Buh - Aethar

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
ySpirit
Posts: 151
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Aethar

Post by ySpirit »

Nova vetev Aethera me velmi bavi, ale taky s ni mam par problemu a mozna je to taky kvuli tomu, ze je to jedina vetev, co mi v udoli stinu dela problem - 2x jsem si castecne rozsekal sveho velmi dobre rozjeteho Dralgara, i kdyz jsem treba potkal jen klan s polovicni celkovou hodnotou armady.
Zatimco kdyz jsem potkal sam sebe, tak se mi prinejhorsim ztratilo par ozbrojenych vesnicanu a pokracovalo se dal.

Co se vetve tyce - ma sileny pocet bonusovych jednotek, dobry hlavni stit, hodne jednotek s dobrym poskozenim (+3x slayer), specialni jednotku, co odebira ohnivy stit, chytre postavenou iniciativu, aby jednotky utocily v tomto poradi:
  • obe Ledove hvezdy (pokud nebyla jednotka dostatecne vymlacena v predchozim kole, mag ledu ji odebral ohnivy stit)
  • oba Samani ledu
  • Ledovy valecnik
  • Sestra ledu / ledovy vlk
  • Snezny vlk
  • Mag ledu / Aetheruv verny / Vyznavac boha ledu / Zasvecenec boha ledu
V nove branchi je pak chudy rekrut vyznavacu (5, 7 se zikkuratem), a 1 zasvecence, takze casto treba ani nehrozi, ze zabijou jednotku, ktera ma odebrany ohnivy stit od maga ledu.
Aetherovi verni chapu spis jako jednotku silnou v zacatku, ktera se po dokonceni vetve prehodi na zalozni stit, kdyz se nepritel dostane k dulezitejsim jednotkam.

Co se poctu jednotek v teto branchi tyce, mame:
  • Levnou moznost Aetherovo vernych (33g+1 clovek) a nebo drahe vyznavace (250g) + zasvecence (2 extra stity, ktere maji nejakou utilitu ve zpomalovani jednotek).
  • Ledove valecniky (250g + 10 lidi) + sestry ledu + maga ledu (u toho by byl zazrak, kdyby jich hrac mohl naverbovat tolik, aby stitovali pred hvezdami), velemag ledu (nic tankovat nebude, ale docela hodne muze pomoci teto vetvi, ktera uz takhle ma iniciativu 7-12)
  • Samany + hradby (x2, protoze jdou vylepsit)
  • Ledove hvezdy / Aetherovi ledove hvezdy + Snezne a Ledove vlky.
Dostat se pres vsechny tyto stacky az ke dvema stackum hvezd, ktere s nejvetsi pravdepodobnosti nebudou mlatit nikdy do ohniveho stitu (i kdyby tam byl), je hodne narocny. Do toho maji 10k poskozeni na 10k hodnoty, snizovani iniciativy o 3, exterminaci (goblin exterminator ma 10k hodnotu a to ma jen tu exterminaci, poradne nema damage, ale OK, je to strelna jednotka z goblinni univerzity)
Zakladni stack hvezd je aspon na blizko a muze se tak na tom ohnivem stitu spalit, strelne pak maji 15k hodnotu se stejnymi staty a jde jim dat lepsi vybaveni)

Jako reseni bych videl nejake oslabeni Hvezd, aby se nemusela prekopavat cela vetev, kdyz je celkove zabavna. :D
Napr:
  • Snizit poskozeni (ted maji 1:1 / 2:3 pomer poskozeni vuci hodnote, k tomu jeste exterminaci, vysoky utok, vysokou inic a zpomalovani o 3 inic)
  • Odebrat magii ledu 2 nebo nahradit magii ledu 1 (-3 -> -1 inic)
  • Navysit cenu na 2 runy nebes a nebo upravit pocet lidi
  • Snizit utok (tzv damage by pouzila hlavne do slabsich jednotek, na silnejsi by stale mela exterminaci; nezive / silne naboostene nemrtve jednotky by byly stale counter, ale aspon uz by nemusel byt ten rozdil az tak velky)
Radsi bych, aby se ostatni bohove vylepsili. Zatimco strelny Dralgar + tento Aether jsou schopni jit prakticky vsechny eventy bez ztrat, neustale tocit jednotky a pak jen balancovat ekonomiku prodavanim nepotrebnych run / chozenim katakomb; zbytek bohu musi preskakovat nektere eventy z duvodu odmeny / ztrat a nebo pomalejsim rekrutem, co by jim to pokryl az po nejake delsi dobe.

