eventy

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

ySpirit wrote:Co treba dat do 4-5 vyssi sanci (5-10%), nicmene by tam mohl padnout predmet pouze po castech?
V Kovarne by pak slo spojit 4 casti do toho predmetu (Vulkanova praporu / Ohnive palisady) pres recept, ktery by se odemkl po prvnim uspesnem porazeni stupne 4-5?

Ve vysledku by to nebylo temer vzdycky nic, zatimco nekdo posle jeden utok a ma hned item drop za 15-20M :D
+ Ty casti by se normalne daly prodavat, jako jine suroviny (a nebo jako obyc item, ted nevim, jestli jine craftici itemy jsou v predmetech nebo v surovinach)
to nie je zly napad
Kludne to moze byt nova "surovina"
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

Run života je vždy málo, tak se pokusím protlačit i jeho silnější varianty... :D
A budu se řídit pravidlem, že u každého stupně přidám jen jednu jednotku (a ne více, jak měli mé původní návrhy) a pak tedy v posledním stupni ještě velitele (unikátní jednotku).

Dóm života má hodnotu 2,5M, ale není vůbec nebezpečný, tak snad nebude vadit, když následující stupeň bude mít výrazně vyšší hodnotu.

Hodnoty jsou sice cca dvojnásobné, než má Oheň, ale na oheň jsem odhadoval, že ho budu chodit se čtyřnásobnou armádou, než tam je, ale u Života budu chodit nejspíše už ve chvíli, kdy budu mít shodnou armádu. Takže chrám bude slabší, než oheň a to je správně, aby se zachovala logická posloupnost: Led->Život->Oheň->Aether->Země.

4. stupeň
- přidaná jednotka: horský obr
- hodnota cca 16M

10,000 x Ent
5,000 x Starodávný ent
10,000 x Druid
5,000 x Veledruid
1,000 x Lesní obr
500 x Horský obr
Odměna:
zlato: 0,5M až 2,5M
runa života = 50 až 250
nějaký předmět???

5. stupeň
- přidaná jednotka: jednorožec
- hodnota cca 33M

20,000 x Ent
10,000 x Starodávný ent
20,000 x Druid
10,000 x Veledruid
2,000 x Lesní obr
1,000 x Horský obr
500 x Jednorožec
Odměna:
zlato: 1,5M až 5M
runa života = 500 až 500
nějaký předmět???

6. stupeň
- přidaná jednotka: Lesní bizon
- přidán velitel: Posvátný jednorožec
- hodnota cca 77M

50,000 x Ent
20,000 x Starodávný ent
50,000 x Druid
20,000 x Veledruid
10,000 x Lesní bizon
5,000 x Lesní obr
2,000 x Horský obr
1,000 x Jednorožec
1 x Posvátný jednorožec
Odměna:
zlato: 2,5M až 10M
runa života = 300 až 750
nějaký předmět???

Odměnu jsem určil tak, že to dá stejně run, ale polovinu zlata než oheň. Snad je to dobrý odhad.
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

nezmar wrote:
ySpirit wrote:Co treba dat do 4-5 vyssi sanci (5-10%), nicmene by tam mohl padnout predmet pouze po castech?
V Kovarne by pak slo spojit 4 casti do toho predmetu (Vulkanova praporu / Ohnive palisady) pres recept, ktery by se odemkl po prvnim uspesnem porazeni stupne 4-5?

Ve vysledku by to nebylo temer vzdycky nic, zatimco nekdo posle jeden utok a ma hned item drop za 15-20M :D
+ Ty casti by se normalne daly prodavat, jako jine suroviny (a nebo jako obyc item, ted nevim, jestli jine craftici itemy jsou v predmetech nebo v surovinach)
to nie je zly napad
Kludne to moze byt nova "surovina"
Taky jsem pro!
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

Chrám života (a aj ostatné chrámy) by som zachoval kontinuitu ako bola nastavena. Tým myslím, že chrámy života sú jednoducho slabšie na rovnakom stupni. Nie iba jednotkami, ale aj celkovou hodnotou.
Jednoducho, treba ich urobiť hodnotovo slabšie a radšej pridať ďalší stupeň a keďže sa mi to furt nechce prepisovať sem, tak dávam link na tabuľku kde to mám nahodené a kde porovnávam aká je celková hodnota a čo preštítuje ktorú jednotku

znížil som tvoje hodnoty a pridal Najsvatejsí dom života (na odkaze zaskrolovat nitšie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

Moje chrámy měli sice vysokou hodnotu, ale měli nízkou sílu. To co jsi nevrhl ty má nižší hodnotu, ale větší sílu. Takže moc nevím jak moc sis pomohl.
Enti a druidi totiž mají vysokou hodnotu, ale jinak jsou slabí -> tvoří jen štít, ale pokud tam není za ním něco, co by dalo velké dmg, tak je k ničemu. Ale ty jsi je nahradil jednotkami jako jsou hraničáři, či prastaří obři, což jsou jednotky, které něco dělají...

