Buh - Vulkan

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
Hron
Posts: 1053
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Vulkan

Post by Hron »

nezmar wrote: Thu 02. Feb 2023 7:17:36 napadla ma jedna myslienka ohladom tych ohnivych zdi. Co keby sa namiesto zmeny golemov na zdi skor "kupoval" ritual ohna/lavy, ktory by mal vlastne 0 hodnotu.
Ale keby ho hrac zoberie so sebou do boja tak by na zaciatku 1 kola trasnformoval vsetkych ohnivych/lavovych golemov na stenu a po boji naspat a spotreboval by sa.
Hrac by ich mohol mat viac ale do boja by sa bral maximalne 1ks
- jednotka by sa nepocitala do poctu jednotiek, ktore moze hrac poslat do boja
Můj návrh pak stanovuje "cenu za životy". Zaplatíš nějaké runy a získáš určitý počet životů ve stěnách, které můžeš používat opakovaně.
Tvůj návrh pak stanovuje "cenu za boj". Zaplatíš cenu a na jeden boj máš štít.

Dále pak, pokud tvou přeměnou nezískají golemové bonusové životy, tak to značí, že musíš mít v golemech dost životů, aby byli štíty a poměr životy/hodnota je u golemů mnohem horší než u stěn -> bude to pro tebe dražší.
Pokud ti spojení golemů dá bonusové životy, tak stejně budeš chtít golemy jako první štíty pro "slabší eventy", protože i u nich nechceš, aby ti šli třeba do mágů ohně.

Reálně mi to připadá jako moc práce navíc s možná i menším užitkem, než klasické fungování. Nemluvě o tom, že pokud nerfování dopadne jak bych si představoval, tak pak budou zdi zrušené, protože je Vulkán nebude potřebovat, aby mohl fungovat.
Tedy přesněji: s nimi bude samozřejmě silnější, ale pak by měl být hratelný i bez nich a zdi z principu fungování "ohně" se mi k Vulkánovi nehodí a nyní mu je dávám jen proto, protože v současném stavu hry je bez silné obrané jednotky nepoužitelný...
Takže osobně bych to viděl tak, že se nyní Vulkán upraví. Pak si užije cca 2-3 věky a pak se v rámci nerfování bohů zruší jak stavba stěn, tak příchod slabších golemů zadarmo.
User avatar
Hron
Posts: 1053
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Vulkan

Post by Hron »

Po té, co jsem si znovu zahrál klasického Vulkána a s myšlenkou, že plánujeme i nerfování. Tak bych navrhoval zavést změny tak, jak je zde píši ale bez zavedení ohnivých/lávových stěn.

Aktuálně mám rekrut 120 magma golemů za tah (přes 6k run ohně) a to bych potenciálně mohl mít výrazně více, kdybych farmil runy ohně místo abych chodil tažení jako "klan do počtu 6". A pokud Vulkán bude mít jako první štíty magma obry, tak to jsou dost dobré štíty a zadarmo chodící slabší golemové, se taky často dají obětovat a poté, co bude Vulkánovi snížena hodnota, tak by to měl být schopen v pohodě zaplatit.
User avatar
Hron
Posts: 1053
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Vulkan

Post by Hron »

Návrh úpravy Stínového Vulkána.

Stínový portál pomáhá rekrutovat stínové jednotky, ale mágům nijak nepomáhá. Byla by možnost, že by portál zvyšoval za každý svůj stupeň iniciativu stínových mágů a arcimágů o jedna?
Je to logické, protože portál posiluje propojení ze stínovým světem, tak z něho mohou mágové čerpat sílu.

PS: Výhoda této úpravy je, že neovlivňuje eventy a plenění. Nevýhoda je, že by to chtělo, aby to fungovalo i při obraně IP, což nebude tak jednoduché, ale i bez toho to hodně pomůže.

PPS: A uznávám, že je aktuálně smutné, že stínovému vulkánovi, který ze všech bohů potřebuje nejvíce run sněhu, nejvíce ubližují chrámy ledu a často je to jediný chrám, který se mu nevyplatí chodit. Takže nějaké vylepšení v tomto ohledu by si zasloužil...
User avatar
Hron
Posts: 1053
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Vulkan

Post by Hron »

Právě jsem si uvědomil, jak je předražený medvěd. Ano, díky portálům je čím dál levnější a díky 80 životům (s hodnotou 40 a slayerem), patří k lepším jednotkám, ale i tak 180 zl + 18 lidí je neskutečně moc. Hlavně ta cena v lidech, když se jedná o jednotku se kterou se štítuje (a má obranu 0).

