Buh - Aethar

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Aethar

Post by Hron »

Ripperman wrote:Mně teda aether nepřijde jako přesílený bůh, kterého by bylo třeba oslabovat... :D :P
Souhlasím.
Proto jsem taky psal "pokud se shodneme na tom, že by se měla oslabit, tak..." a pak v posledním odstavci psal, že mi nepřijde tak silnej, aby bylo třeba oslabovat.

Ripperman wrote:Kromě toho hydry a prastarý hydry mi stejně přijdou lepší (zajímavější) a stavím ty.
Lepší mi rozhodně nepřijdou. Klasické hydry mi připadají slabé, drahé a o ničem (tedy to byl můj názor před 7 lety a od té doby jsem je nezkoušel...).
Prastaré hydry jsou zajímavé a rozhodně jsou otravné/zastrašující, jestli jsou silnější nevím - v boji myslím záleží do čeho jdou. Jejich velká síla je v tom, že člověk proti nim nechce bojovat (mimo PvP mi připadají slabší, ale v PvP mají obří zastrašení a nikdo proti nim nechce bojovat, protože mohou mít štěstí a být hodně nepříjemné).
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Aethar

Post by nezmar »

o Hvezde sa viedla velka debata predtym, ze je prakticky nepouzitelna aj ked mat tristo schopnosti. V konecnom dosledku sme sa dostali k tomu cim je dnes (aj s upgradom). Pokial vam ale pride silna, moze sa postupne vracat k tomu co bolo predtym :D

len by bolo fajn keby sa to nemenilo kazdeho pol roka :)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Aethar

Post by Hron »

nezmar wrote:o Hvezde sa viedla velka debata predtym, ze je prakticky nepouzitelna aj ked mat tristo schopnosti. V konecnom dosledku sme sa dostali k tomu cim je dnes (aj s upgradom). Pokial vam ale pride silna, moze sa postupne vracat k tomu co bolo predtym :D

len by bolo fajn keby sa to nemenilo kazdeho pol roka :)
Tak jak byla původně byla opravdu k ničemu.
Tak jak je aktuálně dle mě změnu nepotřebuje, ale pokud by byla, tak něco mezi tou tragédií kdysi a tím co je teď blíže k tomu co je teď (ne zpět na tragédii). Ale stejně jsem spíše pro neměnit.
žrout
Posts: 49
Joined: Mon 27. Jan 2014 14:49:55

Re: Buh - Aethar

Post by žrout »

Já teda jen nechápu, v čem je teď její slabina? Když toho umí tolik (exterminace, magie ledu), dává takové dmg, má málo životů (ale neshoří na štítech) a má malou hodnotu?

Když si to srovnám s posvátným jednorožcem, kterej chudák uhoří na každém štítu když si to člověk nepohlídá, dmg skoro nedává a healování je sice fajn, ale..

Díky tý exterminaci se v pohodě dávají dobývání, která mají být obtížná, jsou brzo přístupná plenění beze ztrát apod.

I tady ale platí, co jsem psal jinde. Hraju první věk po dlouhé době, zatím se tedy zdržím návrhů a budu věci více testovat, ale tohle mi přijde prostě nesmyslně silný. Tolik za tak málo hodnoty (málo žoldu). Je to mág země kombinovaný s ledovým fénixem a ještě dává solidní dmg do jednotek s rozumnou obranou. Nevím no :oops:
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou.
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Buh - Aethar

Post by Ripperman »

žrout wrote:Já teda jen nechápu, v čem je teď její slabina? Když toho umí tolik (exterminace, magie ledu), dává takové dmg, má málo životů (ale neshoří na štítech) a má malou hodnotu?

Když si to srovnám s posvátným jednorožcem, kterej chudák uhoří na každém štítu když si to člověk nepohlídá, dmg skoro nedává a healování je sice fajn, ale..

Díky tý exterminaci se v pohodě dávají dobývání, která mají být obtížná, jsou brzo přístupná plenění beze ztrát apod.

I tady ale platí, co jsem psal jinde. Hraju první věk po dlouhé době, zatím se tedy zdržím návrhů a budu věci více testovat, ale tohle mi přijde prostě nesmyslně silný. Tolik za tak málo hodnoty (málo žoldu). Je to mág země kombinovaný s ledovým fénixem a ještě dává solidní dmg do jednotek s rozumnou obranou. Nevím no :oops:
má útok 18 a je to jednotka jednoho z nejslabších bohů ?
Jednorožec se schopností dav ti přijde horší ? O artefaktech s imkou na oheň si slyšel ?

Však postav hvězdy a mrknem se na to, jak dlouho udržíš palác i proti tomu tebou zmiňovanému slabému dralgarovi s jednorozcema :P
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Aethar

Post by Hron »

to Žrout:
Ano, hvězda je silná a levná, ale Ripperman má pravdu, že jako celek (celá větev boha) to přesílené není.
(a když tak, je to kombinace gobliního exterminátora, ne mága země - mezi tou schopností a tou magií je docela poznatelný rozdíl, ale to je už jen detail)

to Ripperman:
Před novou větví byl jeden z nejslabších, ale ta nová větev mi tedy slabá nepřipadá.


