Obchodník

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Obchodník

Post by nezmar »

body sa počítajú na základe skóre a odohraných ťahov aby to malo väčšiu výpovednú hodnotu. Pretože je rozdiel získať 200 skóre pri 8k ťahoch a pri 2k ťahoch :)

keďže sa plánujú doplniť dobývania tak tam bude zase o niečo vyššie skóre. Prípadne sa môžu upraviť už existujúce
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Obchodník

Post by Hron »

Aktuálně skóre nemá vůbec vypovídající hodnotu.

Dobývání - celkem 15 skóre?
Farmení otrokářů (druhé nejlehčí plenění) - odhadem až 100 za věk
Likvidace všech démonů ve čtyřčlenné alianci - třeba 1000 za věk (tak jsem to měl minulý věk)

Pokud by mělo mít Skóre nějakou rozumnou vypovídající hodnotu, tak:
1) Dobývání potřebuje výrazně zvýšit. Pokud budou další stupně, tak bych dal nyní dal 10 za Pokladnici, Ohnivý chrám, Šedé hory a Město temných elfů (konec zikkuratu). Pak 5 za Obchodní stezky a 25 za Runový důl. A pak až se zavedou další věci, tak tam ještě více.
2) Dát 1 skóre jako základ za všechna Plenění a uvažoval bych, zda za některé nedat více (uvažuji na bonus u US dle hodnoty armády a pak možná třeba +1 do skóre za každých 50 dobytí u posilujících plenění)
3) Snížit skóre za démony. Ti jsou pro většinu aliancí od 3000 tahů farma pro vybraný klan a tak od té doby už to není žádná výzva, která by měla být nějak hodnocená. I když možná než snížit, tak ideálně udělat něco složitějšího a to tak, že klan by mohl za každého démona dostat skóre jen 3x...

Pokud se zavedou tyto tři změny, pak se stane Skóre konečně tím ukazatel, kterým bylo před 10 lety, tedy ukazatelem toho, co čeho ten klan dosáhl...

nezmar wrote:body sa počítajú na základe skóre a odohraných ťahov aby to malo väčšiu výpovednú hodnotu. Pretože je rozdiel získať 200 skóre pri 8k ťahoch a pri 2k ťahoch :)
To je sice pravda, ale stále to není plně vypovídající. Protože drtivá většina skóre je z démonů, tak záleží na počtu tahů celé aliance, ne konkrétního klanu.
Dobře je to vidět třeba na mém Sardoxovi, který je čtvrtý. Ten má skóre 891, což je mírně pod mým průměrem za věk (ten je cca 1000), ale skončil na 2,990 tazích (začalo docházet zlato), což mu poměrem dalo hodně bodů. Kdy ale věk měl stejně tahů, jako má nyní, takže v alianci rozhodně byli klany, které měli odehráno více a Sardox měl skóre z jejich démonů.

Aby byli body více vypovídající tak by s skóre mělo dělit počtem tahů věku (v době ukončení) a ne počtem tahů klanu...
(tohle sice taky není 100%, ale má to tomu mnohem blíže)
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Obchodník

Post by tarrant »

Škda, že se to nelíbí :/ a já vymýšlel "zábavné" věci ke koupi i to, jak to udělat aby se to nedalo zneužít..
Zkusím to napsat, třeba se to použije někde jinde s něčím jiným..

Můj plán na nezneužití:
Bylo by možné koupit věci za X skóre (kde jsem si chtěl zjistit jaká jsou tak skóre)/2 takže by tam například byli věci v celkové hodnotě 1000 skore, ale šli by koupit jen věci v celkové hodnotě 500
zároveň věci by měli omezený počet nákupů

Seznam co jsem měl v hlavě bez cen:
1. 100K zlata za 1 Score (tohle by bylo jen jako zbytek na vyčerpání limitu, když už by si hráč nakoupil ostatní věci)
2. 1 x obr lidožrout - max 5x k nákupu
3. 1 x kamenný obr - max 1x
4. jakákoliv náhodná jednotka (vyjma démonů, unikátních a legendárních jednotek a speciálních jednotek plenění typu muscus, královna medůz atp a magma obra, k. krakena atp.) - max 3 x
- s popisem můžeš do své armády získat cokoliv od růžového prasátka a až po ohnivého splozence
5. jakýkoliv náhodný artefakt (opět s omezením podobným jako předchozí bod) - max 3x
- s popisem od bronzového ignotu, až po aetharovu róbu moci
6. Mapa k prokletému ohnivému chrámu - max 2x
7. Mapa k troskám neznámého chrámu - max 1x
8. Mapa k táboru archeologů - max 1x
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Obchodník

Post by tarrant »

Hmm teď mi s těmi náhdnými věcmi napadlo, jak předělat obchodníky s runami na hodně zábavnou věc :)
Ikdyž nevím jestli by to vůbec bylo ve vašich silách naprogramovat..

