Války aliancí

Z Knihovna Land of Ice
Přejít na: navigace, hledání

Ve světě Land of Ice bohové zakázali přímé konflikty klanů mezi sebou. Bohové přikázali velitelům, aby soustředili veškerou svou moc proti démonům a některým novým frakcím. Je však v samotné podstatě člověka bojovat proti jiným lidem.

Zlom nastal s příchodem aliancí. Bohové nebyli moc nadšení z jednoty lidí. Protože ta mohla narušit jejich moc. Dali lidem omezení, a to deset klanů na jednu alianci. Ovšem to byla chyba. Velitelé aliancí si začali vybírat sobě rovné. Objevovaly se aliance složené z Dreaddových přisluhovačů, které narušovaly křehký mír. Tehdy se sešli bohové a dohodli se, že dovolí aliancím mezi sebou bojovat, ale pouze tehdy, pokud s tím protivník souhlasí.

Princip válek

Války vyhlašuje velitel aliance jinému veliteli aliance. Ten musí válku potvrdit. Poté se čeká, než válka započne. V okamžiku, kdy válka započne je možné napadnout protivníkovu alianci. Útočníkovi bude vybrán náhodný cíl s hodnotou armády nad sto tisíc. Pokud zvítězí, získá podle pravidel a druhu války odměnu. Válka končí, pokud není možné na nikoho dalšího zaútočit, což znamená, že jsou všechny klany v alianci pod sto tisíc hodnoty armády.


Vyhlášení války

Správce může vyhlásit válku v menu aliance. Zde je formulář, který musí vyplnit. ID aliance si může zjistit v seznamu aliancí. Dále vybere druh války (viz. níže), datum a čas zahájení války. Pokud protivník do tohoto data nepotvrdí válku, tak je válka zrušena a poplatek ztracen! Poté klikne na vyhlásit válku. Automaticky se všem členům cizí aliance rozešle zpráva s vyhlášením války. Aby šla válka vyhlásit, musí být ve vaší i nepřátelské alianci alespoň pět lidí s hodnotou armády nad sto tisíc.


Útok na alianci

V menu aliance se po zahájení války objeví vedle odkazu INFO odkaz zaútočit. Po kliknutí na tento odkaz se dostaneš na stránku standardního útoku. Při válce aliancí platí stejný limit, jako na dobývání, plenění a další. Za jakou dobu můžeš opět útočit záleží na druhu války. Útok pak proběhne standardně.


Pravidla

Pravidla jsou individuální u každého druhu války.


Potyčka: Boje se odehrávají na hranicích území klanu.

Vítěz získá: Věhlas

Poražený ztratí: Věhlas

Limit útoku: 24 hodin

Cena: 1 000 000 zlatých


Nájezd: Boje se přesouvají do vnitřku území klanu.

Vítěz získá: Věhlas, zlato, lidi a runy do alianční pokladnice

Poražený ztratí: 50% všeho zlata, lidí, všeho vybavení v budovách a run

Limit útoku: 12 hodin

Cena: 2 000 000 zlatých


Dobývání: Boje o města uvnitř území klanu.

Vítěz získá: 1 - 6 měst, věhlas, zlato, lidi a runy do alianční pokladnice

Poražený ztratí: 1 - 6 měst, 50% všeho zlata, lidí, všeho vybavení v budovách a run

Limit útoku: 6 hodin

Cena: 5 000 000 zlatých


Totální válka: Válka nemá žádná pravidla.

Vítěz získá: 1 - 6 měst, věhlas, zlato, lidi a runy do alianční pokladnice

Poražený ztratí: 1 - 6 měst, 50% všech osad, vesnic, zlata, lidí, run a 100% všeho vybavení v budovách

Limit útoku: 3 hodin

Cena: 10 000 000 zlatých