Buh - Crinis

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

Základní jednotka s 300 životy a 500 hodnotou, která střílí. Zajímavé... :) Na rozjezd jsem hodně zvědavý.

Jinak jednotky na první pohled vypadají dobře až na Grifa, ale o tom pak samostatně. Na druhý pohled těm jednotkám chybí nějaké zajímavé schopnosti. Svatý útok + svatý štít jsou nudné, když to mají všechny a je to jediná věc, kterou mají. Chybí tomu nějaká magie a vlastně i to, že nikdo z nich nemá žádnou dovednost (multiútok, slayer, ...). Taky by mě ještě dost zajímaly ceny a rekrut, protože ty to také hodně ovlivní.

Griffin
Jaký je význam této jednotky? Má nejméně životů, útočí až od třetího kola, neumí nic zajímavého. Má dobrou iniciativu, a ne úplně špatné dmg, ale statově oproti ostatním je na tom spíše hůře.
Jak jsem psal výše, bude hodně záležet na cenách a rekrutu, ale nyní vidím využití jen jako "odpadový stack štítů před střelci".
Dal bych jim steč -> jsou to dravá zvířata, která naletí na nepřátele, několik jich smetou a pak začnou drásat vše v okolí.

A jak jsem psal výše, že nikdo nemá žádné schopnosti, tak bych ještě Archandělům dal slayera (jejich "božské střely" si vždy najdou svůj cíl). A myslím, že když gryfové budou mít steč a Archandělé slayera, tak to celkem stačí s tím, že mají ty svaté útoky a štíty.

PS: Když už jsme u schopností, tak Elitní střelec základní větve tam nemá multiútok, který nyní měl. Chci se ujistit, že o něj přijde (ta větev už tak má dost střeleckých útoků).
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Crinis

Post by nezmar »

nie, nepríde. Skôr to bola moja lenivosť tam napísať

Griffin je taká z núdze cnosť. Pôvodne som mu chcel dať útok 4, ale potom zase by málokto robil mnichov :D a ďalšia jednotka anjelov ma už nanapadala. Ak niekoho napadne, tak som určite za a griffin by sa mohol posunuť ako bonusova jednotka za vernost s chramu svetla (naozaj iba ako spestrenie)

Čo sa týka schopnosti, nechcel som to prehnať, preto som najskôr skúsil nahodiť staty (aj to ber iba ako nástrel)
Mýsliš že slayer pri ich vysokom útoku má zmysel? Existuje jednotka, pri ktorej by sa to reálne využilo?
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

nezmar wrote: Thu 30. Jun 2022 19:45:13 nie, nepríde. Skôr to bola moja lenivosť tam napísať
Přidals jim střeleckou jednotku úpravou mnichů a mají více stacků jednotek -> multiútok bych jim odebral...
nezmar wrote: Thu 30. Jun 2022 19:45:13Griffin je taká z núdze cnosť. Pôvodne som mu chcel dať útok 4, ale potom zase by málokto robil mnichov :D a ďalšia jednotka anjelov ma už nanapadala. Ak niekoho napadne, tak som určite za a griffin by sa mohol posunuť ako bonusova jednotka za vernost s chramu svetla (naozaj iba ako spestrenie)
Anděl a Archanděl jsou teoreticky dvě různé skupiny, ale pokud bys chtěl, neco, co zní jinak tak ještě může být Ophanim.
https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_angelology

Jinak druh útoku 4 bych gryfům určitě nedával.
nezmar wrote: Thu 30. Jun 2022 19:45:13Čo sa týka schopnosti, nechcel som to prehnať, preto som najskôr skúsil nahodiť staty (aj to ber iba ako nástrel)
Mýsliš že slayer pri ich vysokom útoku má zmysel? Existuje jednotka, pri ktorej by sa to reálne využilo?
Že to nepřeháníš se schopnostmi je určitě dobře, ale dát jednu třetí jednotce a jednu čtvrté by bylo myslím fajn.

Slayer se v běžných bojích nevyužije a máš pravdu, že se nevyužije ani v boji proti Dreaddovi, protože tomu zruší zařvání. Takže ve výsledku se využije jen proti Kamenému Dharovi, ale přijde mi to k Archandělům takové tématické... Druhá možnost jsem uvažoval nad multiútokem, ale to mi přišlo už nějak méně tématické.
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

A zároveň bych asi trochu omezil kombinování větví, protože mi přijde že každá je hodně tématicky zaměřená a logické propojení je jen v rámci dané větve, takže bych zavedl, že elitní verze jednotek budou chodit jen když je další budova ze stejné crinisiny větve.