Ceny s portály:
lvl 0 = 180 zl a 18 lidí
lvl 1 = 90 zl a 9 lidí
lvl 2 = 45 zl a 4,5 lidí
lvl 3 = 26 zl a 2,6 lidí (rozumná cena v počtech lidí)
lvl 4 = 15 zl a 1,5 lidí
lvl 5 = 10 zl a 1 lidí

S tím, že poslední dva stupně jsou hodně lategame záležitost a jsou velmi drahé, tak si zaslouží, aby díky nim byli medvědi velmi levní.


Stínový Vulkán má těžký začátek (sehnat runu sněhu na první budovu, pokud nekoupí na trhu je nejtěžší začátek ze všech bohů, protože potřebuje prvně armádu 30k a pak doufat obří doupě s ledovým obrem aby měl první budovu) a je za to odměněn nejdražší první jednotkou, která ho krachne, pokud jí bude stavět více.
Tak si říkám, že by možná nebylo od věci trochu mu pomoci a jednotku trochu zlevnit.

A pak taky bych uvítal, kdyby se upravili počty % u lvl 3 portálu (protože cena jednotky "18/7" mi nedá spát).


Takže navrhované úpravy:
Cena vybavení pro medvědy snížit z 30 zl + 3 lidi na 30 zl + 1 člověk -> stále bude cena jednoho medvěda bez portálu 180 zl + 6 lidí, což je nejvíce.
Upravit procenta lvl 3 portálu: +500% / 400% / 300% počet krvavých obětí do 2./3./5. budovy (z +600%/450%/300%)
(je to oslabení, ale velmi mírné a když navrhuji slevu medvědů + v předchozím příspěvku zvýšení inic mágům, tak mírné oslabení oslabení se snese)
User avatar
ySpirit
Posts: 148
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Vulkan

Post by ySpirit »

Hron wrote: Sat 21. Jan 2023 16:20:11 Vulkán upgrade
...
Jak to procitam, dovolim si prihodit svuj nazor na Vulkana :)

Dlouhe vysvetleni Vulkana, klidne preskocte na konec

Klasicky Vulkan ma nejsilnejsi zacatek - magove ohne maji 2-3 utoky, nez vetsina jednotek zautoci, 1-2 utoky muzou byt rovnou v prvnim kole. Napr. na osady staci mit ~28 magu ohne a v prvnim kole se zlikviduji hned 2 stacky jednotek, ztraty se tak hodne zredukuji. Potom ma nejsnazsi rozjezd (dle me, i snazsi jak Dhar) - velke hrbitovy / vsechny barbary prochazi beze ztrat nebo s minimalnimi ztratami, tak si nabira hodne rychle zlato. Kdyz se mu podari rychle postavit jezero na arcimagy, usnadni se to jeste vice. Diky malym ztratam je pak schopen dobyt mesto driv jak vetsina bohu, kdyz na to ma vesnicany. Magove / Arcimagove samotni prinesou dostatecne poskozeni, aby se zaplatili. S nasetrenym zlatem muze nakoupit i nejake otroky - hrbitovy / skryse banditu jsou stejne beze ztrat.

Po takovem snadnem rozjezdu je Vulkan stale v pohode, chramy ohne je schopen projit jen s magy / arcimagy + otroky, kdyz je schopen ohnivymi koulemi projit stity. Taky s tim muze v pohode farmit spolek mocnych a ziskat tak nejake runy ohne a nebes, co ho rozjedou.

Hlavni sila Vulkana je tedy proti vice stackum slabsich nepratel. Jakmile se nekde narazi na obranu 25+, co zrusi ohnive koule, zacina mit problemy. Nebo na hodne velky prvni stit, ktery mu prezije cele prvni kolo.
S tim nema problemy na nizsi hodnote armady, protoze rekruty jeho jednotek jsou v pohode, ale kdyz zacne rust, je to hned citit. I po vylepseni vsech budov je prichod arcimagu nedostacujici. Akolytu je vzdycky malo, aby neco udelali. Golemove jsou drazi, v zacatku se nevyuziji, pozdeji ve veku jsou dobri i s bonusovym rekrutem za runy ohne, ale v eventech muzou byt ztratovy.

