické předměty, které budou hlavně posilovat jejich vlastní jednotky.

Dreadd zajme mocného druida Dralgara Imagara. S pomocí temného umění nekromancie jej zabije a znovu vzkřísí. Podaří se mu přitom udržet jeho znalosti a schopnosti. Tento druid přijde na způsob, jak vzkřísit mrtvou elitní jednotku, Dreaddova vyvoleného. Než se však vrhne na tvorbu nemrtvého Wurma, je zneškodněn jedním z gobliních exterminátorů. Později se však ukáže, že za vším je Černý jestřáb. Dreadd mu vyhlašuje válku. Od této chvíle jsou mocní šlechtici na straně Dreadda cíleně likvidováni. Moc boha smrti nad důležitými městy je oslabena. Toho využívá Vulkán a Æther. Oba zabírají rebelující města. Posilují tak své postavení mezi bohy.

Objevují se nová neprozkoumaná místa k plenění Temný les a Otrokářská kolonie. Velitelé klanů se vrhnou na tyto nová místa.

Tento věk končí zlikvidováním všech pevností, avšak tentokrát se démoni připravili a mají záložní osmou pevnost.

Přichází Æthrova bouře. Tentokrát však dojde k nepředvidatelné události a na Land of Ice se úplně náhodou dostává nová bohyně Crinis, která určitě zamíchá kartami sedmého věku.