| Knihovna | Nejčastější otázky |

Anděl z Temnoty (Angel of Darkness)


Legendární jednotka, která velí Rah' Cosmo Pravusově armádě. Ve vesmíru Diabolus, odkud pochází démonů, neexistuje žádná jiná, nebo i vzdáleně podobná bytost. Ovšem v našem vesmíru ano. To je také důvod proč jeden z nejmocnějších generálů démonů a křižák temnoty přichází na Land of Ice. Hledat další jejího druhu.

Je oblečená do zlaté zbroje, která je pomocí velice silné magie odlehčená. Vnitřek zbroje je vystužen nejsilnějším kovem ve vesmíru Diabolus černou ocelí. V ruce má kouzelnickou hůl, která je bílá a na špici má modrý jasně zářící kámen. Z kamene se line slabí a velice jemný namodralí kouř, který při pohybu holí jakoby zanechával namodralou stopu. Hůl je pokrytá runami, které svítí tmavěmodrou barvou. Intenzita záře kopíruje tlukot srdce nositelky. Jako ostatní andělé i ona má bílá zářící křídla, která se objeví pokud si to přeje. Vždy létá nad armádami Rah' Cosmo Pravuse a dodává jim odvahu. Jen málo tvorů se s ní setkalo osobně. Podle legend nemluví, ale její myšlenky vyslovují slova za ni. Má temně zářící oči, což je odlišné od andělů v našem vesmíru. I když je pravda že o mnoha nevíme, jsou přeci jen ještě vzácnější než draci. Kvůli těmto očím získala své přízvisko. Má sněhobílou pleť, která jen podtrhuje temnou moc její očí. Moc lidí jí bez její zlaté helmice nevidělo, ale prý má stříbrné vlasy.

Zůstává však naprostou záhadou jak se dostala do vesmíru Diabolus a také jak mohla získat své schopnosti.Ovládá totiž Prastarou magii, což je nepředstavitelná síla srovnatelná s mocí bohů. Není moc známo které kouzla z této magie vlastně zná. Ono popravdě se ani neví jaké existují. Nikdy by se o této magii nezačalo diskutovat nebýt velkého věštce Válečníků Prázdnoty Oena, který dlouhou dobu velel armádám, které občas pomohou kmenům, které obléhají Démoni. Zhruba v polovině Pátého věku však přebral velení Vrchní kněz Drahmakul Servan, který byl kdysy jako vyslanec Tartaruse v Impériu Orla. Po jeho pádu se však ztratil neznámo kam. Ale vraťme se zpět k Oenovi. Byl to právě on, kdo ve svích vizích zahlédl Anděla z Temnoty. Poznal v ní velikou moc, která mu byla povědomá, přeci jen zdědil vědomosti předchozích věstců Válečníků prázdnoty a ti sahají až do dob příchodu Tartaruse a jeho ovládnutí lidí. Po několik dnů pátral ve své paměti aby zjistil co je ta síla zač. V jeho mysli šestý den meditace se objevil záblesk s postavou Protonose. Jeden z jeho předchůdců s ním mluvil o záležitostech týkajících se Tartarusovi moci nad lidmi. Tehdy uzřel Auru moci, která symbolizovala, že ten, kohož obklopuje ovládá Prastarou magii. Je to moc, která stvořila Údolí stínů. Oen se zděsil. Ona kolem sebe nemá tuto auru, ale její přítomnost je uvnitř v jejim srdci. Možná ovládá jen zlomek Prastaré magie. Na Land of Ice dorazila velká síla.

// Další informace poskytla vrchní kněžka Enakra.

Další informace:
Souboj dvou tajemných dívek