Aethar druha vetev

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Ingr.T
Posts: 65
Joined: Thu 03. Jul 2014 14:34:33

Aethar druha vetev

Post by Ingr.T »

Tak řešíme druhou větev a její účinnost ve světě démonů, Aetharův věrný první jednotka co stoji lidi i penize (proc se musí zde lidi obětovat nechápu, jsou to ledovi zombii?) Jinak kdzy konecne zacal fungovat u teto jednotky zvyseny verb, jde alespon ji naverbit ale i tak nenasel jsem jeji vyuziti. Pokud o druhou budovu tak tak je problem porad s tou cenou a zde chapu proc se musi obetovavat lidi a i penize, proste nechas lidi umrznout a a pouze ten nejsilnejsi prezije. Tato jednotka ma sice vysokou hodnotu a neni uplne levna ale jinak podle me jedina dobra jednotka z druhe vetve. Pokud jde o samany tak nizky verb extremne, jejich utok v porovnani s valecniky o nic extra neni. Cekal bych u nich utok cislo 2 ci 3 ci 4 a stec zrusit. Pokud jde o hvezdu a nejdrazsi budovu, tak podle me ty sestry nejsou uplne spatne, ale ta hvezda proti demonum nenasla uplatneni. Jelikož to neni legendarni ani unikatni jednotka, tak popel valecniku na ni nefunguje a jiny artefakt na imunitu na ohnivy stit jsem nenasel. (Pokud nekdo bude tvrdit pohoda artefakt jde ziskat, tak prosim at uda misto kde se artefakt nachazi a sance na nalez musi byt minimalne 80%, jinak neni jiste ze ani pri 4 dobyti tam neco naleznes.) Tim padem hvezdy nemuzes pouzit na demony aniz bys je ztratil. Proc hvezdy nestoji treba milion a runu nebes, ale nemaji silu jak goblini exterminator (ten je mnohem silnejsi) a jen otazka pokud hvezda dokaze lepe nicit nezive predmety drtivym utokem, k necemu by byla kdyby misto exterminace jako goblin mela zniceni jednotky i nezive (na nemrtve by se to nevztahovalo).

Ale toto jsou jen navrhy, pokud se clovek nebude muset potykat s demony tak je ta vetem podstatne hratelnejsi.
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Aethar druha vetev

Post by Kouji »

Druhou větev jsem pořádně nehrál, takže tu nemůžu až tak přispět, ale co si stěžuješ na itemy na ohnivý štít, tak Kalich ohně, Hůlka ohně, Vulkánův ohnivý prapor a Kouzelnická róba. Všechny padají se slušnou šancí v červených pleněních, zemi zatracených a temném lese. Nejednou jsem měl tolik ochran proti ohnivému štítu, že jsem je dával i na pěšáky a rytíře starého impéria, kde jsou počty v desítkách/ stovkách a jejich ztráta je přijatelná.
Ingr.T
Posts: 65
Joined: Thu 03. Jul 2014 14:34:33

Re: Aethar druha vetev

Post by Ingr.T »

Kouji wrote:Druhou větev jsem pořádně nehrál, takže tu nemůžu až tak přispět, ale co si stěžuješ na itemy na ohnivý štít, tak Kalich ohně, Hůlka ohně, Vulkánův ohnivý prapor a Kouzelnická róba. Všechny padají se slušnou šancí v červených pleněních, zemi zatracených a temném lese. Nejednou jsem měl tolik ochran proti ohnivému štítu, že jsem je dával i na pěšáky a rytíře starého impéria, kde jsou počty v desítkách/ stovkách a jejich ztráta je přijatelná.
Měli jsme vyjádřt svůj názor, to snad nevadí a mimo to když to vezmu celkově tak z cca 20 dobytí, jsem nezískal nic na ochranu.
Jen otázka nedává Vůlkánův ohnivý prapor magii či ohnivý štít, ne ochranu proti němu. A hůlja ohně nedává magii ohně 1? Jestli si nepletu názvy. Předměty je pravda že padají dost, akorát nevím co mám dělat s kostěnýma hůlkama (magie smrt 1 - vyvolávání kostlivců) a s tou mědí mimo obchod. :-D
A ještě jedna věc já si prej stežuji, a někomu vadí naházet v kovárně pár desítek milionů, aby si mohl vytvářet lepší pláty. Myslel jsem, že zde jde o to aby to působilo lépe ta hra.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Aethar druha vetev

Post by nezmar »

uz to pisem aspon 5 krat. Kazdy nazor je dobry a kedze sa stazujete (stale) na druhu vetvu tak sa jej budem venovat.

A urcite neuskodi ked aj navrhnete riesenie.

Ja to momentalne vidim takto:
1. Zrusi sa ledove jezero -> jednotka Ledovy elemental (tusim, alebo vodny, alebo nieco take) a jej bonus (magovia ledu) prejdu na budovu kde sa vyrabaju ledovi valecnici.
2. samani prejdu zmenov a upgrad budovi na vyssich samanov. Nieco sa mi v hlave risuje ale zatial je to iba v mojich predstavach a musim si to lepsie premysliet (ale v skratke, ziskali by multi magiu - to co uz maju + premena -> asi na sneznich vlkov - neskor medvedov? ....)
3. ethrova hviezda prejde zmenov
4. a ked tam uz budem kuknem sa aj na prvu budovu :D
Raeleg
Posts: 51
Joined: Sun 18. May 2014 18:25:28

Re: Aethar druha vetev

Post by Raeleg »

nezmar wrote:uz to pisem aspon 5 krat. Kazdy nazor je dobry a kedze sa stazujete (stale) na druhu vetvu tak sa jej budem venovat.

