poraďte film :)

Môžete kecať o čom len chcete ... :D
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

poraďte film :)

Post by tarrant »

Poraďte mi někdo nějaké filmy :)
Nejradši mám Fantasy/scifi tématiku, ale jinak celkem cokoliv jen ne HORORY..
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: poraďte film :)

Post by Hron »

tarrant wrote:Poraďte mi někdo nějaké filmy :)
Nejradši mám Fantasy/scifi tématiku, ale jinak celkem cokoliv jen ne HORORY..
Máš dost podobný záběr jako já, ale takhle obecně se špatně radí. Naposledy, když jsem se takhle známého zeptal, tak mi postupně vyjmenoval asi 100 filmů a já mu na všechny řekl, že jsem to už viděl... :D
Ale pokud ti někdo odpoví se zajímavým tipem, tak to ocením taky!

Jinak já mimo klasik nevím, co takhle obecně doporučit.
- Z novějších bych doporučil Dunu, která mi přijde naprosto úžasná (hlavně porto, že jsem ji četl a ten film je opravdu podle knihy), jen zatím je jen první díl ze dvou (první díl = první polovina knihy).
- Pak pokud ti nevadí animovaný styl, tak a zvláště pokud jsi četl ságu, či hrál hry, tak je dobrý "The Witcher - Nightmare of the Wolf".
- Ze žánru komedie jsem se naposledy bavil u filmu Aladin.
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: poraďte film :)

Post by tarrant »

no to si mi moc neporadil.. :D
Dunu jsem viděl a i četl (před časem jsem se zkoušel i tady ptát jestli někdo nemá knihy které sháním).. jestli se drží knihy no nevim.. Samozřejmě to musí udělat atraktivní pro diváky, ale proč z Lieta Kynese udělali ženskou to mi do teď nedošlo.. A pokud chtějí vesmír Duny rozvíjet, jak mají v plánu, tak tam díky této změně budou muset nabalovat další změny..

witxhera zkusím, naposledy jsem viděl tu Polskou verzi :D a nepřišla mi nějak špatná.. nikdy jsem to nečetl.. vím že je teď nový seriál, ale nějak mi přestalo bavit čekat u seriálů na nové díly, takže pokud mi něco zajímá, tak pčkám až vyjde celá série a pak se kouknu..

Aladina jsem viděl a to se mi moc nelíbilo..

Tak ti zkusím dát nějaké tipy já třeba jsi něco neviděl :)
Dokažte mi vinu 2006
Dokonalá loupež 2018
Chaos 2005
Gentelamni 2019
Král 2019
Na nože 2019
Poslední lovec čarodějnic
Rallye smrti 1-3 (4. díl byla kravina)
Rytíři spravedlnosti 2020
Sbal prachy a vypadni
Svatá čtveřice 2012 - český film, který mě dost bavil
Svět podle Prota
U konce světa 2013
Velká ryba
Zelená kniha 2019
Zlý časy v El Royale 2018
XXX a XXX - návrat Xandera Cage
ty úplně profláknutý jsem nedával..
tak co znáš vše? :)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: poraďte film :)

Post by Hron »

Tak se asi přeci jen neshodneme :D

Moje názory:
Poslední lovec čarodějnic -> ušel
Rallye smrti 1-3 (4. díl byla kravina) -> nic moc všechny díly
Svět podle Prota -> nelíbilo
U konce světa 2013 -> nic moc
XXX a XXX - návrat Xandera Cage -> no, něco do sebe to mělo, ale rozhodně bych to nezařadil mezi (za mě) nějak dobré filmy...

Ostatní jsem neviděl, ale i tak si myslím, že se zrovna 2x neshodujeme... :(
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: poraďte film :)

Post by Hron »

Ale tak zkusím ještě pár a jestli i tam se neshodneme, tak máme opravdu jiný vkus:

Náhradníci (2009)
Red Notice (2021)
Free Guy (2021)
The Interview (2014)
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: poraďte film :)

Post by tarrant »

pokud jsi opravdu neviděl Sbal prachy a vypadni, tak jsi o hodně přišel.. jeden z nejlépe hodnocených filmů vůbec na ČSFD má 87% film z roku 1998
a pokud se ti tenhle bude líbit, tak Gentlemani tě taky zaujmou.. A na nože je taky skvělý film..

já neříkám, že to co jsem napsal jsou většinou top filmy, já na hodnocení moc nekoukám, ale koukat na stále stejné filmy dokola, to jde tak u akčních kravinek typu Ryhcle a zběsila, XXX, Kurýr atp.. takže náhodně koukám na různé filmy a Hollywoodské si už moc nevybírám a dávám šanci jiným produkcím..