+ asi bug u ledove hradby; na wiki je napsano, ze je to neziva jednotka, ale normalne mi proti ni fungoval otraveny utok.
Last edited by ySpirit on Mon 27. Dec 2021 16:35:58, edited 1 time in total.
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Aethar

Post by Hron »

Tato větev Aethera je nejvyváženější/nejstabilnější větev mezi bohy. Dle mě je na druhém místě síly (po nemrtvém dreaddovi) a celkově je myslím dobře udělaná.
Osobně bych na ni nic neměnil a radši by měla být vzorem, jak by měli bohové vypadat. Aneb jsem proti, aby se ničila dobře udělaná věc jen proto, aby nevyčnívala nad ostatními. Dle mě by bylo lepší upravit ostatní.

Větve dle mě:
Tato větev Aethera je super.
Nemrtvý dreadd je o něco silnější, ale není ideálně udělaný, ale předělat ho na stabilní větev a u toho zachovat jeho unikátnost je možná dokonce nemožné a zároveň to jak je to nyní je přijatelné, takže bych ho neměnil a zaměřil se spíše na ostatní.
Stínový vulkán je podobný Aetherovi a dávám ho s ním na druhé místo síly. Hlavní problém vulkána je obří rozptyl vyvolaných klíčových jednotek a oproti "stabilnímu" Aetherovi je více "yolo". Také by šel trochu vyladit, ale obecně mi přijde dobrý a taky bych ho neměnil a radši se zaměřil na ostatní.
Druhé větve zmíněných bohů + všichni ostatní bohové by měli být posíleni a vyladěni.

PS: Hvězda prošla mnohými extrémními změnami a uznávám, že je nyní jednou z nejsilnější jednotek ze hry (hlavně ta lepší), ale už bych ji znovu neměnil a jak jsem psal výše, radši se zaměřil na úpravu ostatních bohů.

PPS: Ledová stěna bývala kdysi živá, ale poté, co se z ní léčili upíři ji Nezmar měnil na neživou a psal, že ji mění, takže správně by měla být neživá a jestli na ni funguje jedový útok, tak je to bug...
User avatar
ySpirit
Posts: 151
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Aethar

Post by ySpirit »

Hron wrote:PPS: Ledová stěna bývala kdysi živá, ale poté, co se z ní léčili upíři ji Nezmar měnil na neživou a psal, že ji mění, takže správně by měla být neživá a jestli na ni funguje jedový útok, tak je to bug...
Ok, tak si to radsi jeste otestuju, mozna jsem jen videl drtivy bonus u preascendedu s jedovatymi strelami, a domyslel si, ze to bude jedovaty utok z artefaktu.

e. jo, tak je to drtivy utok, ma chyba :D
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Aethar

Post by tarrant »

není ten Aether "malinko" přehnanej?

Útočník přežilo:
0 x Meteorit
1 x Tarrant5 velitel klanu Javor (Ohnivá róba) (+ 4632 XP)
46 x Ledová hvězda (Santova čepice)
7 x Elfí lučištník
613 x Šaman Ledu (Santova čepice)
882 x Ledový válečník (Santova čepice)
1,302 x Sestra Ledu (Bronzový meč)
1,221 x Sněžný vlk
4,897 x Æthrův věrný (Měděné pláty)
500 x Otrok s oštěpy
0 x Kostlivec
20,532 x Ozbrojený vesničan (Měděné pláty)
0 x Otrok s kopím
122 x Otrok štítonoš
1 x Těžká balista
3 x Těžký katapult
0 x Ledová hradba
Celkem hodnota zabité armády: 165,407 / 2,170,627 (7.62%)

Obránce přežilo:
0 x Ohnivá koule
0 x Démon Kněz Krvavého Měsíce
0 x Plamenný démon
0 x Démon Jezdec
0 x Démon Těžký Jezdec
0 x Plamenný démon mág
Celkem hodnota zabité armády: 2,950,156 / 2,950,156 (100%)

Vyhráli jsme a osvobodili město!
Dra' Astuer nám způsobil slušné ztráty, ale moc toho po sobě nenechal.
Tato slavná bitva nám přidala +5 do skore!
560892 zlata
49015 lidí
User avatar
ySpirit
Posts: 151
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Aethar

Post by ySpirit »

tarrant wrote:není ten Aether "malinko" přehnanej?
Na jednu stranu jo, je to aktualne nejsilnejsi vetev ve hre, ale na druhou stranu odeber vsechny ty santovi cepice a musel bys farmit jeste par dni minimalne imunitu pro ty hvezdy a to bys jeste chtel shodit tu ohnivou robu, abys neriskoval, ze by hvezdy sundali jezdce, zatimco samani by pak utocili do tech plamennych demonu, kde by se silne rozbili :D
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Aethar

Post by tarrant »

tak útok takhle jsme provedl jen kvůli imunitám..

