Úprava plenění

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Úprava plenění

Post by Hron »

nezmar wrote: Sun 11. Dec 2022 7:47:44 inak ta dralgarova zahrada naboostuje tvoje financie prakticky dojnasobne :D
Ne nutně, protože velký podíl příjmu tvoří zlatý důl, který to neovlivní.
Přemýšlel jsem zda to není moc, ale taky na druhou stranu, zda to na začátku není málo, aby to člověku vůbec stálo za to to stavět. Zde uznávám, že to nedokáži dobře odhadnout a potřeboval bych zkušební věk, kdy bych si to vyzkoušel...

Jinak obecně ve chvíli, kde se postaví palác velekrále a vylepší se budovy na 5. stupeň (už ty co existují), tak se income zvedne na dvojnásobek toho co je teď.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Úprava plenění

Post by nezmar »

uz to skoro mam hotove (aj s budovami). Mierne som upravil cenu poslednych budov (napr. Aethrova roba sa mi zda uz celkom dost)
Tie XP nebudu az take hrozne ked sa raz spravi, ze XP budu ziskavat vsetky jednotky a nie iba velitel :D

zajtra to nahodim.

Takze ak sa ti chce, mozes spravit dalsie plenenie
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Úprava plenění

Post by Hron »

Aetherovka se zdá hodně, ale pro člověka, co bude farmit Palác to nebude problém. Reálně stavbu Aetherovek mi vždy nejvíce omezovali ledové formule a ty by nyní měli padat častěji, takže věřím, že průměrně na jeden plánek bude minimálně jedna aetherovka.

Ale uznávám, že ty expy na velitelovi člověka tolik neboostnou, tak je to asi moc. Ale až budou mít i jednotky expy a pokud to bude ungovat i na ně (třeba oslabeně), pak už by ta Aetherovka smysl mít mohla...
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Úprava plenění

Post by Hron »

Bavil jsem se se Zajacem a má 2 poznámky:
1) z posledního stupně by měli padat všechny arty potřebné pro stavbu, aby člověk nemusel ty slabší, když chce budovu stavět (a že to je významnější než to, že nechce aby mu padali slabší itemy)
2) poslední úroveň je příliš slabá (zvláště pak, když dává stavbu)
3) udělat čtvrtý stupeň, který by byl výzvou, nebyli by z něj artefakty a nebyl by potřeboval pro nic jiného, ale byl by výzvou do druhé poloviny věku

Všechny poznámky mi připadají, že mají logiku a tak na základě nic navrhuji:
1) úprava odměn

3. stupeň zahrady - předměty = druidský rituál, prapor starého druidské cechu, dralgarův totem
3. stupeň paláce - předměty = Hůlka ledu, Ledová róba, Svazek ledového mistrovství, Ætherův ledový prapor

2) posílení třetího stupně paláce
Ale zase na druhou stranu nechci aby to příliš odskočilo od ostatních a tak to posílím jen trochu...
Trůní sál -> hodnota 5,9M
1 x Ledový král
5,000 x Mistr boha ledu
5,000 x Posvátny Ledový Elementál
500 x Snežný obr -> 1,000 x Sněžný obr
100 x Arcimág ledu
Hodnota stoupla hodně, ale reálná síla moc ne. Pořád mi to přijde slabé, ale alespoň trochu zraní v prvním kole. Problém Ledového palaáce je, že obecně používá jednotky ze slabé a neaktualizované větve Athera, kdy většina jednotek má vysokou hodnotu a malou sílu.
PS: Kdyby se dal ledovému králi střelecký útok, mohlo by to být zajímavé...
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Úprava plenění

Post by Hron »

3) Výzvy - pojmenoval bych je stejně jak se jmenuje celá oblast (a asi tam dal i nějaké upozornění, že je to výzva)
zvýšení počtu stacku z 5 na 7+velitel

Dralgarova zahrada -> jen jedna varianta (ať se na ni člověk může připravit) - hodnota 63M (ale je to nebezpečnější)
30,000 x Prastarý Lesní Troll
20,000 x Obří černý pavouk
10,000 x Lesní Bizon
2,000 x Prastarý Horský obr
1,000 x Zlatý lesní pavouk
1,000 x Jednorožec
250 x Prastarý Horský Wurm
1 x Posvátný jednorožec