Poslední dobou se mi celkem líbí Norské filmy.. Ale nějak aktivně je nevyhledávám.. co nezkousnu jsou Francouzské filmy, těch jsem viděl za život asi 20 na různá doporučení a líbil se mi jeden :D
Asijské filmy (Čína, Indie atp.) je jak kdy, ale skoro u všech mi připadá, že mi něco uniká, holt jiná kultrua, kteou nejsem schopen úplně pochopit..

Sci-fi a fantasy mám hodně shlédnutý a jsem k nim proto i hodně kritický, proto se snažím vyhledávat jiné žánry..

Náhradnící jsem viděl, ale přišlo mi to jako už xté opakování toho samého.. tím neříkám že efekty, obsazení a celkový spád příběhu nebyl fajn..

The Interview - Jamese Franca dost těžce nemusím, tak se filmům s ním dost často vyhýbám, ale ok na dopročučení se na to kouknu
- zkouknul jsem, párkrát jsem se i zasmál, ale můj opdor k Francovi mi to dost kazil :/ kdyby tam byl v hlavní roli jiný herec, tak by se mi to líbilo jako docela dobrá komedie, ale takhle..

Free Guy jsem viděl docela pěkná komedie
- z podobné "videoherní" tématiky mám radši Ready Player One - příběh sice stojí za pendrek, komedie to taky moc není, ale efekty jsou dost fajn.. prostě taková sci-fi akční blbůstka na kterou se dá podívat i víckrát.. a dost možná i reálný obraz budoucnosti..

Red Notice jsem neviděl, podle traileru to vypadá jao další díl rychle a zběsile :D což je čím dál tím větší kravina, ale krom posledního dílu zábavná.. tak se mi to asi bude líbit..

Aktuálně jsem dokoukal H0us3 - docela dobré a na to že je to film z Španělska s celkem originálním pojetím stále opakovaného příběhu, bych tomu dal i 70%
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: poraďte film :)

Post by Hron »

K Ready Player One mám zase já celkem dost velkou averzi, ale je to tím, že když jsem to četl, tak se mi to opravdu velmi líbilo a udělal jsem si o tom úplně jinou představu, než co bylo ve filmu a tak nejsem schopen zkousnout to, co bylo ve filmu...
Ale kdybych ho měl hodnotit objektivně, tak je to asi opravdu velmi dobrý film daného žánru...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: poraďte film :)

Post by nezmar »

* trilógia temný rytier
* Dunu z 1984 - stale je podla mna najlepsia
* Počiatok
* Na hrane zajtrajška
* Obchodník so smrťou
* Pán a pani Smithovi
* Zelezna past
* Constantine
* Minority report

s anime:
*Vampire Hunter D

filmy typu Pan prstenov, Marvel comix ponukať nebudem. To pozná každý.
Inak ja som dosť fičal na Jackie Chanovi a bláznivých komédiach :D

teraz je to bieda s filmami, zistujem ze si radsej pozriem stary film ako nejaky novy :D

napr. som si znova pozrel metrix, troju alebo stare StarWarsy
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: poraďte film :)

Post by nezmar »

čo sa týka zaklínača - netflix vydáva celú sériu, nie je nutné na nič čakať. Podľa mňa taká lepšia fantasy. Dobre sa to pozerá ale na riť som z toho nepadol

Väčšinou sledujem anime seriály. Perfektný bol One punch man - prvú sériu som si hodne užil :lol:

asi skôr poradím knihu ako film/seriál ako tak rozmýšlam :roll:
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: poraďte film :)

Post by Hron »

One punch man -> na toho jsem zapomněl, ten mi připadal super!
Zaklínač seriál -> existují dva (starý polský a nový netflix) a pro znalce knih je ten Netflixový příšerný, ale pro ostatní možná ujde
Jackie Chan a jeho komedie taky miluji, ale dlouho nevydal nic nového, co by bylo dobré, jako ty starší. Nebo víš o nějakém dobré z poslední doby?

* trilógia temný rytier -> to mě až tak moc nezaujalo
* Dunu z 1984 -> musím si sehnat
* Počiatok -> to mi přišlo takové zvláštní a ani nevím, zda se mi to líbilo, nebo ne
* Na hrane zajtrajška -> to bylo hodně dobrý
* Obchodník so smrťou -> to mě tolik nezaujalo
* Pán a pani Smithovi -> jednou fajn, příliš mě to nezaujalo (i když je to možná tím, že jsem měl rád Angelinu v Tomb Riderovi a v ničem další mě nezaujala)
* Zelezna past -> neznám pod tímto názvem to nemohu najít
* Constantine -> super jak film, tak seriál (i když je oboje dost o něčem jiným)
* Minority report -> film dobrý, seriál příšerný

Ale obecně s Nezmarem se shoduji mnohem více než s Tarrantem.

Nezmare, máš ještě nějaké další typy?
Post Reply