Kdyby nebyli stačila by mi jen jediná pro hvězdy (a ta může padnout celkem snadno), jinak bych ten útok samozřejmě poskláda jinak, takže bych použil otroky a další štítovací jednotky.. jako při útoku na spolek mocných.. ale proč se s tím patlat? Ikdyž podruhé mi to nějak nevyšo a přišel jem o ozbrojen vesničany, ale to se vsákne :D

Mě přijde, že je tenhle bůh přesílený, až moc.. Nemá problém díky šamaům dobýt aetherův chrám a získat si runy nebes, kde jiní bohovéé kteí potřebují runy nebes nemají moc šanci a musí si počkat na trh..

Pamatuji si, že tahle hra bývla, že v každé části věku vede jiný bůh, ale Aether jede start cíl..
User avatar
ySpirit
Posts: 151
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Aethar

Post by ySpirit »

A to vlastne ani nemas Maga ledu (dostanes zdarma, kdyz do budovy na valecniky hodis 5k vybaveni naraz), co sundava ohnivy stit z jednotky - utoci uz v 1. kole a ma lepsi iniciativu nez veledruid (mozna se tomu muze jednotka ubranit, kdyz ma imunitu vuci magii ledu a procne ji, tohle asi demoni vubec nemaji, ale u takoveho Vulkana se to vyskytuje na nekterych jednotkach, hlavne pak na golemech, kde magma golem ma 100% imunitu).

Me vzdycky nastvalo minuly vek, kdyz jsem se svym Dralgarem sel do Udoli stinu a tam potkal nejakeho Aethera, kde mi hned na zacatku boje zrusil z vesnicanu hulku ohne, pak jsem ani nemel sanci spalit nejaky stack.

Vetev je hodne silna, ale bylo by asi lepsi vsechny ostatni bohy posunout na podobnou uroven. :D
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Aethar

Post by Hron »

Aether není nejsilnější. Nejsilnější je Nemrtvý dreadd a na druhém místě je Aether se Stínovým Vulkánem. Stínový Vulkán je slabší ze začátku a silnější ke konci.
Aether má výhodu, že je nejstabilnější a je silný stále.

Osobně si myslím, že je Aether nejlépe vyladěný bůh, který je vyladěný tak, že má smysl od začátku do konce a bylo by fajn, kdyby se toho dosáhli i ostatní bohové.

PS: Aether potřebuje tři imky (šaman, lepší šaman, hvězdy) a má vystaráno do konce věku, ale když nejsou santovi čepičky, tak to trvá třeba půl věku, než to sežene a pokud je plenění obsazené aktivními hráči, tak třeba ještě déle...
PPS: Je to bůh, kterého hraji každý věk kvůli porážení Osroxase. Ale je to proto, protože ho mám radši než Dreadda, s nemrtvých dreaddem jsem schopen dát Osroxase dříve a stačí mi k tomu jen jedny tvrzenky a nepotřebuji dvě imky (šamani, hvězdy) a stačí menší army.

PPPS: Jo a ještě si uvědom, že tento věk farmíš Katakomby a Aether, který farmí katakomby má díky trhu v průměru dvojnásobek run, než aether, který se do plenění nedostane a tak síla takového aethera není běžná, ale je to síla 1-2 aeuterů za věk... (to je jen taková drobnůstka na konec)
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Buh - Aethar

Post by tarrant »

Starodávný ledový přízrak má na wiki psán druh útoku 2
http://landofice.com/wiki/index.php?tit ... %C3%ADzrak

Nicméně v Ledovém paláci ve 2. kole neútočí (né že by mi to vadilo :D ), ale nevim jestli je chyba na wiki, či ve hře?
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Aethar

Post by Hron »

tarrant wrote:Starodávný ledový přízrak má na wiki psán druh útoku 2
http://landofice.com/wiki/index.php?tit ... %C3%ADzrak

Nicméně v Ledovém paláci ve 2. kole neútočí (né že by mi to vadilo :D ), ale nevim jestli je chyba na wiki, či ve hře?
Myslím, že se jedná o chybu, která je tam už od vytvoření stránky a které si nikdo nevšiml, protože ho nikdo za těch cca 7 let nehrál... :D
Post Reply