Třetí věk nového letopočtu

Z Knihovna Land of Ice
Verze z 5. 6. 2014, 19:38; Kouji (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

V tomto věku se stalo mnoho. Lidé zjistili, proč Land of Ice nemá ani slunce ani hvězdy a také proč každých 460 let přichází obrovská bouře, která vše ukončí dříve, než někdo stačí ve válce zasadit poslední, smrtící úder.

Ale začněme od začátku. V době, kdy ustoupila obrovská bouře a umožnila kmenům znovu přijít na hlavní kontinent přichází na Land of Ice démon Rah' Ghor Pravus, křižák temnoty. Do bojů se však nepouští. Vyčkává a sleduje situaci. Kmeny získávají na síle a objevují se aliance. Začínají padat města démonů, jedno za druhým. Odveta démonů na sebe nenechá dlouho čekat. Útočí rychle a bez varování. Daří se jim získávat svá města zpět. Klany ale sílí a objevují se Wurmové. Dokáží odrážet útoky slabších démonů a osvobozovat obléhaná města aliančního spolubojovníků.

Zhruba uprostřed věku se Dhades, ve službách Dreadda zmocňuje zápisků Tel' Thullgeona a brzo na nich staví novou větev Dreaddovy armády, která místo nemrtvých využívá prokletí. To s nelibostí pozoruje Rah' Ghor Pravus. Zasahuje do bojů. Jeho armády uštědří lidem zdrcující porážku. Dobývá města, osady a vesnice. Učí ostatní démony strategii. Ze slabších démonů dělá válečníky, z Tel' Thullgeona a Dra' Gottana plenitele a sám přijímá post dobyvatele. Nová strategie lidí zaskočí, dokonce se najdou i takoví, co se vzdají. Nedokáží už více čelit démoní invazi. Čas ale jde dál a lidé získávají kromě Wurmů i Flamekeepery, kteří drží na uzdě démony a to prakticky beze ztrát.

Ke konci věku však není situace tak vyrovnaná jako druhý věk nového letopočtu. Díky rostoucímu vlivu bohů na hlavním kontinentu se zakládají univerzity a vědci mají možnost výzkumu. Zjistí, že Land of Ice není světem jako ostatní. Není součástí žádného vesmíru. Je prostě mimo. Proto nejsou viděl žádné hvězdy ani slunce. Ve válce Impéria Orla proti Radě mocných museli mocní mágové, vědci a mudrcové přijít na způsob, jak přesunou Land of Ice jinam. Zřejmě se jim to ale nepodařilo tak, jak chtěli a celý svět uvázl někde uprostřed. Co je ale nejzajímavější, že prostřednictvím hlavní brány je možné s použitím vzácných run cestovat nejen do našeho bývalého vesmíru, ale i do vesmíru Diabolus, domova démonů. Dalším důležitým zjištěním bylo, že Land of Ice je v meziprostoru ne zcela v pořádku. Dochází k vychýlením, které se vyrovnávají jednou za věk, který trvá 460 let. Toto vyrovnávání doprovází velice silná bouře, která takřka zahubí vše živé. Možná jednou příjdeme na způsob, jak Land of Ice v prostoru vyrovnat a možná jej i vrátit do našeho vesmíru.

Než však nastane konec věku, objeví se pověsti o Nebeském, který se pohybuje někde na okraji hlavního kontinentu a přináší lidem naději.

Přichází bouře. Kmeny odchází mimo hlavní kontinent a připravují se na bouři. Ne všichni se však stihnou přepravit. Mnoho zůstane, aby zkusili přežít. Brzo poznají, že nemají šanci. Jedinou nadějí přežít je přijít k démonům, jejichž sedm pevností vytváří dostatek energie nejen na udržení portálu do jejich vesmíru, ale i teplo několik desítek kilometrů do okolí. Démoni tak získávají nové otroky a přívržence.

Související články

Legenda o Nebeském
Dhades se zmocňuje temných zápisků Tel' Thullgeona