Buh - Dhar

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Dhar

Post by Hron »

nezmar wrote:K obrnenému minotaurovi. Buď sa nechá tak ako je, alebo sa bude pridávať ako bonus za runy (v rámci božskej mágie) podobne ako obor u Aethara alebo fenix u Vulkána
A proč to nemůže být jako u většiny jiných jednotek? (Dralgarovi obři, wurmové, lučištníci, kopiníci, druidi, komplet Crinis a Vulkán a kamenný dhar (až na mágy), atd atd atd)

Dhar díky toxicitě má dost jednotek a plánovat, kdy člověk přejde z jednoho typu jednotek na druhou je součástí strategie. Stejně tak to má Stínový Vulkán s tím, kdy udělá Rituál ohně, nebo Dralgar s Prastarým rituálem, nebo pak ostatní s konkrétními budovami.
Osobně nevidím důvod, proč by mu měli chodit stále obě jednotky.

A opačně co se týče toho, aby to bylo jako u obrů u Aethera, tak to by sice byla možnost, ale nějak se mi nelíbí, přijde mi to zbytečné. (a pokud by neměl nastat problém, který je teď, tak by to muselo přetvářet stávající na lepší - podobně jako Preascended a Ascended, jinak by si hráč mohl instantně přivolat obří armádu a to není dobré u klanu který se hraje a kde je ta jednotka silná -> tady by Dhar v boji přišel o kompletní štít a ještě v tom samé kole by ho získal zpět, kdyby měl dost run -> to mi zní přesíleně... u Vulkána a Aethera těmi jednotkami štítovat nechceš a tak obvykle neumírají a tak je tento problém méně vzácný)
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Dhar

Post by tarrant »

Hron wrote:
tarrant wrote:Nevím totiž úplně jak to chceš nastavit před toxicitou? na začátku bude chodit minotaur..
Když uděláš upgrade před toxicitou, tak ti bude chodit obrněný minotaur a po toxicitě ti bde chodit už jen toxický obrněný minotaur..
Pokud uděláš upgrade minotaurů až po toxicitě, tak budeš mít minotaura, toxickho minotaura a obrněnéhp toxického minotaura..
Ano, přesně takhle. A reálně na tom nevidím nic divného.
Mě na tom přijde divné to, že různí hráči budou mít u dhara různé jednotky..
Jeden hráč bude mít obrněné minotaury a jeden hráč bude mít toxické minotaury..

Pokud by měl příchod obrněných minotaurů záviset na runách tak bych měl tento návrh
2) Inspirovat se u bahenního golema a mít možnost spojit např: 2 minotaury + x run života v 1 obrněného minotaura
- třeba s popisem "dva minotauři vstoupily do arény, živý vyšel jen jeden, ale silnější"
pokud toto, tak ale mít možnost nastavit kolik minotaurů se má "poprat" v aréně, protože i u bahna chcípám při klikání a radši to nechávám na autoclickeru..
User avatar
Hron
Posts: 1131
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Dhar

Post by Hron »

Radši bych ten upgrade budovy, který rušit staršího, ale proti "aréně" nejsem...

PS: To, že jeden hráč bude mít mírně jiné jednotky než druhý nevidím jako problém. Spíše to beru jako zajímavý a dobrý nápad a zpestření hry. Vždyť přece nemusí být všechny armády jako přes kopírák...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Dhar

Post by nezmar »

tak to skôr tu arenu

ak bude mať hráč minimálna 100 minotaurov (prip. toxických) tak bude môcť usporidať minotaurie "hry" za runy alebo zlato.
Hier sa zúčastňuje tak 80% minotaurov. Úmrtnosť pri takých hrách sa pohybuje okolo 30-40%. Z tých ktorý prežijú sa stávajú obrnený minotaurovia a z hier tiež vzíde 1 minotaur šampión
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Dhar

Post by tarrant »

to se mi líbí Nezmare :)
Ale myslím, že bude nějakou dobu trvat to vybalancovat..
A jak si to představuješ kompletně? Jako že 100+ takže vždy když bude mít hráč 100+ minotaurů a vyvolá hry, tak proběhne tato bitva?
Nebo se těch her zúčastní fixní počet minotaurů? to by podle mě bylo lepší, když by měl z každých těchto her přijít ten minotauří šampion..
- taky nemáš neomzeně velkou arénu aby si tam nacpal třeba 10k minotaurů, to by spíš bylo ušlapání, než boj :D

A jak si představuješ toho "Minotauřího Šampiona" ?

