Buh - Crinis

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

Je to škoda, že zmizelo tolik příběhů a historie... :(

První větev Crinis bude mít výrazně nejvíce jednotek ze všech, tak další jednotku (a k tomu ještě zadarmo) bych ji určitě nedával.

Zasvěcen světla mi názvem do Chrámu světla dobře sedí.

"Anjel" je česky "anděl".
healtonn
Posts: 58
Joined: Thu 09. Apr 2015 19:07:24

Re: Buh - Crinis

Post by healtonn »

nezmar wrote: Sat 18. Jun 2022 20:06:49 Ale primárne sem na LoInasledovala Ascen, bez nej by sa tu ani neobjavila. A príde mi hlúpe ze by sa na ňu nejako nepripravovala.
A práve jednotky Ascen sú hodné pokryvene (fyzicky aj psychicky) preto by mohli byt zahrnuté medzi nečisté jednotky.
Vo výsledku to nespraví veľký rozdiel. Ascen sa moc nehrávam a do bojov o IP sa zapojí malokedy
začínám mít pocit, že crinis bude mít jako bonus za věrnost koncentrační tábory a do nich pujdou vyupgradit koleje :lol: :lol: :lol:
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Crinis

Post by nezmar »

Tak to väčšinou býva zo všetkými náboženstvami, ktoré sú zamerané na "dobro" a zoberú to militaristickou cestou.
Bud ta svetlo chráni alebo si menej ako zviera a potom už je len krôčik k tomu aby ta využili ako surovinu = obäť na oltári aby otvorili nebeskú bránu pre ďalšie jednotky.
Predsa len krv je veľmi silná...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Crinis

Post by nezmar »

update crinis bude až po skončení veku. Je tam toľko zmien, že to prakticky rozbije celu aktuálnu crinis a to by asi nebolo moc fér voči tým pár hráčom ktorí sa ju rozhodli tento vek ťahať
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

1) Co dělá Svatý štít? To je jako ohnivý štít, jen platí na nečisté?

2) Jinak se stále bojím velkého množství stacků jednotek.
S tím, že když bude mít 10 střelců, dva davy a 5/6 stacků štítů před nimi, tak to to mi zní celkem přehnaně.

3) Dále pak by mě zajímal rekrut, ale pokud bude +- jak je nyní, tak se bojím kapitánů aby jich nebylo moc a nepřehnali se tak boosty jednotek.
Magie světla dá v základu +50% s tím, že ve výsledku mít +500% je už přehnané (druhého dreadda nechci). Na +500% je potřeba 900 kapitánů, kdy jsi psal, že by hodil jeden za 100 jednotek. To by značilo 90000 jednotek a to máš v lategame za pár tahů...

Takže by to chtělo nějakou změnu:
- výrazně oslabit posilování magie
- výrazně snížit počet kapitánů, kteří budou chodit
- zavést opět nějakou mocninou funkci aby to tolik nerostlo

S tím že minimálně možnost 2 bych zavedl ve všech případech, protože Crinis je stejně jako Ghoro specifická velkým rekrutem a velkým množstvím jednotek a tak pokud by měl kapitánů 1/100 základních jednotek, tak by to byl další regulérní dmg dealovací stack jednotek a těch má Crinis prostě moc. Možná bych u nich udělal něco podobného jak mají příchod Arcilichové (tedy v nějakou procentuální šanci na příchod násobenou počtem rekrutovaných jednotek a omezených na maximum za tah).

A ještě lépe to rozdělit dle jednotek, takže bych navrhoval něco jako:
Válečníci
- šance na kapitána (1:500)*(počet rekrutovaných jednotek), dvojnásobná u svatých jednotek
- max rekrut kapitánů za tah 5
- posílení magie bude (3*(počet kapitánů)^0,6)%

střelci
- šance na kapitána (1:300)*(počet rekrutovaných jednotek), dvojnásobná u svatých jednotek
- max rekrut kapitánů za tah 3
- posílení magie bude (3*(počet kapitánů)^0,65)%

mniši
- šance na opata (1:200)*(počet rekrutovaných jednotek), dvojnásobná u svatých jednotek
- max rekrut opatů za tah 2
- posílení magie bude (3*(počet opatů)^0,7)%

(počítáno pro aktuální rekrut)
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Crinis

Post by nezmar »

Tých 100 bolo prehnane, to som si uvedomil keď som začal robiť a anavrhom si sa dosť priblížil tomu co som zatiaľ nahodil.

Počty jednotiek: nie je možné mať 4 strelecké jednotky z jednej budovy (ak nepočítam kapitánov, ktorých bude malo).
Bud budeš mat lv1, lv2 a svätý lv2, alebo lv1, svätý lv1, svätý lv2. Čiže to mame max 6 streleckých jednotiek.