Ono obecně, když se vezme ta nová větev, tak:
Snižuje iniciativu, má slayera, má střelce, má vyvolávané štíty, má exterminaci -> znehybňuje nepřítele, umí bojovat skoro s čímkoliv, neumírá, není přehnaně drahá -> tváří se jako lehká jednoduchá větev.
Ale přes tohle všechno stejně tahle větev patří pouze mezi silnější bohy/větve, ale ne nejsilnější. Ano, nad některými má výhodu, ale také s některými je vyrovnaná a někteří ji prostě v pohodě zabijí.

Jinak řečeno: ANO, je silná, ale jsou i silnější...
žrout
Posts: 49
Joined: Mon 27. Jan 2014 14:49:55

Re: Buh - Aethar

Post by žrout »

Rip: A co že má útok 18, když má exterminaci? Je to slabý max proti nemrvýmu dreaddoj (a to je slabý všechno) a nebo proti dharoj (přičemž aether má na dalších věcech slayer, takže i tam je to diskutabilní). Navíc tahle hra není o paláci (to se asi za ty roky změnilo, dřív se lidi klidně i dohodli, že nikdo nebude stavět, dobývat, jen aby jel věk dál - ale teď je palác upravený, takže nevím) a "PvP" je samozřejmě něco úplně jiného, tom tahle hra taky ale není :)

A ano, o itemech s imunitou na oheň jsem samozřejmě slyšel, ale není to úplně levná záležitost a s jednorožcema je málo eventů, kde takový věci můžeš získat :)

A pro příště lépe čti, nebyla řeč o jednorožcích, ale o posvátném jednorožci ;) Tomu by ten dav (jak ty říkáš) byl už uplně k ničemu ;)

Hron: Neříkám, jsou tu určitě věci víc OP, ale řekl bych, že jsi to krásně shrnul. Stěžejní tam je, že na aethera teď opravdu není potřeba skill (narozdíl od dreadda, dhara a vulkána) a je to jeden z nejsilnějších bohů. Tj. má toho hodně a přitom je to easy :)
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou.
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Buh - Aethar

Post by Ripperman »

"A pro příště lépe čti, nebyla řeč o jednorožcích, ale o posvátném jednorožci "

Přiznám se, že mě nenapadlo, že budeš srovnávat 5lvl jednotku s jednorázovou bonusovou. Ale abych ti odpověděl, tak to, že posvátný jednorožec oživí každé kolo 10% jednotek, tedy klidně 1000 starodávných entů ti přijde slabé ? Kompletně tak jeden posvátný jednorožec s dostatkem veledruidů anuluje sílu 35 Aetherových ledových hvězd...

Aethera jsem hrál několik věků a ze všech bohů má dle mého nejmenší dmg jednotek. (v porovnání hodnota armády/způsobená dmg) Vím jak jsem byl naštvaný, když jsem s armádou o síle 100k nedal ani blbé město o nějakých plenění ani nemluvě.
Takže ledové hvězdy bych mu klidně nechal.
User avatar
Sunamar
Posts: 29
Joined: Sun 02. Feb 2014 9:09:58

Re: Buh - Aethar

Post by Sunamar »

Já jsem docela s novou větví Aethra spokojen, má tam štít, damage, akorát bych byl moc rád, kdyby šel Ledový Dóm vylepšit i v případě, že postavím citadelu :D Zezačátku asi 250 run nebes pro srandu králíkům neseženu, abych udělal všechny ty upgrady, ale časem by se to mohlo hodit a víc zasvěcenců by se mohlo hodit i druhé větvi (Napadlo mě to na základě toho, že Aethrův věrný mi přijde jako příliš nelákavá jednotka na to, abych jí měl, takže stavím chrám i na 2. větev :mrgreen: )

První větev mi není moc sympatická, ale současný stav druhé je (spolu s chrámem/dómem) super. Má pomalejší rozjezd, než si vylepší šamany a hvězdy, ale pak to jede parádně :D

A btw. Má Velemág Ledu nastavenou i minimální hodnotu iniciativy, jakou sníží (1)? Protože pokud sníží o 20% iniciativu někomu, kdo má inic. 2, tak mu sníží 0.4, tedy 0. Asi to není tak moc potřeba, ale možná by to stálo za povážení :D
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Aethar

Post by nezmar »

Velemag vzdy znici iniciativu aspon o 1 pretoze je tam nastavene zaokruhlovanie smerom nadol. To znamena, ze ked ma mat jednotka iniciativu po blizarde 1.8 tak je znizena na 1 :twisted:
Post Reply