A ted ke zmenam
Mag ohne - souhlas, super v early i v mid game, bez zmeny.

Arcimag - drive super, kdy armady byly mensi. Nyni trpi nizkym rekrutem vazanym na odehrane tahy. Hodnotu 80 bych jim klidne nechal, radsi bych videl upravu na rychlost jejich rekrutu. At uz snizit pocet odehranych tahu na dalsiho arcimaga a nebo dat treba moznost pretizit chram ohne nekolika runami ohne, aby se jejich rekrut navysil na 100 tahu. Protoze kdyz se klan rozbije, arcimagy nikdy nedozene. Kdyz se nerozbije, jejich pocet je uprostred hry tak nizky, ze jejich ohnive koule jsou spis jen do poctu.

Golemove - Navrhovane zmeny nejsou nijak spatne, byl by to vyrazny boost do zacatku - s takovym golemem by se hodne jednoduse dobyjelo mesto. Po nejake dobe by se z nich opustilo, protoze je lepsi mit hodnotu armady v jednotkach, co delaji skodu pred tretim kolem. U bonusoveho rekrutu si rikam, jestli by to neco resilo - golemove by stale meli vysokou hodnotu, takze jestli klan dostava 2 nebo 3 stacky golemu, co jenom zerou suroviny a pak z nich je uzitek podobny jak z efreetu, kdy zautoci mozna tak jednou ze 100 eventu. Od napadu budovani hradeb z golemu se pozdeji tusim odeslo? Takze mozna i extra stacky (a tak i extra cena) by se teda zrusila?
Celkove by mi u golemu stacilo, aby meli nizkou cenu (1k) a nizsi stupne i hodnotu - magma golemove muzou stat o neco vic (treba 2k), klidne at si nechaji svoji vysokou hodnotu - klan by je verboval, aby jich mel tolik, kolik potrebuje, ale vic by pak znamenalo vysoke naklady. Zmena druhu utoku uz by byla trosku zbytecne navic. Staci levnejsi golemove, at je moznost jit do vyssich stupnu eventu a nezkrachovat tim.

Magma obr - se zmenou ceny souhlasim, runy vecnosti je otravne shanet, s extra klanem to je pomalu na prelevani penez.

Fenixove - Co se portalu tyce, tam bych byl klidne pro odebrani kompletne. Jednotky z portalu nemam rad, pak to jenom zbytecne navysuje stacky a kde kdo na tom ma hulky ledu / aetherovo predmet na zpomalovani. Jejich kombinace muze klidne zustat, muze to klidne i "privest fenixe do klanu", ale at se takovy fenix pak spis rozhodne, ze bude mountem pro velitele klanu (extra schopnost zdarma, navysi staty, inic, ohnivy stit, imunitu na ohnivy stit), to muze mit 1% sanci, ze se v portalu stane a aspon se to trochu zachovalo. :)
Zmeny statu vypadaji v poradku i kdyz bych byl treba pro par dalsich. Napr. vecny plamen uz od zacatku dava levne fenixy (1 runa ohne = 3 fenixove), vylepseny by pouze pridal rekrut andelu a klidne by mohl kazdy 10. tah do budovy hodit 2 vybaveni na 2 fenixy + 1 andela.
Vzkriseni bych rad videl upravene - jestli uz existuji bahenni golemove, co se po smrti rozpadnou na bahno, ktere se v armade necha, tak by to tak mohlo fungovat i u fenixu. Kdyby se zabiti fenixove vzkrisili v podobe Vejce fenixe s 0 obranou, ohnivym stitem, nizkym poctem HP, co by se aktivoval v pristim kole a vytvoril zpatky ony zabite fenixe (1 vejce = 1 fenix, zabite vejce = fenix se nevzkrisi), by se mohlo aspon trosku odebrat trolleni od nich, kdy to vzkrisovani procne nekolikrat za sebou a pak projdou meteority.
Dalsi poznamku k fenixum bych mel v podobe predmetu - posvatny popel - predmet, ktery se nevyplati pouzivat. Dat to na fenixy je zhruba stejne uzitecne, jako dat medene platy na tezke katapulty, protoze "co kdyby." Je to predmet jen pro fenixy, tak by bylo super, aby to melo pro ne nejaky uzitek - prezenu, navyseni utoku/obrany/poskozeni/hp o 50%. Protoze jestli nekomu brani fenixove, tak ma sakra problem, ktery uz jen tak nerozchodi :D
Ritualu na ledove fenixy navysit minimalni pocet ledovych fenixu aspon na 3.