To posilňovanie je diskutabilne:
1. Svätý útok / štít bude fungovať iba na pár jednotiek inak je pre hráča zbytocne
2. Vždy sa bude posilňovať iba jedna vec (útok, obrana, ini) a jednotky začínajú s dosť nízkymi číslami.
Pri posilňovaní ini je prakticky jedno ci sa posily o 300% alebo o 30000%. Proste pôjde prvá.
Posilňovanie útoku a obrany - áno musí sa to vyladiť na rozumne hodnoty. Kedze som Crinis nikdy poriadne nehral tak netuším aké sú jej moznosti

Ale co sa týka počtu jednotiek, tak vlastne bude mať iba o 4 jednotky viac ako ma teraz
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Crinis

Post by nezmar »

Inak anjelska vetva zatiaľ - silné jednotky v malých počtoch
Sedí mi k nim aby mali relatívne veľké HP
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

nezmar wrote: Wed 22. Jun 2022 6:31:32 Tých 100 bolo prehnane, to som si uvedomil keď som začal robiť a anavrhom si sa dosť priblížil tomu co som zatiaľ nahodil.

Počty jednotiek: nie je možné mať 4 strelecké jednotky z jednej budovy (ak nepočítam kapitánov, ktorých bude malo).
Bud budeš mat lv1, lv2 a svätý lv2, alebo lv1, svätý lv1, svätý lv2. Čiže to mame max 6 streleckých jednotiek.

To posilňovanie je diskutabilne:
1. Svätý útok / štít bude fungovať iba na pár jednotiek inak je pre hráča zbytocne
2. Vždy sa bude posilňovať iba jedna vec (útok, obrana, ini) a jednotky začínajú s dosť nízkymi číslami.
Pri posilňovaní ini je prakticky jedno ci sa posily o 300% alebo o 30000%. Proste pôjde prvá.
Posilňovanie útoku a obrany - áno musí sa to vyladiť na rozumne hodnoty. Kedze som Crinis nikdy poriadne nehral tak netuším aké sú jej moznosti

Ale co sa týka počtu jednotiek, tak vlastne bude mať iba o 4 jednotky viac ako ma teraz
500k věhlasu není touto dobou není problém mít (a pokud se o něj člověk snaží, tak mít výrazně více) a s ním má rekrut:
Z Rekrutovacího střediska dorazilo 1278 x Svatý válečník
Ze Střelnice dorazilo 428 x Elitní střelec
Z Kláštera dorazilo 259 x Zasvěcenec světla
Z Kláštera dorazilo 52 x Paladin

pak plus dalších 30% za Zikkurat

Ok, špatně jsem pochopil to "vylepsenia na elitne jednotky budu za zlato" a bral jsem to jak to mají třeba ledový obři, nebo minotauři -> zaplatíš si výcvik a přeměníš svoje na elitní (tím pádem bys měl 4 z jedné budovy a ne 3). S počtem 3 už je to rozumné a pokud bude i kapitánů málo, tedy nebudou plnohodnotný, ale budou oslabený bojový stack, tak by to s těmi počty mělo být v pohodě.


Ano, iniciativa je prakticky jedno (jediný, kdo by mohl konkurovat je Dreadd, ale tomu zruší posílení, takže nebude). Tam jsem ten vzorec dal spíše proto, aby to zapadlo mezi ostatní.
Ale udělat ze tří stacků jednotek nezranitelné jednotky je moc. Reálně ve chvíli, kdy se dostane obrana nad 50, tak je třeba s tím opatrně, a pokud se dostane nad 75 (nezraní meteorit) tak je to "nezranitelná" jednotka a ty jsou obecně problém (u dhara se to snese, když útočí až od třetího kola; u dreadda to je problém a taky kvůli tomu byl nerfovaný, ale stále je top). Tady sice základní staty nejsou příliš vysoké, ale pro balancování se v tomto případě musí počítat s tvrzenými pláty, protože ty si hráč do lategame sežene pokud bude chtít a s tím je ta obrana už slušná...
Pak útok už není takový problém jak obrana. Je to v podstatě Slayer s bonusem do dmg. Slayerů je hodně a je i na střelcích, takže to se přežít dá a jde jen o ladění toho, kolik to dá bonusových dmg. Takže ano, je třeba být opatrný, ale je tu větší volnost, než u obrany, která je hodně kritická díky té vlastnosti výpočtu zranění "velký rozdíl útoky a obrany".
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

nezmar wrote: Wed 22. Jun 2022 6:33:23 Inak anjelska vetva zatiaľ - silné jednotky v malých počtoch
Sedí mi k nim aby mali relatívne veľké HP
Silné jednotky v malých počtech mi k andělům rozhodně sedí.

Ale hodně životů mi k základní představě o nich až tak moc nesedí (bych je spíše viděl, jak byli původně Ascendedi, tady obří obrana a málo životů) a vlastně větev, která by byla tvořená jen cennými jednotkami s málo životy by bylo něco unikátního.
Ale na druhou stranu to mohou být "titáni" a tak mít životy jako obři...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Crinis

Post by nezmar »

dal som nástrel k andelským jednotkám do súboru
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1583456235
Post Reply