Trpasličí plány a kovárna

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Post Reply
Micmen
Posts: 9
Joined: Thu 31. Jul 2014 7:06:35

Trpasličí plány a kovárna

Post by Micmen »

Ahoj, mám takový návrh, snad se nad tím alespoň zamyslíte.

První věc má spojitost s kovárnou- mám jeden účet kde čistě jen zkouším kovárnu, nasypal sem do toho už cca 100 mega. Pár objevů přišlo, s tím bych až tak problém neměl. Horší je to však s cenou k možnýmu vyrobení. Uděláme si jednoduché výpočty pro lepší názornost- Na Ocelové pláty je třeba 500k+10 žel. ignotů+30 ocelových ignotů+3x železné pláty. Pokud vemu aktuální cenu na trhu, je to 500k+900k+14,7M+12M=28,1 M.+xx milionů který ste hodili na objevení. Samozřejmě něco vám třeba dropne, ale většinu si musíte koupit. Pro představu, cena tvrzených ocelových plátů by byla při výše použitém postupu kolem 170M :)
Pokud by hrálo LoI 100x víc hráčů, možná by problém díky daleko pružnějšímu trhu zmizel, nicméně v současném stavu je faktem, že do kovárny se jednoduše absolutně neoplatí investovat. Jak říkám, šance na objevení ( na kterou se tu taky nadávalo) mi přijde ten nejmenší problém. Ceny surovin jsou tím, ježtuhle ideu dost pohřbívají.

Druhá věc- na některý věci je tam potřeba krom jiného předmět "plány železných kněží" popř. "utajené plány železných kněží". Pokud jsem správně pochopil, tyhle věci lze získat z portálu kombinací run ohně a života. Pokud zavzpomínáme na matematiku střední školy, dostaneme se k faktu, že kombinací, jež dané požadavky splňují, je víc než by bylo zdrávo. Osobně už jsem na tomhle vyrval cca 300 run ohně a +-150 života a samozřejmě bez efektu :) Navrhuji tedy upřesnění nápovědy( př. celkově budou použity 2 runy ohně), nebo možná ještě líp možnost dokoupení nápovědy za určitý peníze.

Jde mi zkrátka o to, že kovárna je sakra zajímavý aspekt hry a přijde mi smutné, že je takhle pohřbena kvůli nereálným výrobním cenám a nedosažitelným plánkům. Pokud by byl zájem to nějak řešit, můžu se víc rozepsat, nastínit konkrétní řešení etc.
Díky za přečtení
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by nezmar »

Micmen wrote:První věc má spojitost s kovárnou- mám jeden účet kde čistě jen zkouším kovárnu, nasypal sem do toho už cca 100 mega. Pár objevů přišlo, s tím bych až tak problém neměl. Horší je to však s cenou k možnýmu vyrobení. Uděláme si jednoduché výpočty pro lepší názornost- Na Ocelové pláty je třeba 500k+10 žel. ignotů+30 ocelových ignotů+3x železné pláty. Pokud vemu aktuální cenu na trhu, je to 500k+900k+14,7M+12M=28,1 M.+xx milionů který ste hodili na objevení. Samozřejmě něco vám třeba dropne, ale většinu si musíte koupit. Pro představu, cena tvrzených ocelových plátů by byla při výše použitém postupu kolem 170M :)
Pokud by hrálo LoI 100x víc hráčů, možná by problém díky daleko pružnějšímu trhu zmizel, nicméně v současném stavu je faktem, že do kovárny se jednoduše absolutně neoplatí investovat. Jak říkám, šance na objevení ( na kterou se tu taky nadávalo) mi přijde ten nejmenší problém. Ceny surovin jsou tím, ježtuhle ideu dost pohřbívají.
Ceny ingotov urcujete vy s tym nic nenarobim. Ked ich budete davat lacnejsie tak to bude lacnejsie. Aj ked mozno k nejakemu znizeniu dojde (casom)
Micmen wrote:Druhá věc- na některý věci je tam potřeba krom jiného předmět "plány železných kněží" popř. "utajené plány železných kněží". Pokud jsem správně pochopil, tyhle věci lze získat z portálu kombinací run ohně a života. Pokud zavzpomínáme na matematiku střední školy, dostaneme se k faktu, že kombinací, jež dané požadavky splňují, je víc než by bylo zdrávo. Osobně už jsem na tomhle vyrval cca 300 run ohně a +-150 života a samozřejmě bez efektu :) Navrhuji tedy upřesnění nápovědy( př. celkově budou použity 2 runy ohně), nebo možná ještě líp možnost dokoupení nápovědy za určitý peníze.
Niektori hraci uz kombinacie vedia, to ze sa s nimi podelia alebo nie je cisto ich vec. Cenu za toto vidim cisto subjektivnu, pretoze ju staci zistit jeden vek a potom uz mas vystarane. Pripadne obatovat jeden klan len na ziskanie planov.
Viac napovedy urcite nebude. To uz to mozem rovno hodit obchodnikom/cernemu jestrabovi za urcitu sumu
Micmen wrote:Jde mi zkrátka o to, že kovárna je sakra zajímavý aspekt hry a přijde mi smutné, že je takhle pohřbena kvůli nereálným výrobním cenám a nedosažitelným plánkům. Pokud by byl zájem to nějak řešit, můžu se víc rozepsat, nastínit konkrétní řešení etc.
Díky za přečtení
Kludne sa mozes viac rozpisat. Ked ma nieco oslovi tak sa to pokusim realizovat.
BTW: Cena na vyskum sa znici (uz dnes) o polovicu + zvysi sa pocet jednotiek, ktore ti vylezu s kovarne (niekde az 5x) cize ich cena sa prakticky znici (a to len vdaka tomu, ze tu na mna na fore niektori tlacili, takze ja niesom proti zmenam, len mi treba ukazat, ze to ma zmysel)
Ingr.T
Posts: 65
Joined: Thu 03. Jul 2014 14:34:33

