Buh - Ascendancy

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Ascendancy

Post by Hron »

Na základě mého návrhu byl snížen bonusový rekrut Válečníků z věhlas/100 na věhlas/300 u Kláštera, což dávalo smysl. Ze začátku je i s tím věhlas/300 rekrut velmi vysoký ale dalo se to jakž tak přežít, kdy pak v lategame byl rekrut rozumný. Jenže při zavedení nových chrámů se ukázal rekrut naprosto nedostačující. Mám plný rekrut válečníků a chrámy chodím jen velmi zřídka a stejně s věhlasem 400k (což je hodně, bez tažení by to bylo cca 200k) nestíhám válečníky obnovovat a už několikrát se mi stalo, že mi útoky prošli až k preascendedům. Takže by to chtělo upravit rekrut tak, aby ze začátku nebyl tak velký, ale ke konci věku už byl výrazně vyšší.

Návrh na úpravu Válečníků
1) bonusový rekrut u válečníků dát do všech budov:
  • * Klášter: + věhlas/1000
    * Introspekce: + věhlas/300
    * Chrám povznesení: + věhlas/100
2) snížení ceny ze 100 zl na 50 zl
(zvláště teď, kdy má velké ztráty na všech chrámech, by se hodilo, aby se mohl obnovovat...)
User avatar
ySpirit
Posts: 151
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Ascendancy

Post by ySpirit »

Ascendancini valecnici nemaji bonusovy rekrut za runy nebes? Si to asi pletu s Aetherovo vernymi.

Cekal jsem, ze misto bonusoveho prichodu 10x valecnik za runu nebes se to hodilo na runy vecnosti a runy nebes navysovali rekrut z jejich budovy.
Ten vehlas mi tam moc nesedi, nikde jinde neni u Asceny pouzivany, ani jako podminka na budovy.
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Ascendancy

Post by Hron »

Kdysi jim chodili zadarmo za runy nebes a teď jim chodí zadarmo za runy věčnosti, ale těch člověk nemá desetitisíce jak run nebes...
(což tahle změna je dobrá, protože když ji chodilo třeba 200k válečníků za tah, tak ten klan byl o ničem...)

Věhlas tam byl původně a dává smysl. Ascena je opozice k Eternanům. Je stavěná na to, aby potřebovala jejich runy a prvoplánově měla s Eternany bojovat (a ti dávají věhlas) a proto je tam návaznost na věhlas...

A jsem proti tomu, aby byla vázaná na runy nebes. Runy nebes patří k Aetherovi a zvyšují rekrut jemu. Ascena by měla být jiná.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Ascendancy

Post by nezmar »

nebola by lepšia predzvest?

nemá vehlas už crinis?
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Ascendancy

Post by Hron »

Věhlas má crinis, ale tady mi ta věhlas popravdě sedí více než u crinis, když už dle příběhu je Ascena motivovaná válčit s Eternany a za ně je věhlas. U Crinis k tomu věhlasu nějaký konkrétní důvod nevidím...
A předzvěst sice nemá, ale měl by mít Ghoro. A až ho začneme měnit, tak u něj budu navrhovat bonusy do rekrutu na základě předzvěsti.

Pokud chcete dát Asceně něco, co by jí sedělo, tak by to měla být hodnota armády. Tedy čím větší máš armádu, tím větší máš rekrut.
Což tu vlastně není a tak by to mohla být nová zajímavá vlastnost a zároveň by dávala smysl, že by ze začátku byl bonus malý a ke konci velký... :D
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Ascendancy

Post by nezmar »

Kým sa nerozbiješ, to budeš mať úplne zabitý rozbeh a prakticky nereálny (ak nebudeš robiť jednotky skrz portál) :D

ale v podstate nie som proti, len sa tam musia dať rozumné čísla aby neprišiel niekto so 100M armádou a potom bude mať rekrut milión jednotiek za ťah (väčší ako budú jednotky odchádzať)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Ascendancy

Post by Hron »

nezmar wrote:Kým sa nerozbiješ, to budeš mať úplne zabitý rozbeh a prakticky nereálny (ak nebudeš robiť jednotky skrz portál) :D

ale v podstate nie som proti, len sa tam musia dať rozumné čísla aby neprišiel niekto so 100M armádou a potom bude mať rekrut milión jednotiek za ťah (väčší ako budú jednotky odchádzať)
Tak záleží jestli se to nastaví na všechny jednotky nebo jenom na Válečníky. Pokud jenom na válečníky, tak to rozbytí by neměl být až tak velký problém, protože hodnotu můžeš nabrat na ostatních jednotkách. Pokud se to dá na všechyn jednotky, bude to nebezpečnější.
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Ascendancy

Post by Hron »

Rozhodně to bude chtít nějaké omezení. Jedna možnost je tam dát nějakou mocninu, druhá možnost je zavést maximální hodnoty.