Už nevím jak se ta hra v televizi jmenovala, tak popíšu princip rovnou s úpravou na obchodníky..
Hráč by za větší množstí run (500/1000?) spustil hru, kde by si na začátku vybral 1 bednu z určitého počtu aniž by věděl co v ní je - někde po straně by byl seznam všeho co v těch bednách je (zlato, runy, jednotky, artefakty atd..), potom by každé kolo otevíral náhodné bedny v určitém počtu (kažé kolo by jich musel otevřít méně) vždy by se dozvěděl, co byo v bednách co otevřel za odměny a po každém tomto kole by obchodník hráči nabídnul, že jeho bednu odkoupí za zlato a runy, kde by to muselo být počítáno podle toho co ještě zbývá v zavřených bednách (výpočet asi celková hodnota v zavřených bednách/počtem beden a z toho 40% hodnoty) a hráč by se buď rozhodl jestli prodá, nebo bude pokračovat dál.. pokud by došel do posledního kola a neprodal bednu, kterou si na začátku vybral, tak by se otevřela tato bedna a hráč by dostal to co by v ní bylo..
bedny by byli ve složení 20% by se jich vyplatilo, 10% +- stejná hodnota jako počet investovaných run a 70% by bylo prodělečných..
podle druhu run, by se ta čísla mohla lišit.. a samozřejmě i odměny by celkvě byli jiné..
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Obchodník

Post by Hron »

Ber nebo neber
Jedna věc je, že myslím, by to bylo složité (nebo spíše dlouhotrvající) pro Nezmara naprogramovat a druhá věc by byla, zda by jsi dokázal vymyslet dostatek zajímavých a správně ohodnocených odměn.

Ale pokud by se do toho Nezmarovi chtělo a ty bys vymyslel zajímavé odměny, tak já bych proti nebyl.
(ale přijde mi to zbytečně moc práce na něco, co se hrou vlastně vůbec nesouvisí v době, kdy jsou tuny práce na zprovozňování bohů a doplňování chybějícího obsahu...)
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Obchodník

Post by tarrant »

no ona se tato hra různě pod různými názvy vyskytuje na internetu jako "free" hra pro zábavu, takže by se možná dala sehnat zdarma a bylo by potřeba jí jen upravit pro tuto hru, ale já se v tom nevyznám co je potřeba? co mám googlit?
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Obchodník

Post by nezmar »

prapor krvavého šílenství bol odobratý ako jedna z odmien z Archeologického tábora a bol nahradený Praporom Berserkra - je síce účinnejší pre jednotky s druhom útoku 1 (má viac bonusov) ale už teda nebude možné dať trample na strelecké jednotky
tarrant
Posts: 259
Joined: Mon 21. Sep 2015 17:42:30

Re: Obchodník

Post by tarrant »

tak můj návrh se asi neuchytí.. tak mám jiný..
rád bych u ocbchodníka viděl event na lidi s tím že by to nebyli lidé zdarma jako to bylo do nedávna, ale vylepšit ten event (nevím jak to tam přesně je) že jsme zabili nějakého šamana obrů a přivolali na sebe hněv malého kmene lidožroutů..
mohlo by tam být kmene obrů a byli by tam obři s druhem útoku 1 - lidožrouti, lesní obři, ohnivý obři a prokletí obři..
větší množství lidí, nějaké zlato případně šance nějaký "střední artefakt"..

třeba s popsiem typu "dozvěděli jsme se o konferenci obrů, musíme jim to překazit, nebo riskujeme že se obři spojí.. hmm lidožrouti si přivedli svačinku, musíme ty lidi zachránit" napůl spím tak je to hodně kostrbaté :D

- nedá se to úplně farmit protože poplatek za ubytování lidí nad max..
- odměna lidí 100-300k
- zlato do 500k

a nebo pokud se to nelíbí jako odměna v obchodníkovi, tak by to mohl být event s rostoucí silou do pustiny..
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Obchodník

Post by Hron »

V pustině je Kmen obrů lidožroutů a teoreticky ten by se možná mohl dát obchodníkovi za runy nebes (když za oheň je "malý"). I když si nejsem jist, jestli není moc silný oproti ostatním odměnám.

Ale možná by bylo fajn, kdyby se Kmenu lidožroutů zrušilo omezení, zvýšila se šance že přijde na šanci, jako má Prokletý chrám ohně a přidal by se tak mezi ostatní "posilující eventy v pustině".

PS: Udělat event sněmu obrů je teoreticky taky možný (jako mírové jednání mezi obry Dobra a Zla), jinak na lidi a zlato s obry je pak v Plenění ona Válka na Gargantue...
Post Reply