Buh - Vulkan

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Buh - Vulkan

Post by Kouji »

Tohle ti vyřeší ten rozptyl, který byl napsaný na začátku topicu. Upřímně koule jsou dobře dané, magmatu je málo, tam to nemá cenu řešit a meteority se vyřeší rozptylem.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Vulkan

Post by nezmar »

nastavovat iniciativu podla zosielatela je podla mojho nazoru nezmyselne. Kazda jednotka ma dane staty a generovat konkretne len pre meteority sa mi nechce a nevidim v tom moc zmysel.

Co sa tyka obra -> v tom velkom rozptyle bol prave jeho zmysel. Ma to byt bonusova jednotka, ta ktora vam pomoze v urcitych chvilach a nie moc jednotka na ktorej vsetko stoji a pada :(
podobne ako ohnivy prizrak od FL

ale ok, privolane jednotky sa mozu mierne upravit -> jednou upravou uz raz presli (mozno si nato niektori aj pamataju :D )

takze v najblizsom update to bude:
ohnive koule: 200-1500
rozhavene magma: 50-250
meteorit: 2-5
death
Posts: 41
Joined: Thu 09. Oct 2014 10:52:38

Re: Buh - Vulkan

Post by death »

ako ja som rad aj za aspon nejake znizenie "nahodnosti" MO ale stale si myslim ze za tu cenu 1000 tahov + 5mil (ak dobre ratam) + zoldy ktore vznikaju produkciou neefektivnej jednotky + runy vecnoosti, ktore je naozaj narocne zohnat (celkovo sa cena za jedneho moze bez problemov vysplhat na 20mil) je ta nahodnost naozaj stale privysoka ked zoberieme v uvahu ze moze vyvolat iba 2 meteory.

Som proste toho nazoru ze MO by sa bud potreboval este vybalancovat alebo by bolo dobre vymysliet do hry novy item, ktory by ho bud posiloval alebo balancoval ako som navrhoval vyssie...
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Buh - Vulkan

Post by Ripperman »

já se přiznám, že jsem vulcána hrál jen párkrát, ale přišlo mi, že jediná jeho síla je v meteoritech.
Styl hry za vulcana je: Rekrutit mrtě ozbrojených vesničanů, protože jiný štít nemá, aby dokázal nějak ustát první dvě kola a pak to musí ukončit meteoritama. Pokud neukončí, prohraje, protože žádnou další útočnou sílu nemá.

Fakt si myslím, že zrovna posílení vulcana by vůbec neuškodilo, ale jak říkám, skoro za něj nehraju, takže když nebude, nevadí to. :P
Osobně bych u magma obra byl například pro:
ohnive koule: 1000-1500
rozhavene magma: 100-300
meteorit: 4-8

NEBO

nechat jak je teď a snížit jeho cenu z 1000 magma golemů na 500 a 5 run věčnosti. :) To by bylo asi ještě lepší.
death
Posts: 41
Joined: Thu 09. Oct 2014 10:52:38

Re: Buh - Vulkan

Post by death »

to znizenie ceny by bolo asi prilis OP popravde =D. Mne ide hlavne o to ze musis vzdy ratat s tym ze mas smolu a vyvolaju proste vyrazne menej meteorov ako by mohli. Taktiez velmi ovplyvnuje bitku v akom poradi dopadnu meteory ci prve od flamikov alebo od obrov.

Vulkanov dalsi problem je ze mu dropnute itemy takmer nic neriesia. V podstate mu stacia platy na vesnicanoch nic viac nepotrebuje resp. nic viac nie je relevantne pre bitku...Preto by nebol od veci predmet ktory by bud zvysoval pocet zoslanych jednotiek alebo by pridaval vyvolanym jednotkam dake schopnosti (napr. magma so slayerom by nemuselo byt vobec OP)...

Zaroven pomimo od hlavnej diskusie - myslim ze fenixovia by tiez prezili mensi buff. V podstate sa vobec nehravaju lebo su prilis drahy a zaberaju vela miesta. Bud pridat dgm a znizit hodnotu alebo im dat daku peknu vlastnost ako magia ohna II aj ked to asi neprejde :)
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Buh - Vulkan

Post by Kouji »

Snížení ceny Mo určitě ne, protože by pak byli opravdu OP. Co se týče fénixů, určitě se hrajou, protože hned po meteoritech (když nepočítám koule, proti jednotce s velkou obranou jsou fakt neefektivní) jsou druhou snad jedinou útočnou jednotkou.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Vulkan

Post by nezmar »

fenixovia uz maju svoje vylepsenie a tym su ladovy fenixovia. Su viazany na nich (na vecny ohen). Cize v ramci jeden budovi mas 2 druhy jednotiek
death
Posts: 41
Joined: Thu 09. Oct 2014 10:52:38

Re: Buh - Vulkan

Post by death »

fenixovia su dost narocny na runy ale vidim ze v tomto boji neuspejem :) tak sa pokusim aspon o jednu vec este.

Neviem ci sledujete trh s runami vecnosti ludia k ethernanom vobec nechodia a runy sa objavuju iba obcasne preto by bolo dobre mat moznost si vybrat ci zaplatis 10 run vecnosti alebo napr. 200-300 run ohne za magma obra. A ist k ethernanom ked mas -10 (ako ja) je naozaj nie velmi dobre a v pripade moru alebo zdevastovania army je mozne prist o naozaj vela ci uz tahov run alebo zlata co je za postavenie takejto jednotky celkom vysoka cena...

Alebo je este moznost aby na trhu boli nonstop nejake runy vecnosti za cenu okolo 3-4mil ktore by poskytoval system...

