Výpočet dmg

Môžete kecať o čom len chcete ... :D
Post Reply
davidus
Posts: 19
Joined: Wed 24. Sep 2014 17:21:07

Výpočet dmg

Post by davidus »

Zdravím, zajímalo by mě jaký je vzorec na výpočet dmg v boji. Všiml jsem si, že jednotky se slayerem dávají pokaždé různé dmg a nechápu proč tomu tak je. Je tam nějaký "hod kostkou" nebo tak něco ? :D Doufám, že to není nějaké státní tajemství... Také by mi to rozhodně pomohlo při sestavování armád. :)
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Výpočet dmg

Post by nezmar »

ano, je tam urcity random

A dalsia vec. Ked ma jednotka slayer a pritom ma vyssi utok ako oni obranu tak logicky dava aj vyssi damage
Aby som sa vyjadril presnejsie. Slayer sa uplatnuje iba v pripade, ked ma obranca vyssiu Defense ako utocnik Attack.

Z toho vypliva, ze sa slayer oplati davat iba jednotkam, ktore maju relativne maly utok. Napr. keby sa dal slayer jednotke, ktora ma utok 50 (existuje len velmi malo jednotiek s obranou vyssou ako 50) tak by to nemalo prakticky ziadny efekt pri utoku. Vyhodnocoval by sa rovnako ako keby ani slayer nemala
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Výpočet dmg

Post by Ripperman »

eh ? Já měl za to, že slayer funguje tak, že se dmg vypočítává jako by napadená jednotka měla obranu 0. Tedy že se vyplatí dávat i jednotkám s velkým útokem, resp. zvyšovat jednotce se slayerem útok, protože o to větší bude dávat dmg.... (zvětšuje se tím rozdíl mezi útokem útočníka a obranou obránce, který má jakože obranu 0).

Ono to tak není a vždy je tam podmínka, že pouze pokud má útočnk útok menší jak obrana jednotky, tak se uplatní slyer a jednotka dostane obranu 0 ?

Tedy například pokud by rytíři temnoty (řekneme s utokem 18) utocili na nějakou jednotku, která bude mít obranu 22. Výpočet proběhne tak, že rytíři mají menší útok než jednotka obranu -> jednotka dostane obranu 0 a bude to utok 18 vs 0.
Pokud dam rytirum dreaduv prapor smrti a oni pujdou proti te same jednotce, bude to utok 24 vs obrana 22 a slayer se neuplatni a dmg se vypocte pro rozdil utoku 24 a obrany 22 ? :shock:
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Výpočet dmg

Post by nezmar »

mierne to upresnim.

Slayer neznamena, ze obranu nastavi na 0 a utocnik ide z utokom 18 (ten temny rytier).

Znamena:
- ak ma utocnik vyssi utok ako je obrana vykona sa klasicky vypocet
- ak ma utocnik nizzsi utok tak sa zbehne vypocet ako keby boli tieto dve hodnoty rovnake (obrana, utok) -> cize sa viac menej ignoruje obrana a utok jednotiek.

Cize ak mas vyssi utok tak davas vzdy vacsi damage ako ked sa uplatnuje slayer.

Samozrejme s tou vynimkou, ze ti akurat preskakuje zle random. So slayerom +5%, bez slayeru -5% a mozes dat teoreticky mensi damage :)

===========================

Kedze vidim do zdrojaka, tak tam vidim kod, ze sa kedysi slayer spraval tak ako hovoris. Proste sa vzdy hodila obrana na 0 a potom sa ratalo dalej. Mam pocit, ze sa niektore slayerove jednotky dostavali do strasneho boostu. Nepamatam si to uz presne, ale asi to nerobilo dobrotu ked to drago zmenil na tento novy system :)
Post Reply