Nápady z chatu

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Nápady z chatu

Post by Hron »

Nápad: Při resetu klanu, klan vystoupí z aliance.

edit: done [nezmar] - najbližší update

Názor: Jednoznačně pro! Reset klanu dle mě má být prostě reset klanu se vším všudy podobně jako na konci věku a ne že zůstane v alianci.
Pokud by to šlo, tak bych byl i proto, aby také z trhu zmizeli všechny předměty, které tam daný klan dal.

Důvod je ten, že nyní jde udělat to, že člověk založí alianci, natočí do ní zlato, resetne klany a odehraje je znovu se zlatem z aliance a tak dobývá první města nejpozději do 200 tahů a obecně má mnohem silnější rozjezd.

PS: To, že klan u toho nevystupuje z aliance přemýšlím, zda spíš není bug, než něco k čemu by se měl psát návrh...
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Nápady z chatu

Post by Hron »

Hron wrote: Tue 04. Jul 2023 20:45:18 Nápad: Při resetu klanu, klan vystoupí z aliance.

Názor: Jednoznačně pro! Reset klanu dle mě má být prostě reset klanu se vším všudy podobně jako na konci věku a ne že zůstane v alianci.
Pokud by to šlo, tak bych byl i proto, aby také z trhu zmizeli všechny předměty, které tam daný klan dal.

Důvod je ten, že nyní jde udělat to, že člověk založí alianci, natočí do ní zlato, resetne klany a odehraje je znovu se zlatem z aliance a tak dobývá první města nejpozději do 200 tahů a obecně má mnohem silnější rozjezd.

PS: To, že klan u toho nevystupuje z aliance přemýšlím, zda spíš není bug, než něco k čemu by se měl psát návrh...
A ještě mě napadá ohledně aliance zavést ještě jednu věc a to takovou, že podmínkou pro alianci nebude jen 3. budova, ale i město.
edit: done [nezmar] - najbližší update
Jde o to, že u některých je třetí budova velmi brzy (například Druidi či Lichové) a tak klan nemusí ani překonat hodnotu 5k armády a už být v alianci a získat z ní miliony zlata.
A mně by přišlo dobré, kdyby se pomocí aliance a využití zlata z jiného klanu nedali boostovat rozjezdy...
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Nápady z chatu

Post by Hron »

kartinek wrote:Je možné přidat to kolonky Lidi i maximum lidí? Buď ofiko cestou, nebo přes ten Quality of Life script, který někdo vytvořil asi půl roku zpátky? Nebaví mě pořád klikat na Klanové Hospodářství abych viděl, jestli musím zvednout daně, nebo jestli mi začnou odcházet lidi sami.
edit: done [nezmar] - najbližší update
Názor: Obejdu se bez toho, ale kdyby to bylo, bylo by to velmi příjemné. Jediný možný zápor, který v tom spatřuji, je grafická stránka zpracování, která by nemusel vypadat dobře.
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Nápady z chatu

Post by Hron »

Tohle není nápad z chatu, ale můj, ale je myslím dost malý na to, aby nepotřeboval vlastní vlákno.

Aktuálně se v portálu dají měnit runy sněhu na život a runy života na sníh.
Tedy ještě jde "život+oheň" na nebesa a "led+nebesa" na oheň, ale ty jsou tak moc nevýhodné, že to nikdo nikdy dělat nebude. Tyto dvě kombinace bych tam klidně nechal (jako takovou vzpomínku), ale navrhoval bych zavést přijatelnější způsoby zisku run ohně a nebes a i opačný směr.

Takže navrhuji tyto 4 nové kombinace:
led - led - nic - led - led = runa nebes (šance 20%) -> 20 run sněhu = 1 runa nebes ("běžná cena" run sněhu je 40-50k, a nebes 400-500k, takže tohle je cca 2x horší, což je fajn)
nic - nebesa - nic - nebesa - nic = 10 run sněhu (tedy 1/4 opačného směru)

život - nic - život - nic - život = runa ohně (šance 50%) -> 6 runy života = 1 runa ohně ("běžná cena" run života je 80-100k, a ohně 100-500k, takže tohle by mohlo být v průměru 2x horší, což je fajn)
nic - nic - oheň - nic - oheň = 2 runy života (tedy 1/6 opačného směru)

PS: A možná bych upravil u kombinace ze sněhu na život poměr, protože aktuální je hodně strašný a to tak, že ze 60% šance bych dal 100% šanci. (místo 5 run sněhu = 1 runa života bude 3 runy sněhu = 1 runa života).
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Nápady z chatu

Post by Hron »

kartinek wrote: By mě zajímalo, jestli by šlo získat další level obchodních cest při postavení ŘPV, třeba +50%, bo normální +10, menší palác +30 a velký palác +50% docela dává smysl
Souhlas.
Cenu bych dal tak 15-20M.
Post Reply