Prostor pro armádu

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Prostor pro armádu

Post by Ripperman »

Kouji wrote: Cože? Jak útočit na město.
Namísto vymýšlení složité/zbytečné/omezující konstrukce kvůli mému jednomu dreaddovi postačí omezit zdroj získávání těch kostlivců/lichů. Jediný způsob je ten, že pošleš jen nekromanty, 20 přízraků, dreaddova vyvoleného a 10 obřích kostlivců s tvrzenýma plátama na město. Kostlivci mají takovou obranu, že uštítují všechno a díky plátům neutoči, 12k vesnicanu neutoci diky dreadovu vyvolenemu a nekromanti ozivi za jeden utok namesto cca 200 lichu a 100-1000 koster. Město ale nedobyjou, protože vněm přežije dost jednotek.
Takže tohle můžeš opakovat každé kolo.

Postačio by , aby v okamžiku kdy utokem mesto nedobyješ, nešlo na město zautocit znovu dříve jak za 10 kol (nebo i vice).
Problem co vás tíží (mraky oživených kostlivcu a lichu) solved.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Prostor pro armádu

Post by Kouji »

Dobře, tohle byl hlavní důvod, ale to stejně nijak nepomůže tímhle omezit. I bez tohodle jde mít 20k+ lichů a 500k+ kostlivců, což je už stejně zničující, protože 20k posílených lichů ti posílí tak, že zabiješ celou jednotku, 200k už ti dá jen více do mínusu.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Prostor pro armádu

Post by Kouji »

A jak říkám, nejde jen o Dreadda. Za DCCD jsem se taky párkrát dostal do -40k, stačilo, aby se mi postavili 2 Wurmové, 1k střelců a 1k elfích lukostřelců.
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Prostor pro armádu

Post by Ripperman »

Kouji wrote:A jak říkám, nejde jen o Dreadda. Za DCCD jsem se taky párkrát dostal do -40k, stačilo, aby se mi postavili 2 Wurmové, 1k střelců a 1k elfích lukostřelců.
A to je problém takového rozsahu, že je to třeba řešit vymýšlením a implementací algoritmu platby jednotek za ubytování navíc ?
A wurmové se staví co vím po jednom, takže 2 wurmové nad limit postavit nejdou.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Prostor pro armádu

Post by Kouji »

No, asi nehraješ Dralgara. Velice často se stane, že se ti po dobytí města povolí 2x rekrutovat, i když na to druhé už nemáš místo. Jen jsi pak několik desítek v mínusu a čekáš několik měst, než můžeš rekrutovat. To samé u rytířů temnoty.
Kdo říká, že to mají být platby. Je to je návrh. Může to být omezení, že tě to nepustí za tvoje ubytovací místo, čim by se omezil hlavně Dreadd, ale i jiní. Jako lichové se dají vyvolávat z Ethrova chrámu, chrámu země, posvátného chrámu země, určitě i z trpaslíků atd... a to ve stejném množství, jako v městě, jen ne tak často., takže to neomezíš pouhým městem.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Prostor pro armádu

Post by nezmar »

to o tom meste je dobra pripomienka - je to jedin z mala eventov, ktory nemizne (v podstate) a nieco by sa tam hodilo. Porozmyslam nad tym

Co sa tyka toho limitu. Mno ja uz dlhsie hovorim, ze rozmyslam nad tym zastavit to neskutocne minusovanie :D
Proti uplnemu zastaveniu rekrutu tu zaznelo niekolko dovod a ja chapem to ze by to postihlo hlavne dreadda.

Ale ty, ktori tvrdia ze posileny Dreadd je proste neporazitelny (na konci veku) inym klanom je pravdivy. Uvedte mi jeden priklad kedy to tak nebude :-)
PS: ascen do toho neratajte

Mne sa zapacila ta myslienka, ktora hovori o tom, ze za jednotky navyse by sa muselo platit. To je skvela myslienka. ALE ak sa toto zavedie tak potom mozme prerobit cely system na:
1. ubytovanie ludi sa riesit nebude -> mate miesto nastahuju sa -> platia dane
2. platit sa bude za veskeru armadu (uz od prveho OV) a tym padom by sa uplne zrusil limit na armadu. To aku velku budete mat armadu bude zalezat iba od toho kolko budete mat penazi (to, ktora jednotka potrebuje jest/pit/spat do toho netahajte). Peniazmi sa plati aj za magicke usilie, ktore je nutne k tomu aby napr. vyvolane jednotky zostali vyvolane ;-) . Pripadne podkial dreadovi vadia peniaze tak im mozem strhavat RUNY :twisted:


Takze ja to vidim na tri moznosti:
1. vsetko nechat tak
2. armadu ktora je navyse bude nutne zaplatit (zlatom, runami, ludmi, ...) - inak budu dezertovat/rozpadat sa
3. kompletne sa prerobi system ukladania jednotiek -> a v tomto pripade by bolo odstranena moznost dobyvat mesta kazdych 50 kol, ale znova by sa objavovali v pustine + dalsi event (na hell) mesta od demonov (cize aj s jednotkami od demonov)


Ak chcete tak mozem dat hlasovat :)
Chasty
Posts: 84
Joined: Sun 13. Jul 2014 16:35:57

Re: Prostor pro armádu

Post by Chasty »

nezmar wrote:to o tom meste je dobra pripomienka - je to jedin z mala eventov, ktory nemizne (v podstate) a nieco by sa tam hodilo. Porozmyslam nad tym

Co sa tyka toho limitu. Mno ja uz dlhsie hovorim, ze rozmyslam nad tym zastavit to neskutocne minusovanie :D
Proti uplnemu zastaveniu rekrutu tu zaznelo niekolko dovod a ja chapem to ze by to postihlo hlavne dreadda.

