Pravopis v hre

Hlásenie bugov a netypických správaní hry
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pravopis v hre

Post by Kouji »

Ledový chrám hlídají vyznvači boha ledu, včetně jejich představeného a ledový démoni.
Správně
Ledový chrám hlídají vyznavači boha ledu, které vedou jejich představení a ledoví démoni.
Opět menší úprava, jelikož je tam více zasvěcenců :) .
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pravopis v hre

Post by Kouji »

Po uhodnutí hádanky
Věštec se pousměje "Správně! Ačkoliv tato hádanka byla lehká i tak si zasloužíš něco cenného. V horách na sever od tud je vesnička kde se skrývají služebníci starého impéria. Chtějí znovu bojovat. Jistě se k tobě přidají." Poté věštec opustil tvé panství.
Nedalo ti to a vyslal jsi daným směrem posli. O pár dní se vrátili, ale nebyli sami.
Trochu jsem poupravil přímou řeč, která nebyla na začátku kompletní a pár čárek.
Správně
Věštec se pousmál a řekl: "Správně! Ačkoliv tato hádanka byla lehká, i tak si zasloužíš něco cenného. V horách na sever od tud je vesnička, kde se skrývají služebníci starého impéria. Chtějí znovu bojovat. Jistě se k tobě přidají." Poté věštec opustil tvé panství.
Nedalo ti to a vyslal jsi daným směrem posly. O pár dní se vrátili, ale nebyli sami.
Last edited by Kouji on Tue 29. Apr 2014 15:54:31, edited 2 times in total.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pravopis v hre

Post by Kouji »

Další hádanka
Věštec se pousměje "Správně! Ačkoliv tato hádanka byla lehká i tak si zasloužíš něco cenného. Myslím, že žádný z vladařů nepohrdne menším pokladem." Věštec vytáhne s pod pláště hrst písku. Položí jej na zem a začne do něk kreslit prstem mapu. Až dokreslí odejde. Okamžitě pošleš průzkumníky na dané místo. Za několik dní se vrátí a donesli:
Opět přímá řeč a některé věty věty byly časově neuspořádané.
Správně
Věštec se pousmál a řekl: "Správně! Ačkoliv tato hádanka byla lehká, i tak si zasloužíš něco cenného. Myslím, že žádný z vladařů nepohrdne menším pokladem." Věštec vytáhne z pod pláště hrst písku. Položí jej na zem a začne do něj kreslit prstem mapu. Po dokreslení mapy věštec opouští tvé panství. Okamžitě pošleš průzkumníky na dané místo. Za několik dní se vrátili a donesli:
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pravopis v hre

Post by Kouji »

U gemblera
Podíváš se dovnitř. Leží tam návod jak vytvoři Jedové střely.
Správně
Podíváš se dovnitř. Leží tam návod jak vytvořit Jedovaté střely.
tezepro
Posts: 11
Joined: Wed 23. Apr 2014 19:50:11

Re: Pravopis v hre

Post by tezepro »

V Ledove pevnosti u Aethera : "Do Ledové Pevnosti bylo dodáno 5 x vybaveníbr>" - nejak tam ujel tag...
Maerwin
Posts: 10
Joined: Sat 19. Apr 2014 22:34:15

Re: Pravopis v hre

Post by Maerwin »

predmet (Broznové pláty) -> (Bronzové pláty)
(Ghororva standarta s nabodnutou hlavou démona) -> (Ghorova standarta s nabodnutou hlavou démona)
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pravopis v hre

Post by Kouji »

Na rukou jednotky 11,377 x Arcimág ohně (Hůlka ledu) se vytvořili malé ohnivé koule, za okamžik už letí 5,461 x Ohnivá koule proti nepříteli!
Správně:
Na rukou jednotky 11,377 x Arcimág ohně (Hůlka ledu) se vytvořily malé ohnivé koule, za okamžik už letí 5,461 x Ohnivá koule proti nepříteli!
tezepro
Posts: 11
Joined: Wed 23. Apr 2014 19:50:11

Re: Pravopis v hre

Post by tezepro »

1) Vrátil se jediný člen z výpravi k severním horám! Jediné co řekl: Já jediný utekl, ostatní snědli! Jsou tam uvězněni tisíce!

Upravil bych to na :
Vrátil se jediný člen z výpravy k severním horám. Řekl pouze : "Já jediný utekl, ostatní snědli! Jsou tam uvězněny tisíce!"

2) Byl postaven Obrovský Ledovýc Chrám!

Lépe :
Byl postaven Obrovský Ledový Chrám!

3) Zamyslel bych se nad celkovým názvoslovím budov. Je v tom totiž docela zmatek. Nebylo by lepší napsat "Obrovský ledový chrám" namísto "Obrovský Ledový Chrám" ? Případně to předělat tak, aby se všude vyskytoval buď uppercase, nebo lowercase ? Takhle to není tak pěkné :-) Problém s názvoslovím není jen u budov, ale i u jednotek. Například místo "Ohnivý Fénix" bych napsal "Ohnivý fénix".

EDIT : More stuff :

4) Neznámá indicie
Nalezli jsme neznámí tábor.

Správně :
Nalezli jsme neznámý tábor.


5) Možná by jsem o někom věděl, sloužil pro mě jako špeh.

Lépe :
Možná bych o někom věděl, sloužil pro mě jako špeh.

Nebo ještě lépe :
O někom bych věděl, sloužil pro mě jako špeh.


6) U Dharjaka :

"Občas k němu zajdu pro radu. Pomohl mi, aby můj kmen přežil mnoho útrap. Jeho rady zachránili už tisíce životů."

Správně :

"Občas k němu zajdu pro radu. Pomohl mi, aby můj kmen přežil mnoho útrap. Jeho rady zachránily už tisíce životů."


7) U Dharjaka :

"Našel jsem jeden tábor, který je obklopený jakýmsi magickým polem. Potřebuju aby jsi se tam vetřel a vypnul to pole. Moje armáda pak už udělá zbytek."

Správně :

"Našel jsem jeden tábor, který je obklopen jakýmsi magickým polem. Potřebuji, aby ses tam vetřel a vypnul to pole. Moje armáda pak už udělá zbytek."
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pravopis v hre

Post by Kouji »

U gemblera
Podíváš se dovnitř. Leží tam nějaký starý kus papíru... Odložíš jej do své pracovny. Určitě bude stát se na něj pordívat později.
Správně + menší úprava
Podíváš se dovnitř. Leží tam nějaký starý kus papíru... Odložíš jej do své pracovny. Určitě bude stát za to, aby ses na něj podívat později.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Pravopis v hre

Post by Kouji »

Překupník s věhlasem za město:
Obchodník doslova prodal naše dobré zkutky a přesvědčil jednoho starostu, aby se i s městem k nám přidal...
Správně:
Obchodník doslova prodal naše dobré skutky a přesvědčil jednoho starostu, aby se i s městem přidal k nám...
Post Reply