| Knihovna | Nejčastější otázky |

nesmrtelnost


Nesmrtelný znamená být nedotknutelný časem. Bytosti, které mají tuto schopnost (dar) nestárno. Mají zvýšenou schopnost regenerace a jsou prakticky umuní vůči všem nemagickým nemocem. Stále je však můžou být zabiti velmi rozsáhlím zraněním, například ránou z katapult nebo setnutím hlavy. Když Nesmrtelný ztratí končetinu tak mu nová nenaroste, pokud mu jí však v krátké době „přišijí“ zpět je zde šance, že se ujme a po několika letech na ní nebude jediný šrám. Nesmrtelný se může pohybovat pod vodou dělší dobu než obyčejný tvor. Uvádí se až několik hodin. Avšak velice jej to namáhá a nakonec ztratí vědomí, čímž tělo ušetří sílu, aby jej udrželo při životě. Nesmrtelný odolá i slabému ohni, pokud je však spálen na kost zemře. Dalším nebezpečím jsou vzácné magické jedy, na Land of Ice se nachází jen několik rostlin z kterých se získává a ty vlastní Černý Jestřáb.

nesmrtelnost bohů
Bohové mají zvláštní formu nesmrtelnosti. Spíše by se dalo říct další schopnost pro svojí obranu. Mají daleko pevnější kůži, jejich svali se dokáží stáhnout až na jednu desetinu délky, dokáží se pohybovat několikanásobně rychleji než člověk, velice zesílenou regeneraci a také sesílené všechny smysli. V každém bohovi je od malička magická energie, kterou si může tvarovat. Většina bohů jí zaměří k nějakému elementu, poté už svou magickou energii používají spíše pasivně. Pokud se jako bůh narodil, takzvaný čistý, má navíc ještě auru, kterou vidí většina magicky nadaných bytostí. Tato aura může sloužit i jako štít, který pohltí i silnější kouzla. Bůh může zemřít pokud ztratí hlavu, je silně poškozené jeho srdce nebo dostane silnou dávku velice vzácných magicky upravených jedů. Bůh je imuní i proti velkému žáru, ale nepřežije dech ohnivého draka.

nesmrtelnost draků
Draci dali kdysy slib imperátorovi, že na Land of Ice budou přebývat pouze v lidské podobě, pokud nebude ohrožena existence tohoto světa. Jak slíbili tak i plní. Drak v lidské podobě má podobné vlastnosti jako bůh. Na rozdíl od něj, ale přeměněný v člověka váží i čtvrt tuny. Mají však schopnosti telekineze na velmi krátkou vzdálenost, která je nadnáší a redukuje tak jejich hmotnost na polovinu.Tato schopnost však draka vyčerpává a proto jí používá jen pokud je to nutné. Dalším rozdílen je pevnost kůže. Nemá odolnost jako v dračí podobě, ale i tak je zhruba odolná jako centimetrový železný pancíř. Mají srostlá žebra a jejich hrudní koš tak chrání srdce.

nesmrtelnost Strážce
Poslední záznamy o strážci jsou legendy, které vyprávěl věštec Válečníků prázdnoty Oen. Jeden z jeho předchůdců bojoval společně se skupinou třiceti jedna největších hrdinů proti Strážci v Bitvě posledního soudu. Jelikož vyhráli předpokládá se že je Strážce smrtelný.

nesmrtelnost některých Démonů
Platí o nich ty samé jako u lidí.

nesmrtelnost Furbů
Legendární bytosti z Vesmíru Diabolus, které dokázali odolat invazi démonů. Není o nich moc informací.