Ale ty, ktori tvrdia ze posileny Dreadd je proste neporazitelny (na konci veku) inym klanom je pravdivy. Uvedte mi jeden priklad kedy to tak nebude :-)
PS: ascen do toho neratajte

Mne sa zapacila ta myslienka, ktora hovori o tom, ze za jednotky navyse by sa muselo platit. To je skvela myslienka. ALE ak sa toto zavedie tak potom mozme prerobit cely system na:
1. ubytovanie ludi sa riesit nebude -> mate miesto nastahuju sa -> platia dane
2. platit sa bude za veskeru armadu (uz od prveho OV) a tym padom by sa uplne zrusil limit na armadu. To aku velku budete mat armadu bude zalezat iba od toho kolko budete mat penazi (to, ktora jednotka potrebuje jest/pit/spat do toho netahajte). Peniazmi sa plati aj za magicke usilie, ktore je nutne k tomu aby napr. vyvolane jednotky zostali vyvolane ;-) . Pripadne podkial dreadovi vadia peniaze tak im mozem strhavat RUNY :twisted:


Takze ja to vidim na tri moznosti:
1. vsetko nechat tak
2. armadu ktora je navyse bude nutne zaplatit (zlatom, runami, ludmi, ...) - inak budu dezertovat/rozpadat sa
3. kompletne sa prerobi system ukladania jednotiek -> a v tomto pripade by bolo odstranena moznost dobyvat mesta kazdych 50 kol, ale znova by sa objavovali v pustine + dalsi event (na hell) mesta od demonov (cize aj s jednotkami od demonov)


Ak chcete tak mozem dat hlasovat :)
No bod 2 je adekvatni, protoze, jestli chce nekdo vetsi armadu, tak ji musi nejak udrzet.

Ta trojka zni taky zajimave, tam uz by to bylo jen o nahode, komu budou ty mesta chodit, ale muselo by se zamezit tem extremnim minusum.

Jinak ta diskuze vznikla, protoze Dreadd je 'jediny', kdo muze krome portalu, jeste si vytvaret jednotky vlastni a to dost do minusu. Vim, ze je to buh smrti, ale snazil jsem se obhajit myslenku, kdyz bude mit armadu 3x vetsi nez mu dovoli jeho mesta, tak proste by ji nemel jak udrzet (v pripade, ze by jim zaplatil, tak budiz) -> armada utece nebo se vzbouri.

Jak rikam par eventu se da pres vyvolanou armadu (prvni mesto atd.), ale z dlouhodobeho hlediska, udrzovani velke armady by vyzadovalo i nejakou snahu.
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Prostor pro armádu

Post by Ripperman »

já nebudu jediný, kdo by si stavěl hlavu proti většině. Jen pokud se toto zaveden, prosím, zkuste se zamyslet nad tím, aby přízraky teda nestály celé město, nebo aby se alespoň trochu snížila jejich hodnota...
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Prostor pro armádu

Post by Kouji »

Dhar s toxickým bahnem mu dokáže nakopat prdel, ale jen když nebude -100k+ v mínusu.
Ten bod 1,2) by se mi osobně líbil asi na samostatném světě (časem).
Takze ja to vidim na tri moznosti:
1. vsetko nechat tak
2. armadu ktora je navyse bude nutne zaplatit (zlatom, runami, ludmi, ...) - inak budu dezertovat/rozpadat sa
3. kompletne sa prerobi system ukladania jednotiek -> a v tomto pripade by bolo odstranena moznost dobyvat mesta kazdych 50 kol, ale znova by sa objavovali v pustine + dalsi event (na hell) mesta od demonov (cize aj s jednotkami od demonov)
Mi se osobně líbí druhá možnost, protože si myslím, že je třeba armádu někde ubytovat.

Chasty, myslím, že jsi úplně nepochopil bod 3.
Zrušilo by se místo pro armádu a armádu bys platit penězi/tah (žádné mínusové armády). Lidé by byli omezeni počtem měst, viz. velice podobné classicu. (Aspoň pokud jsem to já pochopil správně :) )
Chasty
Posts: 84
Joined: Sun 13. Jul 2014 16:35:57

Re: Prostor pro armádu

Post by Chasty »

Kouji wrote:Chasty, myslím, že jsi úplně nepochopil bod 3.
Zrušilo by se místo pro armádu a armádu bys platit penězi/tah (žádné mínusové armády). Lidé by byli omezeni počtem měst, viz. velice podobné classicu. (Aspoň pokud jsem to já pochopil správně :) )
Jo pokud by to bylo tak ze armada by neprebyvala v mestech a zili tam jen lide, tak s tim by asi nebyl problem... clovek by platil jen za velikost armady... coz je dost podobne bodu 2.
Post Reply