Tak podle toho jak by ten šampion ovlivňoval hru, tak by to šlo třeba za každých x set minotaurů jedny hry..
počet obrněných trochu náhodný jak navrhuješ + ten šampion?
Last edited by tarrant on Thu 17. Mar 2022 14:07:20, edited 1 time in total.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Dhar

Post by nezmar »

To ešte neviem, ale pokiaľ to majú byť hry/aréna a nechceme klikať po jednom (to znamená, že sa zúčastnia viacerí) tak to musí mať svojho víťaza/šampióna

V starších návrhoch bol minotaur, ktorí tušim aj naháňal strach. Tak by mohol mať bonusovú schopnosť ako spestrenie hry za Dhara
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Dhar

Post by tarrant »

ještě jsem upravoval svůj původní říspěvek, jak mám ve zvyku :D
Tady co jsem ještě dopisoval:

A jak si to představuješ kompletně? Jako že 100+ takže vždy když bude mít hráč 100+ minotaurů a vyvolá hry, tak proběhne tato bitva?
Nebo se těch her zúčastní fixní počet minotaurů? to by podle mě bylo lepší, když by měl z každých těchto her přijít ten minotauří šampion..
- taky nemáš neomzeně velkou arénu aby si tam nacpal třeba 10k minotaurů, to by spíš bylo ušlapání, než boj :D

Tak podle toho jak by ten šampion ovlivňoval hru, tak by to šlo třeba za každých x set minotaurů jedny hry..
počet obrněných trochu náhodný jak navrhuješ + ten šampion?
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Dhar

Post by tarrant »

Mě napadají dvě možné funkce šampiona
1) něco jako velemág, ale cílil by jen na minotaury - prostě nějak by je posiloval
nebo
2) něco jako magma obr - druh útoku 2 (házel by sekyrou) a dmg v řádu tisíců bud bez zvláštních schopnotí nebo při zásahu nějaké snížení iniciativy
a taky je otázka, jestli by byl jen stack šampionů, nebo by byl i stack toxických šampionů..
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Dhar

Post by nezmar »

0 - vyvolať môžeš kedykoľvek pokiaľ budeš mať viac ako 100 minotaurov (minimum sa ešte môžeme dohodnúť). Išlo by 80%
keď budeš mať to minimum 100 tak pôjde 80 minotaurov. Z toho ti cca 28 skape, z 51 sa stane obrnený minotaur (ostrielaný bojom) a z jedného sa stane šampión.
keď budeš mať 10000 minotaurov, tak pôjde 8000 minotaurov. Z toho ti cca 2800 skape, z 5199 sa stane obrnený minotaur a z jedného sa stane šampión.
Je na tebe či sa ti chce klikať priebežne a mať viac šampiónov alebo sa ti nechce a klikneš iba raz začas a dostaneš iba jedného - ušetríš runy ale budeš mať menej šampiónov
Podľa mňa to je dobrý systém, kde sa podporí väčšia náročnosť (musíš viac sledovať) a dokonca aj väčšia spotreba rún

PS: máš neobmedzenú arénu - pošleš ich do ľadových pustin, tam je miesta viac než dosť. Runy/Zlato sa spotrebujú na oslavu po boji
PS2: teoreticky to nemusí byť, že bojujú proti sebe, ale že sa pošlú na skúšku "dospelosti" do pustiny aby ulovili mamuta/démona/... Čiže normálny minotaurus by v podstate ešte nebol dospelý, resp. uznaný ako dospelý (nesmie nosiť zbroj, rozhodovať v komunite atď), až keď prejde skúškou tak získa väčšie privilégium.
Víťaz by nebol teda šampión ale MISTR LOVEC ako minotaur, ktorý dokázal uloviť najvyššiu korisť zo všetkých a teda by mal najvyšie pocty, mohol sa zapísať na minotaurí kameň ctených a získal by najvyššie privilégia v komunite, napríklad nosiť prekliatu minotauriu prilbu (alebo niečo podobné)

1. nie nechcem aby posilovali. Nechcem aby to bolo to isté ako Pán šeliem u Ghora

2. bol by aj toxický šampión keď už budeš mať objavenú toxicitu tak sa môžu zúčastňovať iba toxický minotaury. Bežný sú lúzri a boha Dhara už nezaujímajú. Podobne ako môžeš premienať iba toxické bahno na golemov keď si objavil toxicitu
Páči sa mi ta myšlienka, že by získal Magie Smrti III. (-5 do ini podobne ako prekliaty obor)
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Dhar

Post by tarrant »

0. ok

1. ok

2. ok :D tak už záleží jen kolik run nebo zlata, nebo run a zlata by to mělo stát.. a staty šampiona..
já bych tam dal možná i nějaké runy ohně.. ten souboj bude peklo :D a taky by měli nějaké využití..
a možná by nebylo úplně špatné nastavit to nějak tak, aby když to nebudeš provádět tak často a tudíž získáš méně šampionú, že by mohla být nižší úmrtnost, že by si hráč musel vybírat jestli chce více obrněných minotaurů a nebo jestli jich bude mít méně, ale za to více šampionů.. ale jen návrh..
ta magie smrti 3 je zajímavá, jen nevím jestli mít 2 stacky střelců (pokud tedy souhlasíš s tím, že by měli druh útoku 2) s toutou schopností..
Možná by to šlo udělat, tak že obyč šampion by měl druh útoku 1 a toxický 2 - protože kdyby šli dva střelci s -5 iniciativou, tak by mohli "vypnout" jednu jednotku..
Post Reply