Inak len tak pre zaujimovost koho v dnesnej dobe vulcan poraza v PvP? Tak max dreadovych soulkeeperov (ktorych nikto nehra) a mozno dakeho slabeho Aethra zo zle postavenymi budovami. Ostatni bohovia vulcana proste crushuju
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Vulkan

Post by nezmar »

death wrote:Inak len tak pre zaujimovost koho v dnesnej dobe vulcan poraza v PvP? Tak max dreadovych soulkeeperov (ktorych nikto nehra) a mozno dakeho slabeho Aethra zo zle postavenymi budovami. Ostatni bohovia vulcana proste crushuju
Prijal som tvoju vyzvu a skusil som to :)

Zobral som hraca na prvom mieste:
14,300 x Elfí lučištník
77,800 x Elfí elitní lučištník
89,300 x Druid
4,100 x Lesní Bizon
300 x Jednorožec
1 x Posvátny jednorožec
66,400 x Elfí hraničář

Proti nemu som postavil cisto Vulkanove jednotky
26,000 x Mág ohně
32,000 x Arcimág ohně
3,300 x Magmatický golem
1,800 x Ohnivý Fénix
1,800 x Ledový Fénix
150 x Flamekeeper
750 x Efreet
3 x Magmatický Obr

Hodnotu maju priblizne rovnaku: 21 miliona

A vysledok ma teda prekvapil - pri prvom utoku:
Strata u Vulkana: 2000 Magmatickych golemov.
Straty u Dralgara: vsetko

Chapem, ze su tam urcite premenne, ktore rozhoduju o vysledku (kolko meteoritov/... zoslu obrovia, kolko druidi vyvolaju entov, ...). Takze som to testol 30x
Straty sa u Vulkana mierne menili. Obcas prisiel aj o par fenixov (tak 200-300), pripadne o arcimagov (tak polovica). Maximalne straty vsak boli 8M z 21M
Naproti tomu Dralgar neuhral nic, ten bol rozbity vzdy.

Chapem, ze predmety by to mohli vyrazne zmenit. Ale predmety by boli na oboch stranach a teda kazdemu by pomohli inak

Edit: oprava, zamenil som Druidov za Veledruidov. Dralgarovi to troska pomohlo a straty sa maximalne u Vulkana vysplhali "az" na 11M ale Dralgara to aj tak nezachranilo
Ale co som zistil bolo, ze realna hodnota armady u Dralgara nie je 21M ale 25M a u Vulkana 19M :D
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Buh - Vulkan

Post by Ripperman »

Mno a ja ti ted spočítám cenu, kterou za to musíš zaplatit jo ? :)
runa zivota - 100k
runa ohne - 80k (a to jsou ted levne jen diky tomu, ze vulcana nikdo nehraje)
runa nebes - 150k

14,300 x Elfí lučištník - 1 430 000
77,800 x Elfí elitní lučištník - 7 780 000
89,300 x Veledruid - 35 720 000
4,100 x Lesní Bizon - 41 000 000
300 x Jednorožec - 165 000 000
1 x Posvátny jednorožec - 20 000 000
66,400 x Elfí hraničář - zdarma
Celkem: 270 930 000

26,000 x Mág ohně (tady myslím že mág stojí 50zl) - 1 300 000
32,000 x Arcimág ohně - zdarma (ovšem rekrutují se po 5 kusech ať děláš, co děláš, tedy potřebuješ na ně 6400 kol, tedy musíš je rekrutit o dzačátku věku a ani jednou ti nesmí zhebnout)
3,300 x Magmatický golem - 16 500 000 (myslím, že jeden stojí 100 jednotek a jednotka 50 zlaťáků?)
1,800 x Ohnivý Fénix - (myslím, že za runu ohně jsou 3 vybavení, tedy 1,5 fenixe?) - 96 000 000
1,800 x Ledový Fénix - (3runy nebes 1-10 fenixu, tedy prumerne 5) - 162 000 000
150 x Flamekeeper - (jeden je za 500k + 80k ohen + 150k nebesa = 730k) - 109 500 000
750 x Efreet - zdarma
3 x Magmatický Obr - (3 tis. magma elem., 30 run vecnosti, jedna za cca 1M) - 45 000 000
Celkem - 4 303 000 000

Tedy 271 Mega u dralgara versus 4 303 Mega u Vulcana. Navíc celkem zásadní inforamce je, že dralgar od veledruidu stituje vyvolanými jednotkami, plu spripadne jednorozec lecí = nulové ztráty. Vulcan musí štítovat jednotkami, které mu chcípají.
Ale prostě dralgar zaplatí 1/15 ceny vulcanovy armady v tom tvem složení .... :P
Taky spočítej, za jak dlouho se rozsekaný dralgar dostane zpátky a jak dlouho se bude vulcan s 5arcimagama za kolo a 2 magma golemama za kolo dostávat zpátky. :P
Prostě jsem si nemohl pomoci a musel jsem ti ukázat tu tvojí ukázku i v druhém světle. :mrgreen:

Jinak když jsem si to zkoušel odsimulovat já, tak za určité konstelace (veledruidi s praporem), jednorožci s imkou na ohen, kterou je každý normální člověk dá hned po postavení, první musí dopadnout meteority od obru, a fenixové a efreeti musi zautocit pred dpadem meteoritu od flamekeeperu, dokázel dralgar sundat až 70% armády vulcána a to včetně těch 3 magma obrů... Dralgar si za chvíli postaví tu armádu znova, vulcán se z toho dokonce věku nevzpamatuje i když fakticky "vyhrál". :P
Post Reply