Kategorie:Protonos

Z Knihovna Land of Ice
Přejít na: navigace, hledání

Protonos byl nejmocnějším z bohů co se týká schopností. Na svém domovském světe meditoval a objevoval nekonečno po celá staletí. Jeho schopnosti se daly srovnat se samotným Strážcem. Mimo svůj svět vyrážel jen výjimečně a to pokud byla někde nalezena nějaká mocná bytost nebo artefakt z dávných dob, který chtěl důkladně prostudovat.

Historie Protonose

Kdysi dávno navštívil Protonos Impérium Orla. Setkal se s imperátorem a po několik dní rozmlouval o lidské mysli. Imperátor jej seznámil se Zlatým. Ten byl k němu velice odměřený, protože věděl, že bohové nemají draky moc v oblibě. Nakonec se stal Protonos druhým oblíbencem draků ze všech bohů. Společně s Arianou uznali drakům právo na existenci. Jelikož Tartarus i Adamant]] zaujali k drakům neutrální postoj, byl sepsán pakt o vzájemném porozumění.

Brzy poté, co přišli noví bohové. Sestavili Radu mocných a Představený této rady tvrdě prosazoval nadřazenost bohů nad všemi ostatními bytostmi. Neměl však dostatečné prostředky, aby se postavil drakům nebo Impériu Orla. Pokud navíc nad Impériem Orla visela ochranná ruka Protonose a Ariany neměl žádnou šanci. Protonos sice nevlastnil žádnou podstatnou armádu, přesto jeho schopnosti tvárnosti by dokázaly případnou invazi zastavit. V těchto dobách se však stala velice zvláštní událost, která Představenému Rady mocných pomohla k moci (viz. Legenda o Strážci).

Poté, co se jim podařilo zneškodnit Strážce bylo poslední bojiště zničeno, protože jej Protonos už déle nedokázal udržet. Podle všech dostupných informací se Protonos ztratil ve věčnosti. Ovšem nedostatek informací o této události nám neumožňuje dostatečně posoudit, co se vlastně stalo. Je možné, že je Protonosova mysl uvězněna někde ve věčnosti a existuje způsob, jak ji vysvobodit.

Protonos už byl z cesty. Draci a Impérium bylo oslabeno. Představený Rady mocných využil situace a zaútočil na Impérium Orla s tichým souhlasem Tartaruse. Jediný, kdo se postavil na stranu draků a Impéria Orla byla Ariana.

Pověst o Protonosovi a Arianě

Podle jedné pověsti je Ariana dcerou Protonose, sestrou Adamanta a Tartaruse. Možná právě proto byla jeho nejmilejší osoba. Jednou se jí zeptal, jestli se necítí v životě osamělá. Řekla, že je bůh a tento pocit je jí cizí. Přesto Protonos poznal, že opravdu osamělá není a něco skrývá. Musel se pousmát. Jeho schopnosti mu dovolily číst myšlenky, kterýchkoliv bytostí dřív, než na ně pomyslí. Přesto však tuto schopnost použil jen jednou. Řekl jí, že bude potřebovat ochránce, který ji pomůže, kdyby se jemu něco stalo. Naučil bohyni ohně, podívat se do světa čistého ohně a povolal ji syna krále ohnivých přízraků, prince Andora. Pomocí svých schopností jej osvobodil a tak mu umožnil existovat v našem světě na věky. Na rozdíl od ostatních ohnivých přízraků byl jejich král inteligentní a dokázal se proměnit ve zvířátko podobné impovi. V této podobě zůstával po jejím boku a chránil ji. Ariana pak dokázala sama povolat jemu podobné a vytvořila Arianin svazek ohnivého mistrovství.

Tato kategorie neobsahuje žádné stránky či soubory.