Stavby - všeobecne

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Post Reply
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Stavby - všeobecne

Post by Hron »

nezmar wrote:Dul na runove esence
========================================
* pôvodne každých 13 ťahov dalo 2 až 10 run ľadu
========================================
runy chodia raz za rok (13 mesiacov). Pokiaľ je ale postavená predsunutá hliadka, chodia častejšie a to aj po uplynutí 6 mesiacov (čiže pri 6 a 13)

Code: Select all

	
$min_nahoda = ceil( $tahu_celkem/500 ) * 1,5 ^ (stupen_stavby-1) ;
$dul_pocet_run = rand($min_nahoda, 2*$min_nahoda);
typ runy (resp. šanca na získanie daného typu runy) je závisli od stupňa budovy a to podľa nasledujúcej tabuľky
SNEH | ZIVOT | OHEN | NEBES
1. stupen = 100%| 0 | 0 | 0
2. stupen = 80% | 10% | 10% | 0
3. stupen = 60% | 20% | 20% | 0
4. stupen = 40% | 30% | 20% | 10%
5. stupen = 20% | 40% | 30% | 10%

pri 4k ťahoch a max vylepšeniach to predstavuje priemerne 9 run za ťah
pri 6k ťahoch a max vylepšeniach to predstavuje priemerne 14 run za ťah ( 1,4 nebeska + 4,2 ohniva + 5,6 zivota + 2,8 snehu )
To zní dobře.
Jen si nejsem jak to myslíš, jestli budou chodit všechny typy run zaráz (a v daném poměru), nebo vždy jen jeden typ. Mně by se nejvíce líbilo, kdyby vždy přišel jen jeden typ a který typ by to byl, by určovaly ty procenta.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Stavby - všeobecne

Post by nezmar »

len jeden typ. toto boli priemerne hodnoty
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Stavby - všeobecne

Post by nezmar »

Takže uprchlický tábor by generoval 2 eventy:
1. uprchlíci sa vzbúrili, pozabíjali strážcov tábora, ukradli všetko zlato a vyhlásili sa za Slobodné mesto -> event Dobyt Mesto Odpadlíkov
2. Jeden z táborov uprchlíkov sa podarilo dobre zorganizovať. Keď pošleme XYZ peňazí tak tam môžeme vybudovať regulérne mesto -> event Prestavať tábor uprchlíkov na Mesto

* každý by mal šancu na objavenie v základe 1:1000
* po postavení všetkých bonusov šanca klesá na 1:300
* čiže teoreticky by bolo možné mať nové mesto každých 150 ťahov.

Otváram diskusiu :?
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Stavby - všeobecne

Post by Hron »

Bonusové město každých 150 tahů značí, že člověk bude mí o 1/3 více měst, než by měl normálně (bez vnějších vlivů ala plenění, nebo obchodník). To mi zní přijatelně.

Trochu se bojím tím, "zabili strážce a ukradli zlato". Dá to klanu nějaký postih (přišel by o část armády a zlata), nebo ne? Byl bych radši kdyby ne...

Jinak mi to přijde dobré.

PS: Bude ten tábor dávat pasivní bonus do rekrutu Ozbrojených vesničanů? Já bych to zavedl, protože pro ně není žádné vylepšení a tady to celkem logiku dává, protože když nakoupíš zbraně, tak nové rekruty najdeš snáze v uprchlickém táboře, než ve městě...
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Stavby - všeobecne

Post by Hron »

U Dolu na runy je účel, že se cena mění nekonstantně. Tedy že po vylepšení za 3M zlata a 100k lidí je vylepšení za 8M zlata a 10k lidí. Je to tak správě?
Ale obecně mi přijde vylepšení Dolů na runy moc levné.

1. stupeň: 1M zlata a 20k lidí -> tak to bylo původně a v podstat je to hodně levné na to co to dává, tady byl cena spíše to se k té stavbě dostat...
2. stupeň: 2M zlata a 30k lidí
3. stupeň: 3M zlata a 100k lidí
4. stupeň: 8M zlata a 10k lidí

Uznávám, že díky popisům dává smysl, že se ty ceny liší a vlastně se mi to líbí, ale zvýšil bych je!

Můj návrh:
1. stupeň: 1M zlata a 20k lidí
2. stupeň: 3M zlata a 50k lidí
3. stupeň: 5M zlata a 200k lidí
4. stupeň: 20M zlata a 100k lidí
5. stupeň: 50M zlata a 100k lidí
(a i tak to možná bude levné)
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Stavby - všeobecne

Post by tarrant »

no nevím, za starých chrámů do dómu by to byla pecka věc.. teď si myslím, že dostanu za ty tahy víc eventů s mnohem větším počtem run a pro spoustu bohů bez ztrát..
takže jestli se to cenově vyplatí? Nevím..
Navíc ten důl hráč nemá od začátku, musí dát aktuálně nesjilnější dobývání ve hře..
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Stavby - všeobecne

Post by Hron »

tarrant wrote:no nevím, za starých chrámů do dómu by to byla pecka věc.. teď si myslím, že dostanu za ty tahy víc eventů s mnohem větším počtem run a pro spoustu bohů bez ztrát..
takže jestli se to cenově vyplatí? Nevím..
Navíc ten důl hráč nemá od začátku, musí dát aktuálně nesjilnější dobývání ve hře..
Já to zase beru tak, že pro mnoho bohů se nevyplatí chodit všechny chrámy (protože některé druhy by je zabili) a tak chodí jen některé, ale občas potřebují i jiné runy a tohle jim umožní je mít i bez nutnosti kupovat z trhu.