Odměna
- skóre 20 (hodnota pak upravená až se změní rozdávání skóre)
- zlato = 20M
- runy = 1000 run života
(hodnotu to má menší, jak posvátný velechrám života, ale myslím, že je to silnější -> odměna odpovídá maximální odměně z velechrámu)


PS: Časem by se mohl ještě dodělat mezistupeň a pak to prostě bude mít 5 regulérních stupňů. Ale zatím se mi líbí to, že jsou 3 stupně se silou, které zvládne každý a pak jedna lategame výzva (kde ale nikdo není nucen tam jít).
Je jediné čeho se bojím, že pokud bude nějaký lategame klan schopen to farmit, tak ho to celkem boostne, protože to, že mu 3x denně přijde posvátný velechrám s nejlepší odměnou je hodně. Více by mi to tak sedělo na dobývání, které se dobyje jen jednou. Ale zatím bych to zkusil nechat tady a otestoval na lidech, kolik jich je to schopno dát a chce se jim to chodit.


Ledový palác - hodnota 81M (ale není to tolik nebezpečné)
1 x Ledový král
20,000 x Starodávný Ledový Přízrak
20,000 x Starodávný Ledový Elementál
10,000 x Posvátný ledový Elementál
5,000 x Snežný obr
5,000 x Starodávný ledový obr
200 x Posvátná ledová hydra
100 x Arcimág ledu
Odměna
- skóre 20 (hodnota pak upravená až se změní rozdávání skóre)
- zlato = 20M
- runy = 1000 run sněhu
(dvojnásobná hodnota jak posvátný velechrám ledu -> odměna odpovídá maximální odměně z velechrámu)

PS: Pokud ale chcete u ledového paláce opravdovou výzvu, pak tahle 63M army je výrazně výrazně nebezpečnější:
1 x Ledový král
100,000 x Ledová hradba
40,000 x Æthrův ledový válečník
20,000 x Æthrův šaman Ledu
1,000 x Ledová hvězda
500 x Æthrova ledová hvězda
100 x Arcimág ledu
1 x Velemág ledu
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Úprava plenění

Post by Hron »

Chyba u Trůního sálu (a možná bude i u předešlých). Odměna v runách nebes má být 1/10 proti runám sněhu. Takže u Trůního sálu má být odměna 5-15 run nebes a rozhodně ne 50-150...
Vyhráli jsme!
Naše předzvěst vzrostla o 73,800
Nalezli jsme Ætherův ledový prapor
Nalezli jsme Plán na stavbu Ledové galerie
Na oltáři jsme nalezli:
70 x run sněhu
137 x run nebes
Získali jsem cenné předměty v hodnotě 2,031,404 zlata
PS: A bylo to beze ztrát, což je škoda. Ale pokud by měl ledový palác dávat nějaké zranění, tak by se musel změnit na válečníky a spol a ne na jednotky co tam byli původně.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Úprava plenění

Post by nezmar »

odmeny z posledneho som zmenil na 50 az 200, zlato 1M - 3M.
Podobne aj pri zahrade.

Pri ostatnych urovnach su nastavene nebeske dobre, to len pri poslednom som zabudol zmazat jednu 0 :D
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Úprava plenění

Post by Hron »

Díky.

Co zvýšení odměn se týče, tak se mi to příliš nelíbí. Jde o to, že už nyní je ta odměna o stupeň lepší, než z eventu v pustině s odpovídající silou a tady máš jistotu, že ti ten event přijde. A zároveň je to celkem hodně oproti některým dalším zeleným plenění, ale ty se vlastně budou měnit, takže asi dobrý.

Sumace: Mou ješitnost ta změna podráždila, ale v důsledku by to velký problém být neměl a můžeme to takhle nechat.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Úprava plenění

Post by nezmar »

tva jesitnost moze byt v klude, zmenim to v najblizsom update na tebou navrhovane hodnoty ;)

A tie vyzvy si ako vlastne predstavujes? Ako 4 level tychto prerabanych pleneni / obtiaznost 4 ?
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Úprava plenění

Post by Hron »

Díky.

Spíš jako obtížnost 5 (je to výzva a možná někdy dodělám čtverku).
Představoval jsem si to něco jako že pod těmi třemi možnostmi bude vodorovná čára a pod ní bude tato čtvrtá možnost, která bude jako "výzva" pro lategame.
Post Reply