Jinak se bojím, že by lidi vážně šli do toho, že by měli jen střelecké jednotky (anděl, střelec, mnich, anděl), protože stejně nějaký OP štít nemá a spoléhali se na to, že nic nepřežije druhé kolo a obnovit ztráty by bylo podobné jako kdyby hráli čistou větev.
Mít 10 střeleckých jednotek (s možná multiútokem) je prostě moc...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Crinis

Post by nezmar »

k anjelom mi sedi aj imunita na ohen

zmenil som to na toho Opheina
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Crinis

Post by nezmar »

ANO elitne jednotky sa daju postavit iba ak su nasledujuce budovy z danej vetve. Jediny rozdiel je v Paladinoch, tam mozes mat elitne jednotky ked mas proste vsetky budovy od Crinis

Len neviem aky bonus dat anjelskej vetve
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

nezmar wrote: Thu 30. Jun 2022 21:45:25 k anjelom mi sedi aj imunita na ohen

zmenil som to na toho Opheina
Tak dle mě by všichni měli mít létání, ale imka na ohnivý štít mi tam až tolik nesedí. Jejich podstata není oheň a tak proč by měli mít na něj imunitu. Z andělské podstaty? Pak by ale měli mít imunitu i na toxicitu a jed. A to mi prostě nedává smysl...
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

nezmar wrote: Thu 30. Jun 2022 21:46:54 ANO elitne jednotky sa daju postavit iba ak su nasledujuce budovy z danej vetve. Jediny rozdiel je v Paladinoch, tam mozes mat elitne jednotky ked mas proste vsetky budovy od Crinis

Len neviem aky bonus dat anjelskej vetve
Super!

Andělům bych dal místo "Chrámu světla" něco jako "Nebeské brána" a ta by mohla fungovat třeba tak, že by každý tah byla šance, že zadarmo přijde náhodně nějaký anděl (samozřejmě klesající šance s kvalitou anděla). S tím, že Nebeskou branou ti přišel daný anděl na pomoc.

Či třeba, že andělé těžko umírají a tak po boji se ti obnoví 10% ztracených andělských jednotek.
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

Přidal jsem červeně do tabulky své návrhy na úpravu u Crinis a vzpomněl jsem si, proč je Slayer na Archandělech zásadní -> při boji proti top chrámům země. Bez něho nebo bez drtiče by tam nemohl. Takže mimo toho, že mi to přijde tematické to má i skutečné využití

PS: Všiml jsem si, že jsi ho tam zapsal a děkuji.
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Crinis

Post by Hron »

nezmar wrote: Sat 02. Jul 2022 6:36:10 Začíname pomaly aktualizovať Crinis, prvá vetva:
  • druhé úrovne budov sú teraz za peniaze - nedávajú sa automaticky, ale samy môžete rozhodnúť kedy si ich aktivujete
  • druhá úroveň Vám zmení jednotky na ELITNÉ
  • ak máte všetky budovy od Crinis tak môžete postaviť Svätý Chrám, ktorý:
    • zmení Vám rekrutované jednotky na SVATÉ. (strelec=>svaty strelec, elitny strelec=>Elitny svaty strelec
    • všetky jednotky odvádzajú časť svojho žoldu do chrámu ako dar Crinis (v preklade: máte lacnejšie jednotky)
  • chrám svetla môžete vylepšovať na 5 stupňov
  • z 2, 3 a 4 chodia ešte bonusové jednotky "Kapitáni", ktorí zvyšujú účinosť mágie svetla - boostovanie
  • jednotkám bolo zvýšené boostovanie
  • svätým jednotkám bol zvýšený svätý útok
  • mierne upravené staty jednotiek
  • elitným lučišníkom zatiaľ ponechám multiútok. Uvidíme ako sa to bude správať, ak to bude moc OT tak mu ho zoberieme
Omlouvám se, někde jsem přehlédl, že chrám bude mít 5 stupňů.
Mít o 50% snížený žold znamená, že člověk může mít dvojnásobnou armádu. Pokud nyní hráč v lategame se všemi stavbami mohl mít 30M army a nekrachovat díky eventům v pustině, tak nyní Crinis bude moci mít 60M. Až se zavede Palác velekrále, tak hodnoty stoupnou na cca 40M a tak 80M u Crinis. A mít možnost uživit 80M army aniž by hráč krachoval je opravdu hodně, zvláště pak, když je to na klanu, který má vysoký rekrut a tak se dokáže rychle obnovit.

Myslím, že 3 stupně by Crinis stačit mohli...
Post Reply