Dreaddův vyvolený

Z Knihovna Land of Ice
Přejít na: navigace, hledání
Dreaddův vyvolený.jpg

Každou generaci vybírají Dreaddovi kněží mezi novými dětmi ty nejsilnější. Děti jsou většinou staré mezi třemi až čtyřmi roky. Poté, co vyberou kněží vhodné, jsou děti přeneseny do Dreaddových chrámů. Zde jsou postaveni před tři zkoušky.

První zkouškou je sledování krvavé popravy. Mladý pár vesničanů je vhozen do klece. Poté je do klece vpuštěno šest hladových vlků. Mladý pár nemá šanci a je zabit. Představený chrámu sleduje děti a hledá ty, které se dívají na popravu, nepláčou a jen se dívají. Ostatní jsou odsouzeni k smrti. Jejich srdce jsou vyříznuta a použita na pozdější výrobu Rytířů smrti.

Druhou zkouškou je schopnost odolat strachu. Dítě je postaveno proti starému vlkovi. Dívá se mu do očí. To z dětí, které dostane strach a začne utíkat vlk zabije. Pokud však dítě sleduje vlka a nespouští jej z očí, projde k poslední zkoušce.

Třetí zkouška se odehrává v hlavním Dreaddovým chrámu, kde jsou děti, které prošly předchozími zkouškami přeneseny. Z několika stovek zůstanou většinou necelé dva tucty. Děti jsou postaveny před stovku Temných přízraků, kteří začnou svůj ohlušující křik. V tomto křiku většinou neodolá ani armáda s dobrou morálkou. Strašlivý křik stovky Temných přízraků trhá uši a zabíjí mysl. Výjimečně se najde jedno či dvě děti, které očima sledují temné přízraky. Ostatní zemřou.

Pokud přežilo coby jen jedno dítě, je převezeno v ozbrojeném doprovodu několik set nemrtvých rytířů do Paláce smrti, který je domovem boha smrti, Dreadda. Tomuto dítěti se dostane všeho, po čem jen touží. Jeho silná a velice odolná duše je postupně otrávená kouzly samotného Dreadda. Jakmile dítě dosáhne šestého roku života a jeho duše je připravená, začne jeho výcvik. Zdokonaluje se jak v boji a zabíjení, tak i v temném umění nekromancie a démonologie. Jeho kostra je zpevňována alchymisty, co pracují pro boha smrti. Jeho kosti jsou posléze propojeny přímo s jeho zbrojí, která tak vyztuží jeho tělesnou schránku. Všechny smysly jsou vytrénovány za hranici lidskosti. Po dosažení věku dvaceti šest let, je Dreaddův vyvolený zasvěcený při krvavém rituálu. Nyní se vydává na temné výpravy, které posilují moc boha smrti.


Popis

Charakteristická je jemně nazelenalá zbroj se spoustou ostrých výstupků, pomocí kterých dokáže zabít Dreaddův vyvolený nepřítele i pokud nemá svou zbraň. Napravo pod límcem je symbol boha smrti. Přes levé rameno má většinou kůži z černého medvěda, pumy, nebo černého tygra. Jeho tvář je bílá, vlasy často světle šedivé. Jejich tvář je takřka mrtvá. Dožívají se prý věku několik set let. Avšak nejstarší z Dreaddových vyvolených, vrchní generál Proziac, je prý starý celé staletí. Zbraní Dreaddova vyvoleného je dlouhý obouruční meč zakončený s malou měděnou lebkou. Meč je posetý runami prokletí. Je schopný poranit jak stíny, tak i vysoké draky.


Schopnosti

Damage Útok Obrana Iniciativa Druh útoku Životy Hodnota Kouzla, schopnosti a vlastnosti
25 15 15 13 1 190 1 Slayer
Steč (50)
Imunita proti ohnivému štítu
Unikátní jednotka
Magie smrti 3