První věk starého letopočtu

Z Knihovna Land of Ice
Přejít na: navigace, hledání

Land of Ice bylo prohlášeno Radou mocných za vězení bohů. Jsou zde uvězněni Dralgar Imagar, Vulkán, Dreadd a přichází i Æther.

Po několika malých potyčkách se z klanů začínají prosazovat hlavně vyznavači boha smrti Dreadda, který jim umožňuje postavit rychlou armádu a získat tak převahu nad ostatníma. Obrovské nároky na lidi, kteří jsou potřeba pro stavbu nemrtvé armády přináší potřebu města nedobývat, ale rabovat. Statisíce lidí jsou každým rokem obětováni pro nemrtvé armády. Ostatní z bohů začínají však také sílit. Vyznavači Vulkána a Æthera jsou na tom nejhůře. Jejich výboj je velice pomalý. Pomalu se tvoří mezi nejsilnějšími pakt nekromantů, kteří si hlídají své výsostné postavení. Jmenovec boha Dreadda a Defka brzo obsazují strategické unikátní místa a drží se na špici. Blíží se druhá polovina věku a pomalu se začínají objevovat první mocné jednotky. Nastávají mohutné bitvy. Nemrtvým začínají šlapat na paty jednotky Dralgara Imagara. Netrvá dlouho a rodí se první Wurmové. Obrovská stvoření, které není schopný Dreadd prakticky zničit. Ke konci věku už je jasné, že je jen otázkou času, kdy dorazí mohutné armády Ætherovy, posílené o desetitisíce Ætherových válečníků, kteří jej následují skrz portál, ovládnout celou Land of Ice. Jmenovec Dreadda je poražen a jeho armáda rozdrcena. Spojené síly vojevůdce Démona se blíží k absolutní síle. První z nejmocnějších nekromantů Defka dobíjí Imperátorův palác. Odolává několika nekoordinovaných útokům a stává se prvním Imperátorem Land of Ice.

První věk končí. Imperátor Defka však netuší, že právě Démon a ostatní Ætherovi přisluhovači připravují převrat. Pod vedením Démona Ledového povstanou o deset let po zvolení nového Imperátora Defce. Ten se nemá o koho opřít a je téměř poražen. Na jeho stranu se však staví Vulkánovi příznivci. Dojde k mohutné bitvě, kdy však jsou jak přívrženci Vulkána, tak i Dreadda poraženi armádami pod vedením Démona Ledového. Démon se chce stát novým Imperátorem, ale je vzápětí přepadený armádami Dralgara Imagara. Svět se zmítá v chaosu. Vše je zničeno. Nezbývá, než začít znova. Tentokrát přichází Dhar a určitě zamíchá kartami osudu Land of Ice.