Prvotní nástřel pro válečníky
hodnota = aktuální hodnota armády
  • Výcvikový tábor: 10 -> tedy základní rekrut
  • Klášter: + ceil(hodnota/10000), max = 100 -> tedy +1 za 10k army, maximum pro 1M army a to +100
  • Introspekce: + ceil(hodnota/100000), max = 1000 -> tedy +1 za 100k army, maximum pro 100M army a to +1k
  • Chrám povznesení: + ceil(hodnota/20000), max = 10000 -> tedy +1 za 20k army, maximum pro 200M army a to +10k
Takže maximální rekrut při všech stavbách armádě 200M+ bude 11,110 válečníků, což je pro tak velkou armádu přijatelné (a vzhledem k novým chrámům to možná bude stále málo)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Ascendancy

Post by Hron »

Upravený návrh pro válečníky

Na 30M army jsem měl rekrut s Ascenou 1,8k válečníků + mi chodilo 3,2k zadarmo z run, takže jsem měl 5k válečníků za tah a bylo to málo.
Tento věk jsem nakoupil spoustu run věčnosti z trhu až teď ke konci věku, díky buglému zlatu. Normálně asi bude možné mít tolik run, ale rozhodně to nebude něco běžného a spíše bych počítal rekrut bez ohledu na bonusový zisk válečníků z run.

cíle
  • maximální rekrut pro 200M army
  • maximální rekrut 20k za tah (ve posvátných velechrámech přijde 200M ascena o více jak 2M válečníků, takže tohle by nemělo být přehnané)
  • rekrut na 30M army více jak 5k za tah
  • rekrut na 100k army maximálně 50 za tah
Návrh
hodnota = aktuální hodnota armády
  • Výcvikový tábor: 10 -> tedy základní rekrut
  • Klášter: + ceil(hodnota/5000), max = 1000 -> tedy +1 za 5k army, maximum pro 5M army a to +1k
  • Introspekce: + ceil(hodnota/10000), max = 10000 -> tedy +1 za 10k army, maximum pro 100M army a to +10k
  • Chrám povznesení: + ceil(hodnota/20000), max = 10000 -> tedy +1 za 20k army, maximum pro 200M army a to +10k
Vyhodnocení cílů
  • maximální rekrut pro 200M army -> splněno
  • maximální rekrut 20k za tah -> maximum je 21k, což je stále v pohodě -> splněno
  • rekrut na 30M army více jak 5k za tah -> na 30M je rekrut 1k + 3k + 1,5k = 5,5k -> splněno
  • rekrut na 100k army maximálně 50 za tah -> na 100k je rekrut 10 (zde má význam počítat se základní hodnotou) + 20 + 10 + 5 (které spíše nebudou, protože Chrám nebude) = 40 až 45 -> splněno


Takže to vypadá, že mám návrh, který by snad měl fungovat a progres za stavby se mi líbí více, než v původním návrhu. Sice oproti ostatním věcem, tady další budovy dávají méně než předchozí a ne obráceně, ale ve vývoji je logika.

Takže navrhuji tohle a jsem zvědav, zda to takhle bude fungovat, nebo se Ascena přidá k bohům stěžujícím si na nové chrámy...

PS: Stále trvám na snížení ceny válečníka na polovinu...
Je to spotřební štítovací jednotka, která v každém boji umírá ve velkých množstvích a tak musí být reálné ji zaplatit. Reálně i kdyby byla zlevněná na 20 zlatých, tak by to nemělo být přehnané, ale já se radši při zemi a proto navrhuji slevu jen na těch 50 zl...
Reálně si myslím, že nejadekvátnější by bylo, kdyby Ascendencin válečník stál dvojnásobek toho, co Crinisinin válečník, který si ale teď nepamatuji, kolik stojí.
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Ascendancy

Post by tarrant »

válečník crinis:
Na 1 jednotku potřeba: 5 vybavení

Cena 1 vybavení:

5 zlatých

nudím se tak si čtu co je nového i tam kde nesleduji :)
Post Reply