eventy

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Post Reply
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

ladove hydry a samani ladu pojdu prec s chramov ladu. Tam sa to bude musiet inak vymysliet. Skor nove jednotky ked tak ako som pisal vyssie
magov ladu a velemaga toho tam nechame

A zase naopak, prekopeme cely Aethrov chram. Kedze si pisal. Prehodit tie prve jednotky a prizrakov vyhodit (mame ladovu hradbu, tak nech je tam ta nemiesto prizrakov) atd. Aj stávajúce eventy sa môžu zmeniť :)

PS: pre moj lepsi pocit, nech je rozdiel aj v hodnote. Nemyslim si, že to bude taký problém keď to bude všetko troška slabšie. Treba brať do úvahy kedy sa tie eventy budú zobrazovať. Ide o to aby v každej fáze hry boli adekvátne eventy. Nie že všetko musí rýchlo poskočiť na lategame :)

6. stupen Aethra som zatiaľ zrušil (podobne ako Ohňa) ak to bude nutné tak sa pridajú neskôr
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

Jen je škoda, že aktuálně chrámy obsahují jen jednotky, které může hráč stavět, což teď přestane platit.

A pokud by se to chtělo napravit, tak přidat nepoužitelné větvi Aethera (vyznavač - přízrak/elementál - obr - hydra) nové jednotky by bylo v pohodě, ale větvi (věrný - válečník - šaman - hvězda) se nic přidávat nedá a hlavně jsem zásadně proti tomu aby se měnila, protože aktuálně je to dle mě nejlepší (i když je jen druhá nejsilnější) větev mezi bohy.


A protože neznám jak jsou nové jednotky silné, tak nemohu pomoci s vyladěním.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

Napad mam taky, ze po dobiti tychto novych by athar mohol ziskat criepky ladu. Za tie by mohol postavit prvu budovu specilnu pre seba.
K by ju mal postavenu tak by mohol vylepsovat (podobne ako terz na starobile) za nebeske runy.

Alebo druha moznost priamo za tieto criepky ladu by mohol vylepsovat.

Hviezda ledu sa menit nemusi
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

nezmar wrote:Napad mam taky, ze po dobiti tychto novych by athar mohol ziskat criepky ladu. Za tie by mohol postavit prvu budovu specilnu pre seba.
K by ju mal postavenu tak by mohol vylepsovat (podobne ako terz na starobile) za nebeske runy.

Alebo druha moznost priamo za tieto criepky ladu by mohol vylepsovat.

Hviezda ledu sa menit nemusi
Myšlenka je to úžasná, ale jak jsem psal. Zrovna ta hraná verze Aethera je jediná věc v LoI která nepotřebuje měnit, upravovat, rozšiřovat, ... Ona je tu spousta jiných, kteří nutně potřebují něco nového, nebo nějaké posilnění (Crinis, Dhar, ...) a ty místo toho děláš něco pro top věc (kde už teď ho občas musím bránit, protože ho čas od času někdo chce oslabit, že je prý moc přesílen (což není!, ne je jen dobře udělaný)).

Takže jak jsem psal. Myšlenka je to super, ale...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

bože.
vidíš že robím aj pre ostatných bohov a mienim v tom pokračovať :roll:

Tie chrámy proste rozumne bez nových jendotiek neposkladáme. Bude s toho maglajz (resp. duplicity) a písal som už, že tá vetva ktorá je dobrá nepotrebuje vylepšovať tak sa vylepšovať nebude. Šlus

Prípadne pokiaľ je to teda taký životný problém, tak chrám ledu bude len po 3. stupeň a vylepší sa iba Aethrov chrám na ďalšie stupne a tým padom sa nemusia riešiť duplicitné jednotky pre rôzne eventy. Nie je nutné aby všetko bolo po 6. stupeň

Skúsme radšej doklepať ten zbytok nech sa to môže cez týždeň nahodiť a potom budem pokračovať ďalším bohom v poradí ;)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

Ok, ok, omlouvám se.

Tak napiš staty nových jednotek, ať je lepší přehled o síle těch nových chrámů a můžeme se zamyslet, zda tam není nějaký problém, nebo zda to takhle může zůstat...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

hodil som to do spredsheetu kde sú eventy, tu jednotky zobrazuje hrozne, tam je to krajšie vidieť. Zatiaľ len koncept čo som mal na mysli. Keď si predstavím, že hráč by si mohol robiť aj prastaré aj posvätné/večné/posvätné/alebo ako to nazveme tak by to mohla byť sila

vôbec to nemusí byť zapracované - až do budúcnosti, podobne ako som zapracoval Stínovú vetvu Vulkána
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

Posvátné varianty jednotek mají být silnější, nebo slabší než základní? Nebo něco jiného?

Myslel jsem si, že by měli být silnější, ale když vidím, že často mají menší obranu a méně životů, tak bych se rád zeptal, jaká je za nimi myšlenka.

A Starodávný elementál má dělat koule? Tam jsem čekal, že by měl Magii ledu 2. Ale možné je oboje...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

Hron wrote:Posvátné varianty jednotek mají být silnější, nebo slabší než základní? Nebo něco jiného?
Myslel jsem si, že by měli být silnější, ale když vidím, že často mají menší obranu a méně životů, tak bych se rád zeptal, jaká je za nimi myšlenka.
skôr to mal byť taký ekvivalent k starodávnym. Ak s u starodávnych posilovala obrana a životy tak u posvátnych sa posiluje utok a poškodenie (prípadne opačne ak sa posiluje útok tak posvátne posiluje obranu a životy)
Hron wrote:A Starodávný elementál má dělat koule? Tam jsem čekal, že by měl Magii ledu 2. Ale možné je oboje...
nie, tam je chyba. Má mať silnešiu mágiu ledu (čiže -3 inic)

ak máš lepšiu predstavu tak môžeš upraviť
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

Ok, zítra se na to podívá, a to jak na jednotky, tak na chrámy.
Post Reply