Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Raeleg
Posts: 51
Joined: Sun 18. May 2014 18:25:28

Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by Raeleg »

Ahoj,

chtěl bych požádat o upravení eventu Aethrova svatině. Připadá mi to, že je to až moc hardcore pro některé bohy. Dnes jsem tam ztratil celou dobře vyzbrojenou 7,5 miliónovou armádu. Za Ghora jsem v prvním kole vysloveně přišel o všechny útočné jednotky, zamrzlo tam všechno, bomby, vzducholodě. Jako pokud to mělo být cílem tam dát takový event, tak jo, ale jinak se na tom asi nevědomky vymlátí spousta lidí.

Dále bych se chtěl zeptat, proč magie ledu od velemága ledu nefunguje na nemrtvé a neživé. Ano, živé jednotky cítí chlad, ale dokážou ho snášet lépe než mnohé stroje (s ohledem na funkčnost stroje). V -40 s dřevěným katapultem by šlo vystřelit asi tak jednou a potom by se asi zasekl nebo rovnou rozpadl (podle mě), na rozdíl od řádně oblečeného člověka (to ani nemluvím o zvířatech), který tam bude moci poskakovat a maximálně bude drkotat zuby (za předpokladu, že je dost nízká vlhkost a sucho ale to je potom další mínus i pro stroje :-D). Jelikož jsme na land of ice, tak nečekám, že obvyklá výzbroj jsou kraťasy, tričko a sandály :-D. Železo a i jiné materiály (třeba kosti) budou při větší námaze praskat, drolit a rozpadat se pokud nebudou izolovány a vyhřívány. To samé s nemrtvým, toho sice chlad asi nezabije, ale měl by zamrznout daleko rychleji než živá jednotka, pokud mu jeho magie (která ho udržuje na nemrtvu) neposkytuje nějaké interní vyhřívání nebo něco takového (myšlenka zombie obalené v polyesterové zbroji mě trochu rozesmála).

To je tak asi všechno, co jsem teď chtěl říci (snad jsem nepůsobil příliš nejednoznačně). Pokud si to Nezmare nějak obhájíš, tak s tím nemám problém, jenom jsem se chtěl k tomu vyjádřit. No nic, já jdu oplakávat svoji vymlácenou armáda :..-(
Last edited by Raeleg on Thu 09. Oct 2014 20:39:07, edited 1 time in total.
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by Ripperman »

Ono to chce na všechny nové eventy, kdes ještě nidke nebyl posílat 1 vesničana na průzkum... :D
Raeleg
Posts: 51
Joined: Sun 18. May 2014 18:25:28

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by Raeleg »

Ripperman wrote:Ono to chce na všechny nové eventy, kdes ještě nidke nebyl posílat 1 vesničana na průzkum... :D
Já jsem přesně věděl, co tam je, ale nečekal jsem, že to takhle sejme 7M armu. Posílání vesničanů není zrovna dobrá simulace boje.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by nezmar »

To ze velemag ledu je taka niciva jednotka voci Ghorovi som ja osobne necakal. Jeho umiestnenie v tejto svatyni nie je podmienkov a moze byt odstraneny (ak je to teda prilis)

Co sa tyka magie, ze preco funguje iba na zive.

Taky kostlivec (podla mna) zamrzne neskor hlavne preto ze v nom nie je skoro ziadna voda/krv a aj ked ma omrzlini tak pokracuje dalej pretoze neciti bolest
potom su tu nezive jednotky. Mno tych je vela napr. stroje (katapulty, balisty), niektore jednotky (golemovia, ...) a samozrejme aj hradby. Mne to pride vcelku logicke, ze taky golem, ktory je z hliny vydrzi vacsiu zimu ako clovek (je jedno ako je obleceny - termo ponozky na LoI zaiste niesu :D )

a ked uz sa zacne kvoli zime zasekavat taky golem alebo kostlivec tak pravdepodobne clovek uz je davno mrtvi ( teda pokial si nestihol postavit iglu :D )
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by Ripperman »

sem rozklepanej vlezl do svatyne a 0,5M a nějaké runy nebes zadarmo. :D
Vždyt je to easy. Dread s pár přízraky a zvěstovateli to sundá krásně.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by nezmar »

Ripperman wrote:sem rozklepanej vlezl do svatyne a 0,5M a nějaké runy nebes zadarmo. :D
Vždyt je to easy. Dread s pár přízraky a zvěstovateli to sundá krásně.
pretoze tam nemas skoro ziadne zive jednotky :)
Chasty
Posts: 84
Joined: Sun 13. Jul 2014 16:35:57

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by Chasty »

Za Aethera a Dralgara to je taky v klidu.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by Kouji »

Taková druhá větev Dralgara se na tom taky pěkně rozbíjí :) . Ztráty okolo 20%.
Chasty
Posts: 84
Joined: Sun 13. Jul 2014 16:35:57

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by Chasty »

Ja mel kombinaci prvni a druhe a bylo to napohodu nez jsem zkousel jedno pleneni xD
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Nová Aethrova svatina a velemág ledu

Post by Kouji »

Když máš veledruidy nebo Wurmy, tak jsi za vodou, ale štítovat s OV a pavoukama, to za první 2 kola máš dole tolik OV a pavouků, že to za 2 kola neoživíš (v 5. kole není na co útočit).
Post Reply