Flamekeeper - u Dreadda bych ho klidne odebral, zvestovatel toho moc stejne neudela. Je sice hodne zabavne je ziskavat, protoze je to vzacna jednotka a je silna, ale neni ho tam potreba.
Staty by mu navysit sly, i kdyz v tomto pripade by to bylo zbytecne - snizeni hodnoty vyresi vetsinu jeho problemu.
Alternativa upravy ceny by byla 500k zlata + runa ohne + runa nebes na 2 flamekeepery (stejne je jich tolik potreba na ~1 meteorit), do budovy uz se stejne dava 2 vybaveni (co vyuzije 1 jednotka)

Akolyta - rekrut urcite musi byt navysen. Aktualne ma vyuziti jednou za 20-30 tahu, nez se doverbuje zpatky.

Efreet - oni nejsou az tak spatni, jen bych rekl, ze maji hrozne nacasovani. Kdyby nebyli jednotkou za vernost v cele vetvi, ale treba prichazeli uz po postaveni ohniveho jezera (zdarma kazdy tah), tak by byli hodne dobri. Ale tim, ze se ceka tak dlouho a pak chodi v malem poctu, nemaji poradne vyuziti. Bonus za vernost si klidne muzou zachovat, ale ta at ovlivnuje jejich rekrut za tah.

Hradby - kdyby se planovali nekdy v budoucnu - napadem zni zajimave, i kdyz mi prijde pomerne overkill jim dat stitovaci jednotku, co by mela ~15 HP na 1 bod hodnoty. Jestli by to melo obranu treba jeste 20, dobry ohnivy stit, byla by to hned top stitovaci jednotka.
Dat do vetve nejakou extra unikatni jednotku, dalsiho maga (jich neni nikdy dost), co v prvnim kole vytvori ohnivou barieru, ze by pratelske jednotky dostavaly o nejake procento (rekneme o 30%) mene poskozeni v prvnich dvou kolech, by mohl byt dobry offset chybejici "lepsi stitovaci" jednotky.

Ohnive jezero - souhlas, snizit cenu :mrgreen:

Dodatky - kdyby se chtel Vulkan posilit jeste o neco vice, aby byl si po stredu veku zachoval nejakou relativitu, bylo by super, aby si klan byl schopen posilit treba ohnive koule.
Napr. rekrut arcimagu by mohl byt uz od zacatku zavisly na odehranych tazich (misto konstantne 1 do vylepseni budovy). Vylepseni budovy by je davalo zdarma kazdy tah a zaroven by mohlo vylepsit silu ohnivych kouli, navysit jim utok o 5 - byly by najednou schopne zranit nektere jednotky, co je normalne zastavi.
Dalsi moznost by bylo upravit vulkanuv ohnivy prapor, aby jednotkam s globalnim poskozenim (nebo jak se tomu rika, ze po utoku jednotka zemre), navysilo utok treba o +20. Nahradilo by castecne bonus vyvolani jednotek, ktery by ale platil pro jednotky bez globalniho poskozeni - ohare / bestie / prizrak.
Protoze prapor je super, ale kdyz si nekdo vyvola o 50% vice ohnivych kouli, co daji 0.1 - 1 poskozeni, tak to poradne nic nedela. Ostatni aspon maji moznost dat jednotkam drtic lebek / tezkou bojovou sekyru a zredukovat sanci, kdy se jim tohle stane.
User avatar
Hron
Posts: 1053
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Vulkan

Post by Hron »

