Nesmrtelnost

Z Knihovna Land of Ice
Přejít na: navigace, hledání

Nesmrtelný znamená, být nedotknutelný časem. Bytosti, které mají tuto schopnost (dar) nestárnou. Mají zvýšenou schopnost regenerace a jsou prakticky imunní vůči všem nemagickým nemocem. Stále však mohou být zabiti velmi rozsáhlým zraněním, například ránou z katapultu nebo setnutím hlavy. Když nesmrtelný ztratí končetinu, tak mu nová nenaroste, avšak pokud mu jí v krátké době "přišijí" zpět, je zde šance, že se ujme a po několika letech na ní nebude jediný šrám. Nesmrtelný se může pohybovat pod vodou delší dobu, než obyčejný tvor. Uvádí se až několik hodin. Avšak velice jej to namáhá a nakonec ztratí vědomí, čímž tělo ušetří sílu, aby jej udrželo při životě. Nesmrtelný odolá i slabému ohni, pokud je však spálen na kost, zemře. Další nebezpečím jsou vzácné magické jedy, na Land of Ice se nachází jen několik rostlin, ze kterých se získávají a ty vlastní Černý jestřáb.

Nesmrtelnost bohů:

Bohové mají zvláštní formu nesmrtelnosti. Spíše by se dalo říct, další schopnost pro svojí obranu. Mají daleko pevnější kůži, jejich svaly se dokáží stáhnou až na jednu desetinu dálky, dokáží se pohybovat několikanásobně rychleji než člověk, velice zesílenou regeneraci a také zesílené všechny smysly. V každém bohovi je od malička magická energie, kterou si může tvarovat. Většina bohů ji zaměří k nějakému elementu, poté už svou magickou energii používají spíše pasivně. Pokud se jako bůh narodil, takzvaný čistý, má navíc ještě auru, kterou vidí většina magicky nadaných bytostí. Tato aura může sloužit i jako štít, který pohltí i silnější kouzla. Bůh může zemřít pokud ztratí hlavu, je silně poškozené jeho srdce, nebo dostane silnou dávku velice vzácných magicky upravených jedů. Bůh je imunní i vůči velkému žáru, ale nepřežije dech ohnivého draka.

Nesmrtelnost draků:

Draci dali kdysi slib imperátorovi, že na Land of Ice budou přebývat pouze v lidské podobě, pokud nebude ohrožena existence tohoto světa. Jak slíbili, tak i plní. Drak v lidské podobě má podobné vlastnosti jako bůh. Na rozdíl od něj, ale přeměněný v člověka váží o čtvrt tuny více. Mají však schopnost telekineze na velmi krátkou vzdálenost, která je nadnáší a redukuje tak jejich hmotnost na polovinu. Tato schopnost však draka vyčerpává, proto ji používá jen pokud je to nutné. Dalším rozdílem je pevnost kůže. Nemá odolnost jako v dračí podobě, ale i tak je zhruba odolná jako centimetrový železný pancíř. Mají srostlá žebra a jejich hrudní koš tak chrání srdce

Nesmrtelnost Strážce:

Poslední záznamy o Strážci jsou legendy, které vyprávěl věštec Válečníků prázdnoty Oen. Jeden z jeho předchůdců bojoval společně se skupinou třiceti jedna největších hrdinů proti Strážci v bitvě posledního soudu. Jelikož vyhráli, předpokládá se, že je strážce smrtelný.

Nesmrtelnost některých démonů:

Platí u nich ty samé, jako u lidí, kteří se stali bohy.

Nesmrtelnost Furbů:

Legendární bytosti z vesmíru Diabolus, které dokázaly odolat invazi démonů. Není o nich moc informací.

Nesmrtelnost Synů Tartaruse

Je to elitní armáda Tartaruse. Jsou nedotčeni časem, díky Protonose.