Buh - Dhar

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Post Reply
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Dhar

Post by nezmar »

Takze rekrut bahna z povodnych
odohranych tahov / 250 ak ma clovek 3-tiu budovu od dhara na novych:
pre tisic tahov = +4

bonus = tahov/250 (za jaskynu) + tahov/220 za bludisko + tahov/190 za bazinny tok + tahov/160 za giganticky chram
pre tisic tahov = +20
neziva vetva dava bonus polovicny na bahno cize /500/440/380 aby teda na bahno boli bonusy aj z druhej vetvy ale mensie
pre tisic tahov = +13

pre toxicku bazinu je to este o kusok viac

v podobnom duchu upravim rekrut vsetkych bazinnych/zivych jednotiek
User avatar
ySpirit
Posts: 151
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Dhar

Post by ySpirit »

nezmar wrote:Takže návrhy ako som pochopil z kontextu:
* Minotaurus nebude náhodne blokovať s 33% sancou ale zablokuje 33% všetkého damage na neho. Tým padbom bude blokovať aj jednotky so slayerom
* upraviť golemov - navýšiť mierne životy a mierne znížiť hodnoty
* upraviť kameňožrútov - znížiť hodnotu a znížiť životy (aby neprebíjali golemov)
* na bahnité príšery spraviť bonus (za xy run života) čím sa im zvýši damage a útok
* zvýšiť rekrut niektorých jednotiek (cez bonusy za xy run života)
* hadom znížiť hodnotu (vzhľadom na aktuálnu situáciu bohov)
* mierne pomeniť mágov (velemágov)
Minotaurovi to pomuze, ale i tak mi prijde stale jako slaba jednotka, v porovnani s golemy se poradne nevyplati ani po takove zmene. Jednotka by musela mit nizsi hodnotu, a i levnejsi rekrut jednotky (postradatelnejsi). Zivou Cistou toxickou vetev jsem moc netestoval, hlavne kvuli minotaurum a kdyby se nahodou zmenili na nejakou silene silnou jednotku, tak by to snad asi ani nevadilo, protoze Dhar se zase tolik nehraje :D
U golemu by se mi vic libila nizsi cena a lepsi rekrut, aspon by pak demonni eventy nebyly takova katastrofa, kdy na tom jde vice ztratit, nez se vrati.
Zmena kamenozroutu je asi v pohode, by jich hrac musel mit hodne, aby se ke golemum priblizil.
Hadum urcite snizit hodnotu, jednotka je super, i kdyz je celkem draha.
Last edited by ySpirit on Wed 26. Jan 2022 11:09:34, edited 1 time in total.
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Dhar

Post by Hron »

ySpirit wrote:
nezmar wrote:Takže návrhy ako som pochopil z kontextu:
* Minotaurus nebude náhodne blokovať s 33% sancou ale zablokuje 33% všetkého damage na neho. Tým padbom bude blokovať aj jednotky so slayerom
* upraviť golemov - navýšiť mierne životy a mierne znížiť hodnoty
* upraviť kameňožrútov - znížiť hodnotu a znížiť životy (aby neprebíjali golemov)
* na bahnité príšery spraviť bonus (za xy run života) čím sa im zvýši damage a útok
* zvýšiť rekrut niektorých jednotiek (cez bonusy za xy run života)
* hadom znížiť hodnotu (vzhľadom na aktuálnu situáciu bohov)
* mierne pomeniť mágov (velemágov)
Minotaurovi to pomuze, ale i tak mi prijde stale jako slaba jednotka, v porovnani s golemy se poradne nevyplati ani po takove zmene. Jednotka by musela mit nizsi hodnotu, a i levnejsi rekrut jednotky (postradatelnejsi). Zivou vetev jsem moc netestoval, hlavne kvuli minotaurum a kdyby se nahodou zmenili na nejakou silene silnou jednotku, tak by to snad asi ani nevadilo, protoze Dhar se zase tolik nehraje :D
U golemu by se mi vic libila nizsi cena a lepsi rekrut, aspon by pak demonni eventy nebyly takova katastrofa, kdy na tom jde vice ztratit, nez se vrati.
Zmena kamenozroutu je asi v pohode, by jich hrac musel mit hodne, aby se ke golemum priblizil.
Hadum urcite snizit hodnotu, jednotka je super, i kdyz je celkem draha.
Souhlasím se vším a podporuji! 8-)
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Dhar

Post by nezmar »

porobil som dáke zmeny, uvidíme ako sa vám bude hrať. Čo mi ešte zostáva tak to je upraviť:
* mág zeme
* minotaurus - zmena schopnosti bude troška na dlhšie a náročnešie (treba to pomeniť všade) a pravdepodobne aj inak nazvať :D. Ma napadá zatiaľ iba "kamenná kůže - kůže toho tvora je jako ze zkamene, tvrdá a neproniknutelná."

asi sa velemág zeme premenuje na arcimága
* pribudne jednotka velemág zeme (nová) s tým, že bude útočiť iba v 1 a 2 kole a s nízkou iniciatívou + mágia zeme 3 (zemetras)
* mágia zeme 3 - privolá v každom kole v ktorom útočí (resp. namiesto útoku) zemetrasenie, ktoré zaútoči na 3 jednotky s najvyšším počtom životov (naraz) a zmizne. Keďže jednotky na ktoré sa zaútočí budú dezorientované tak sa im zníží útok a obrana o xy%

len teraz neviem či velemág bude iba jeden (ako velemág ledu) alebo ich bude viac - podľa toho bude fungovať zemetras. Ale vzhladom na ostatných velemágov by mal byť iba jeden
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Dhar

Post by Hron »

Změny zatím vypadají dobře, tak jsem na to zvědavý, jak to bude fungovat. Ale nejspíše to vyzkouším až příští věk.