A pak, proč chceš zachovat kontinuitu, která je z logického hlediska špatná? Ano, chrámy životy vždy byli nejslabší, ale proč je neposílit tak, aby zapadli na své logické místo, tedy mezi Led a Oheň. Přijde mi totiž logické, aby jejich síla byla dle toho, kdy se poprvé objeví. Nejslabší by byl Led, který je od 50k, pak Život, který je od 100k, pak Oheň který je od 150k, pak Aether, který je od 500k a nakonec Země, která je od 1M. Tohle mi přijde jako logická posloupnost nastavenou hrou, která by byla správná, kdyby platila pořád pořád...

A k tomu, jaké jednotky jsi tak přidal ty. Na to se tě zeptám, jakou máš představu o vyšších stupních Chrámu země?
Jde mi o to, že jak chrámy Života, tak Země mají druidy a enty, ale liší se v tom, že Zem má wurmy a elfy a Život má obry. Proto bych rád tohle zachoval a snažil se co nejvíce prohlubovat rozdíly mezi chrámy, aby se co nejvíce lišili.
Takže chrám Země by měl podle mě být o wurmech, elfech, mázích země a kamenných jednotkách. A chrám Života by měl být o druidech, obrech a lesních zvířatech.

Takže v chrámu Života by měli být enti, druidi, pavouci, bizoni, jednorožci (a možná trolové). A neměli by být wurmové a elfové.
(pavouci sice mají vlastní event, ale ten je na nic a odměna je taky na nic, takže ho beru spíše jako "easter egg" -> dá ti vajíčko... :D )
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

elfovia a wurmovia odstraneny.

ale stále mi to príde s touto hodnotou lepšie ako keby tam mali byť iba druidi a enti. to je take oničom

ked mi posles gmail, možem ťa tam pridať na edit. Verejny edit nechcem nastavovať
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

Teď už to vypadá asi dobře a líbí se mi to.
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

Přemýšlím co s chrámu Ledu a Aethera.
Oba chrámy používají Aetherovi jednotky, kdy ale není příliš z čeho vybírat, protože část jednotek je slabých, část jednotek je v podstatě to samé (vyznavač, věrný, akolyta) a Prastará hydra je nepoužitelná (nikdo rozumný proti ní nepůjde).
Takže ve výsledku není nějak moc z čeho vybírat a přitom by se hodilo, aby každá větev chrámů měla nějakou myšlenku a té se držela a rozvíjela ji.

Porovnání Dómu Ledu a Aetherovi svatyně:
- společné: Vyznavač, Zasvěcenec, Starodávný ledový přízrak a Ledový obr
- Led: Sněžný obr, Šaman
- Aether: Ledový Přízrak, Hydra, Velemág

Tohle napovídá, že by měl být LED z "nové" větve a AETHER ze "staré" (i když jednotky pojmenované po Aetherovi jsou ve větvi nové).

Ono by bylo nejlepší, kdyby se dala hydra do Ledu a Šaman do Aethera, ale tím by se změnilo něco, co je tu už od vzniku Aetherova chrámu a to není pěkné, takže v tomto mám smůlu. Přesto bych ale rád viděl nějaké směřování chrámů, takže bych to viděl tak, že hydry půjdou do obou větví, stejně jako šamani a navrhoval bych to takto:

LED: zamření na ledové bytosti, takže obři, elementálové, přízraci a hydry a doplněné to zasvěcenci a šamany
AETHER: zaměření na jeho uctívače, takže akolyti, válečníci, sestry, šamany a hvězdy a doplněné to nejvyššími ledovými monstry, tedy hydrami a obry

Co si o tom myslíte?

PS: Jdu hodit návrhy do tabulky. (u Aethera si nejsem jist, kolik je jednotek v existujících, ale snad jsem to trefil)
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: eventy

Post by nezmar »

pôvodne to bolo koncipované tak, že vlasntne Aethrov chram bol další stupeň Ledového chrámu. To že prišli nadstavby chrámov tento koncept troška podkopalo. Ono to bude chcieť (podľa mňa) prekopať mierne celý chrám ledu a AEthrov chrám ako taký a urobiť medzi nimi rozdiely.

Prípadne budeme pridávať ďalšie jednotky, ktoré budeme potrebovať.
Myšlienku, ktorú mám teraz v hlave je, že bude špec. ladová hradba (veze atd) v Aehrovej vetve a v Ladovej sa pôjde skôr smerom elementálov (možno úplne nové jendotky) k existujúcemu elementálovi

A ledové chrámy budú musieť isť s hodontou dole. Majú byť slabšie ako života pri rovnakom stupni
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: eventy

Post by Hron »

nezmar wrote:A ledové chrámy budú musieť isť s hodontou dole. Majú byť slabšie ako života pri rovnakom stupni
Když se mírně zesílí 6. stupeň života (což by vadit nemělo), tak moje návrhy splňují, že má LED menší hodnotu jak ŽIVOT...
(ale slabší v síle nejsou, stejně jako ty již existující...)
Post Reply