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by Ingr.T »

Jestli nevadí že píšu, já jsem spíš v kovárně nepochopil, proč tam vůbec pro sestrojeni plátů potřebuji 3 pláty nižší úrovně, jestli místo upgreadu by nebylo lepší aby se v kovárně vyrábělo. Jinak já jsem se dostal v kovárně až k tvrzeným ocelovým plátům a ten výzkum mě stál jen cca 35-37 M, (nepamatuji si přesně). Já jsem už říkal, že by místo šance se hodilo mít občas jistotu že něco bude v daném rozmezí (budě tě to stát 15 - 18 M, př.).
Mě tady jeden hráč kouji řekl, že to že je někde šance a tebe to vyjde dráž je tvůj problém a ne problém s logikou hry, tak sice nevím co si myslet, ale teoreticky by to šlo vyzkoumat i do 1 M ne? stačí mít kliku. :-D
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by nezmar »

Ingr.T wrote:Mě tady jeden hráč kouji řekl, že to že je někde šance a tebe to vyjde dráž je tvůj problém a ne problém s logikou hry, tak sice nevím co si myslet, ale teoreticky by to šlo vyzkoumat i do 1 M ne? stačí mít kliku. :-D
cela hra je postavena na randome, ja sa toho len drzim :)

A ano, teoreticky ti staci investovat 1000 zlata a vyskumas hned. Sanca je sice dost mizerna, ale mozes byt klikar :mrgreen:

Co sa tyka preco musis investovat predchadzajuce -> strasne sa to mnozilo v hre a nikto ich uz proste nepotreboval a ani nedokazal predat inak nez obchodnikov -> prislo mi to rozumne vyuzitie a za druhe nebudu sa este viac hromadit keby ste si ich mohli vyrobit kolko chcete. Nemalo by potom zmysel ich ziskat z boja ale iba vyrabat
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by Ripperman »

Micmen wrote:Druhá věc- na některý věci je tam potřeba krom jiného předmět "plány železných kněží" popř. "utajené plány železných kněží". Pokud jsem správně pochopil, tyhle věci lze získat z portálu kombinací run ohně a života. Pokud zavzpomínáme na matematiku střední školy, dostaneme se k faktu, že kombinací, jež dané požadavky splňují, je víc než by bylo zdrávo. Osobně už jsem na tomhle vyrval cca 300 run ohně a +-150 života a samozřejmě bez efektu :) Navrhuji tedy upřesnění nápovědy( př. celkově budou použity 2 runy ohně), nebo možná ještě líp možnost dokoupení nápovědy za určitý peníze.
Jednoduchá matematika:
pokud budem uvažovat, že musí být použito 5 runa a to pouze země a oheň, existuje 2 na 5 kombinací, tedy 32 celkem
Z toho je půlka run ohně a půlka run země. Nemusíme uvažovat ty dvě krajní, které to nebudou, takže celkem k vyzkoušení všech je třeba: 32*5= 160-10 run
To je 75 run ohne a 75 run zeme.

Pokud budeme uvazovat, ze nemusi byt pouzito vsech 5 run je to 3 na 5tou kombinací, což je 819 kombinací, 1/3 run ohně, 1/3 run země, 1/3 nic, tedy na to potřebuješ: 273 run ohně, 273 run země (tato kombinace obsahuje i celou předchozí kombinaci).

Začít tedy může klidně úvahou, že všech 5 run musí být použito a pokud nic nenajdeš, prostě pokračuješ dál s tím, že budeš uvažovat i prázdné místo.
Tedy na vyzkoumání potřebuješ (za předpokladu, že budeš ten nejnešťastnější člověk na planetě, a že nápověda od kouzelníka není fake a zavádějící :P ), 273*110k + 273*40k = 30 030 000 + 10 920 000 = cca 41 Mega a jednu excelovskou tabulku. :D

edited: hmm, tak je to ta druhá možnost. :/ Tak jestě 30 Mega na vyzkoumání. pfff
Micmen
Posts: 9
Joined: Thu 31. Jul 2014 7:06:35

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by Micmen »

Tak sem nad tím pěkně strávil odpoledne, a jsem si skoro jistej že sem vyzkoušel všechny kombinace protože už mi z toho jebe..mno a a objevil sem kombinaci jen na 1 typ plánku :/ pokud chce někdo vyměnit informace tak PM :twisted:
Micmen
Posts: 9
Joined: Thu 31. Jul 2014 7:06:35

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by Micmen »

Nezmar mrkni se prosímtě do DB jestli tam vůbec sou detailní plány železných kněží/ utajené plány železných kněží :D
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by nezmar »

Micmen wrote:Nezmar mrkni se prosímtě do DB jestli tam vůbec sou detailní plány železných kněží/ utajené plány železných kněží :D
su, pretoze ja ich z portalu mam :lol:
Micmen
Posts: 9
Joined: Thu 31. Jul 2014 7:06:35

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by Micmen »

A seš si jistej že je to z těch run co radí starý čaroděj v putyce? :D bo tady mám před sebou tabulky se všema kombinacema a nedroply :evil:
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Trpasličí plány a kovárna

Post by nezmar »

Micmen wrote:A seš si jistej že je to z těch run co radí starý čaroděj v putyce? :D bo tady mám před sebou tabulky se všema kombinacema a nedroply :evil:
ale kuzelnik nikde nehovori o tom, ze to su jedine runy, ktore tam treba dat. To su zakladne runy, ktore su podmienkov. Kazdopadne jednu si uz nasiel, skus sa od nej odrazit ;)
Post Reply