Jen pár poznámek:
1) Už jak jsem ho navrhl já, tak jsem ho navrhoval s tím, že to bude tak na půl roku a pak se oslabí v rámci oslabování silných bohů. Tzn.: ještě větší posíleni ne.
2) Smysl hradeb byl, aby měl obranou jednotku, protože ve hře v současné době funguje (hraje se) jen to, co moc neumírá. A hodnotu měli nízkou, protože "stěna" moc velký žold nepotřebuje a mělo to být kompenzované cenou. Ale to je nyní už jedno, protože jako jednotku pro hráče je už zavádět nechci a chci je nechat jen v eventech (například v plenění).
3) Proč se pořád snažíš prosadit slevu Fénixů? Mě vůbec nepřipadá, že by to potřebovali a zvláště pokud budou posílení.
4) Nad úpravou itemů jsem přemýšlel obecně, že by se hodilo, aby jich mělo smysl více (tzn.: vylepšit staré itemy ala Posvátný popel, Meč paladina, ...), ale zatím to u mě nemá takovou prioritu jak nějaké jiné věci a hlavně nechci vymýšlet a spamovat nové změny v době, kdy Nezmar nemá na LoI čas a už teď tu má zástup věcí, které po něm chci...
5) Když se opustil projekt stěn, tak by to chtělo se znovu zamyslet nad golemy -> uznávám.
6) Uznávám, že po té, co mágové získali koule, tak význam arcimágů klesl hodně a asi i více, než jsem si myslel, tak i nad nimi bych se mohl znovu zamyslet.

PS: Co posilování ohnivých koulí se týče, tak posílené ohnivé koule jsou Magma. A pokud ti jde o procházení ještě vyšší obrany, tak pak máš ohnivý déšť se slayerem.
User avatar
ySpirit
Posts: 148
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Vulkan

Post by ySpirit »

Chapu, jen jsem chtel prihodit nejake alternativy, nebo napady kolem, co by Vulkana mohly posilit. :D

Uprava zakladniho vybaveni fenixu by umoznila jich udelat o neco vic v zacatku, kdy se pouzivaji hlavne na sestreleni meteoritu a runy ohne se setri na vylepseni budov.

Arcimagove jsou stale super, jen je tam problem s jejich poctem. Jak jsem psal - v zacatku je to v poradku, ale cim dele se hraje, tim vic padaji pozadu. :)


Problem ohnivych kouli je 0 utok. Magma ma +20 utok, ale magma je jenom z magma golemu a obru kde magmatu nebude nikdy dost a je jen neco extra do prvniho kola.

Napr. domy zivota jsou v pohode - jestli se projdou stity, davaji poskozeni - nejvyssi obranu tam maji lesni obri (24, 1 bod od vynulovani poskozeni).
Problemy se ale zacnou objevovat...
Velechram zivota uz ma stack horskych obru (2. stit).
Domy ohne a vys maji magma obry (3. stit / 2. stit).
Aetherovi chramy+ maji hydry (1. stit).
Chramy zeme maji wurmy (3. stit / 2. stit), kamenne golemy a lepsi (domy+, 1. stit).
=> v zacatku jsou dobre, pozdeji je jejich efekt je prakticky vynegovan.

Vulkanuv prapor se ziskava az pozdeji ve veku, kdy se chodi zeme zatracenych (2. stupen+) a ohniva hora (3. stupen). +50% vyvolanych jednotek pro klasickeho tedy nema takovy ucinek - magma by jeste neco delalo, meteoritu je stejne vzdycky dost a ohnive koule tou dobou uz ztraci efekt.

+20 utok by navysil poskozeni vyvolanych jednotek o zhruba tech 50%. Proti jednotkam s nizsi obranou o neco vic. Koulim to dovoli byt relevantni proti jednotkam s vyssi obranou - az do 44 (Wurm ma 42, Horsky 44, zed proklete citadely 40, zed pokryta slizem + ted temne pevnosti 35), rozzhavene magma by bylo schopne zranit i neposilene stiny a meteority by prosly i neposilene jednotky s nejakym vybavenim.
User avatar
Hron
Posts: 1053
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Vulkan

Post by Hron »

Tak mě nepřišlo, že by magmatu bylo tak málo, aby to bylo "jen neco extra do prvniho kola".
Než přišla úprava mágů a arcimágů, tak výsledné dmg koulí a magma bývalo podobné. Nyní se zvýšilo množství koulí, co hráč má a tak význam Magma klesl, ale stále jich má dle mě dost.

A to, že Vulkán v první kole sejme první štít a ve druhém kole svými střelci další štíty je něco, co je dle mě správné a mělo by to tak být a ne že je to chyba. Právě proto je plánované, že se budou bohové i oslabovat, protože hra vypadající tak, že boje končí v prvních dvou kolech je z pohledu LoI špatně.
Post Reply