Ale možná máš pravdu a je to zbytečně moc, ale nevím.

Tak možná takhle?
1. stupeň: 1M zlata a 20k lidí
2. stupeň: 2M zlata a 50k lidí
3. stupeň: 3M zlata a 200k lidí
4. stupeň: 10M zlata a 100k lidí
5. stupeň: 20M zlata a 100k lidí
(počty lidí jsou v pohodě určitě)

PS: Sice ano, potřebuješ na to nejtěžší dobytí, ale máš jistotu, že ho získáš, což máš jinak jen u Dolu na zlato a u ostatního záleží na náhodě, zda to někde najdeš, nebo ne...
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Stavby - všeobecne

Post by tarrant »

tak lidi problém nejsou.. s tím co mi teď chodí z uprchlického tábora mi lidi pořád zdrahjí :D
jisotou, že ho získáš? Co jsem si tak počítal, když jsem se snažil bohy hrát ještě aktivně tak Crinis by dostala stašný náklep a Vulkána jsem je pravda od začátku na farmu, ale taky by ho to bolelo a ne málo..
Ale to jsme psát ani nechtěl..
Sledoval si co se s runami dělo, ještě před tím peněžním bugem?
Runy sněhu padali k 10k za 1.. runy ohně možná měli ještě nižší hodnotu, ale protože je nikdo nechtěl, tak je nikdo za tak málo ani nenahazoval..
a to více run nebylo od začátku.. nechci moc vidět ty ceny v novém věku..
runy sněhu se budou odvíjet od cen run života, protože přinejhorším přeměníš runy sněhu na život
a runy nebes jsou zvláštní kategorie, ale tam myslím, že cena taky spadne pod to co byla teď..
Takže jak se vyplatí nebo nevyplatí upgradovat důl na esence se zatím můžeme dohadovat, ale reálná přesější čísla se objeví až v příštím věku..
Hráči co budou mít peněz dost s to postaví, protože bdou moci (stejně jako předsunutá hlídka), ale hráči s menším mnižstvím peněz se budou rozhodovat jestli to postavit..
Resp. bych řekl, že updaty moc lidí nečte a v updatech chybí co ty updaty vlastně dělají a pochybuji, že tu hráči budou prohlížet jednotlivá témata a hledat to, tak si to s velkou pravděpodobností postaví hráčů více, ale pak jim budou peníze chybět jinde..
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Stavby - všeobecne

Post by Hron »

tarrant wrote:jisotou, že ho získáš? Co jsem si tak počítal, když jsem se snažil bohy hrát ještě aktivně tak Crinis by dostala stašný náklep a Vulkána jsem je pravda od začátku na farmu, ale taky by ho to bolelo a ne málo..
Tou jistotou jsem myslel, že když dobyješ jednu konkrétní věc o které víš, že ji musíš dobýt a nikdo ti nemá jak zabránit na ni zaútočit, tak máš jistotu, že to získáš. Ale třeba já teď zjistil, že ani na jednom ze 4 klanů nemám uprchlický tábor...
tarrant wrote:Sledoval si co se s runami dělo, ještě před tím peněžním bugem?
Runy sněhu padali k 10k za 1.. runy ohně možná měli ještě nižší hodnotu, ale protože je nikdo nechtěl, tak je nikdo za tak málo ani nenahazoval..
a to více run nebylo od začátku.. nechci moc vidět ty ceny v novém věku..
runy sněhu se budou odvíjet od cen run života, protože přinejhorším přeměníš runy sněhu na život
a runy nebes jsou zvláštní kategorie, ale tam myslím, že cena taky spadne pod to co byla teď..
Já netvrdil, ž na trhu runy nebudou, jen že tohle ti pomůže hrát i bez trhu a obecně jsem nerad, když je člověk závislý na trhu. Trh by měl být dle mě přilepšení a ne podmínka pro hru...
tarrant wrote:Takže jak se vyplatí nebo nevyplatí upgradovat důl na esence se zatím můžeme dohadovat, ale reálná přesější čísla se objeví až v příštím věku..
Hráči co budou mít peněz dost s to postaví, protože bdou moci (stejně jako předsunutá hlídka), ale hráči s menším mnižstvím peněz se budou rozhodovat jestli to postavit..
Resp. bych řekl, že updaty moc lidí nečte a v updatech chybí co ty updaty vlastně dělají a pochybuji, že tu hráči budou prohlížet jednotlivá témata a hledat to, tak si to s velkou pravděpodobností postaví hráčů více, ale pak jim budou peníze chybět jinde..
Celkem souhlasím.
Jen mám pocit, že většina lidí, kteří neví co to dělá, tak to spíše postavit chce a che zjistit co to dělá, než to nestavět (nebo se prostě zeptá na chatu...).
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Stavby - všeobecne

Post by Hron »

Upgradovat všechny budovy ze stavu 0 na 4. úroveň za méně jak 50M mi přišlo celkem levné. To i odemknout všechny plány v kovárně mě stojí většinou více...

Možná bych zdražil plošně 3. a 4. stupeň o 50% (ve zlatě a lidech) a 5. stupeň nevím, ty jsem zatím otestovat nemohl...

A teď je hlídka zase velmi silná tím, že zdvojnásobuje účinnost tolika věcí, tak bych i ji upravil tak, že by ze začátku dávala jen +50% a po postavení Paláce by šla vylepšit na těch 100%.
Post Reply