PS: Mohl bys mi prosím rozepsat přesné zvyšování rekrutu pro Wiki? (zbytek se bude dát okoukat při hraní, ale pro ten rekrut bych si musel nejspíše dělat statistiku a na to jsem nějak línej... :D )
User avatar
ySpirit
Posts: 151
Joined: Wed 26. Feb 2014 19:20:57

Re: Buh - Dhar

Post by ySpirit »

nezmar wrote: * minotaurus - zmena schopnosti bude troška na dlhšie a náročnešie (treba to pomeniť všade) a pravdepodobne aj inak nazvať :D. Ma napadá zatiaľ iba "kamenná kůže - kůže toho tvora je jako ze zkamene, tvrdá a neproniknutelná."
Jestli je zmena Minotaura na dlouho, tak se mu muze zatim ta schopnost odebrat a navysit mu HP o to % - vysledek by mel uplne stejny (az na to, ze bude driv stitovat, ale to je tam stejne zadane).
Klidne by se ty hpcka mohla navysit vice, "rozbit" tu jednotku, udelat ji atraktivnejsi pro hrace, aby ji mohli poradne otestovat a pak se muze upravit, aby do te vetve lepe zapadla.
Ja te toxicke vetvi minuly vek dal asi 1.000 tahu, nez jsem to resetoval prave kvuli tomu, ze ti minotauri jsou drazi a umiraji pomerne casto :mrgreen:
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Dhar

Post by nezmar »

keď to tak píšete tak hej, tá tvrdá koža by bol vlastne ekvivalent zvýšenia HP (aj keď by sa to nepočítalo do výberu ciela), lenže zase na druhej strane ma byť Minotaur štít, čiže to nie je moc bonus že nepreštítuje toľko.

Napadlo ma, že by tá schopnosť neznižovala celkový damage o xy% ale znižovala by útočníkovi ÚTOK (iba proti tejto jednotke) o určité percenta. Potom by to malo troška iný dopad na súboj a bola by to aj čiastočná ochrana proti slayru
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Dhar

Post by Hron »

nezmar wrote:keď to tak píšete tak hej, tá tvrdá koža by bol vlastne ekvivalent zvýšenia HP (aj keď by sa to nepočítalo do výberu ciela), lenže zase na druhej strane ma byť Minotaur štít, čiže to nie je moc bonus že nepreštítuje toľko.

Napadlo ma, že by tá schopnosť neznižovala celkový damage o xy% ale znižovala by útočníkovi ÚTOK (iba proti tejto jednotke) o určité percenta. Potom by to malo troška iný dopad na súboj a bola by to aj čiastočná ochrana proti slayru
Byla by to ochrana proti slayeru? Nezvyšovalo by to naopak účinek slayeru, protože snižuje obranu na hodnotu útoku (jestli ho dobře chápu). Takže třeba kdyby útočník byl oživlé bahno, tak se ve výsledném zranění ta schopnost nižující útok nijak nepozná?

Spíše si říkám, zda minotaurovy nezvýšit obranu/životy přímo a shopnost Kamenná kůže by dělala, že by ignorovala účinky útočných schopností působící zranění cíli - slayer, jedový útok, exterminace (a drtivý útok, i když ten na něj neplatí, ale co kdyby tu schopnost měl v budoucnu i někdo jiný).
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Buh - Dhar

Post by nezmar »

Hron wrote:Byla by to ochrana proti slayeru? Nezvyšovalo by to naopak účinek slayeru, protože snižuje obranu na hodnotu útoku (jestli ho dobře chápu). Takže třeba kdyby útočník byl oživlé bahno, tak se ve výsledném zranění ta schopnost nižující útok nijak nepozná?
Slayer ignoruje obranu. Čiže sa ráta plný počet bodov za útok * poškodenie. Čím väčší útok má slayerová jednotka tým väčší dáva damage

Je to ako keby všetkym jednotkam na ktore útoči hodilo obranu na 0 a pokračuje sa ďalej.

Kedže by minotaur stiahol tento útok, tak by sa znižil efekt slayeru a pri bežných jednotkách by to bolo ešte výraznejšie. V určitých prípradoch potom môže minotaur preštítovať všetko a jednotka mu dá iba minimálny damage
User avatar
Hron
Posts: 1130
Joined: Mon 08. Feb 2016 16:16:11

Re: Buh - Dhar

Post by Hron »

Aha, já mám v poznámkách z nějakého rozhovoru poznačeno, že slayer funguje takhle:

1) pokud je obrana menší než útok, slayer se neaktivuje
2) pokud je obrana větší, než slayer, počítá se, jako by byla stejná jako útok

Takže takhle to nefunguje a funguje to tak, že je obrana prostě 0? (tak jsem si to totiž kdysi myslel, ale pak mi někdo řekl, že je to tak, jak jsem napsal výše a tak jsem si to zapsal do poznámek...)
Post Reply