Kategorie:Ariana

Z Knihovna Land of Ice
Přejít na: navigace, hledání
Ariana.gif

Je nejstarší bohyní našeho vesmíru. Také přezdívaná bohyní věčného ohně. Právě ona vynalezla magii ohně 3 a pod jejím vedením byli vycvičení první Flamekeepři, které dodnes využívá Vulkán. Ačkoliv je také bohem ohně, jeho schopnosti ani zdaleka nedosahují moci Ariany. Ona, Tartarus, Protonos a Adamant společně vládli našemu vesmíru.

Historie Ariany

Podle několika knih nalezených archeology na Land of Ice se Ariana setkala s Imperátorem a společně se snažili ustanovit mír mezi Impériem Orla, draky a bohy. Toto se nelíbilo Představenému Rady mocných, tehdy sestavil Radu mocných z mladých bohů, kteří chtěli celý vesmír jen pro sebe. Staří bohové si dobře uvědomovali, že vesmír je příliš velký, aby jej coby jen za svůj nesmrtelný život poznali. Ariana se snažila ve vypjaté situaci, přesvědčit Radu mocných, aby od svých plánů na útok proti Impériu Orla odstoupili. Nepodařilo se jí to a jejich armády napadly alianci Impéria Orla a zlatých draků. Bohyně věčného ohně požadovala zásah Tartaruse, pokud by se totiž do toho vmísil, byla by válka ukončena příměřím. Ten však neměl zrovna Imperátora v oblibě, dokonce i přes svou tisíciletou moudrost se nechal vést svými pocity a předsudky. Odmítl se do boje zapojit. Jenže Ariana se zapojila. Postavila se na stranu aliance Impéria Orla a zlatých draků. Věřila, že Tartarus nedovolí, aby proti sobě stáli bohové. Ten však válce jen nečinně přihlížel. Tady pověsti končí. Stejně jako není znám průběh války bohů proti alianci Impéria Orla a zlatých draků, není ani známo, co se stalo s Arianou.

Vraťme se k samotné bohyni. Její božská podstata ji pomohla pochopit sílu a moc ohně. Vytvořila magii ohně 3. Její alchymisté pod dohledem bohyně vytvořili první ohnivé elementály z jejichž podstaty vznikl ohnivý štít. Jeho princip je odlišný od ohnivého štítu, který používají démoni. Naprostým vrcholem však je kouzlo magie ohně 4, které vytvořila těsně před válkou. Dovolila svým arcimágům otvírat brány do sféry ohně a přivolat tak pomoc. Žádný smrtelník však není schopný sám takovou sféru otevřít, proto její arcimágové sebou nosili Arianin svazek ohnivého mistrovství, což byla kniha, která měla v sobě dostatek magické energie, aby na krátkou dobu posílila mysl člověka k dokončení kouzla. Jelikož poslední boje probíhaly na Land of Ice, je možné, že se zde některý z těchto velice vzácných artefaktů nalézá.

Tato kategorie neobsahuje žádné stránky či soubory.