A urcite neuskodi ked aj navrhnete riesenie.

Ja to momentalne vidim takto:
1. Zrusi sa ledove jezero -> jednotka Ledovy elemental (tusim, alebo vodny, alebo nieco take) a jej bonus (magovia ledu) prejdu na budovu kde sa vyrabaju ledovi valecnici.
2. samani prejdu zmenov a upgrad budovi na vyssich samanov. Nieco sa mi v hlave risuje ale zatial je to iba v mojich predstavach a musim si to lepsie premysliet (ale v skratke, ziskali by multi magiu - to co uz maju + premena -> asi na sneznich vlkov - neskor medvedov? ....)
3. ethrova hviezda prejde zmenov
4. a ked tam uz budem kuknem sa aj na prvu budovu :D

Ahoj, jako hráč Aethera se k tomu vyjádřím trochu obecněji a pokusím se navrhnout i řešení.

Takže nejprve
1. Šamani jsou docela ok, dávám s nimi všechny hradby prokleté citadely na jednu ránu, takže i přes ten rekrut je to docela v poho (o případném bufu se zmíním níže).

2. Aethrova hvězda je v pořádku (doporučuji věci proti ohnivému štítu (např. mág ledu) -> na 99% se nějaký item objeví na tržišti. Podle mě je to správné, že nemají ochranu proti ohni -> stojí 1 runu nebes (obezřetnost nad tím, co tam člověk pouští je základ)) +Navíc i tak, zrovna proti démonům se nehodí (i když máš róbu atd.).
Max. co bych změnil je ten drtící a svatý útok. Ten mi tam nějak taky nesedí. Co takhle dát ji sabotáž? :-D

3. Ledový elemental je super jednotka (skvělý rekrut) a jediné co mi na ni vadí je cena. O dost bych snížil cenu, protože element má nízkou obranu, hodně špatný poměr hodnota / životy. (schopnosti ujdou ale žádná sláva). +velemág ledu.

4. Aetharův věrný - ano, ten je na nic. Navrhuji zvýšit životy na 38 a dát bonusovou jednotku, když se rekrutují válečníci (viz. níže).

5. Ledový válečník - jako jednotka ujde ale raději bych obětoval ten jeho slayer za pořádný základní dmg (ne ztečí)

Teď ty nové jednotky
1. U šamanů navrhují aby po každých 250 narekrutovaných šamanů dorazil k hráči z rady starších ledových vesnic "Praotec". Jednalo by se o morfovací jednotku s výběrem několika podob. Navrhuji podoby: Ledový behemoth (vysoký útok, obléhaní (nebo drtící útok) ), Severský Veleorel (typ útoku 4), Sněhobílá Wyverna (jedovatý útok 100%, typ útoku 2)

2. Bonus za Aetharova věrného a ledového válečníka: no tu jsem trochu nejistý (nechci vymyslet nějaký programátorský špek) - napadl mě Ledový Huskarl (Huskarl = anglosaští / norští / dánští strážci elity), jednotka by měla ryze speciální roli. Měla skvělý poměr hodnota / život a vysokou obranu. Nicméně by měli nízký rekrut takže by jich člověk nikdy moc neměl. Jednalo by se o takovou poslední obranou linii.

Jako poslední úpravu bych provedl
1. Ledový přízrak -> Možnost prastaré ledové hydry (musí být na ně postavena výrobna na hydry)
2. Ledový elementál -> Možnost velemága ledu (šel by jak s hydrou tak s hvězdou)
3. Ledový válečník -> a teď to přijde :-D, Drago by mě za to asi zabil ale: Aetherův drakobijec - jednalo by se obrovského ledového obra (úplně jiná klasa, než ty z té ledové pevnosti) vyzbrojeného magickým brnění, obrovskou kuší / balistou a velkým obouručním runovým mečem. Jako jednotka by měl typ útoku 4, slayer, (exterminace - tu jsi nejsem jistý, jelikož exterminace má napsané chladnokrevně ze zálohy a to pro obra moc nesedí :-D), imunitu na oheň a hlavně schopnost, že když něco zasáhne svým mečem (tedy od 3. kola), tak zamrazí jednotku tak, že se stane tak křehkou, že se sníží její obrana o 50%. Iniciativu bych mu dal tak 15-16. (já vím, tou schopností od 3. kola jsem to určitě všechno zkomplikoval). Drakobijec by šel povolat jak u hyder, tak u hvězd.


To je tak zatím všechno, užívejte a kritizujte dle libosti :-D
Ingr.T
Posts: 65
Joined: Thu 03. Jul 2014 14:34:33

Re: Aethar druha vetev

Post by Ingr.T »

Raelagu, souhlasím, pokud se dá k šamanům nějaká jednotka navíc, napřiklad klidně i za extra zaplacení tak beru, to by je celkově mohlo posílit, ale takto jsou k ničemu, bohužel jejich síla v porovnání s cenou, hodnotou a verbem se mi zdá malá. A pokud jde o úpravu ledových válečníků, klidně bych nechal jejich aktuální cenu i staty (10 vybavení = 10 lidí a 250 zlatých, jen bych upravil popisek tam je to blbě, jde o text který zobrazuje cenu vybavení tam je 100zl na jedno). Napadla mě jiná varianta, zvýšit verb aetharův věrný a snížit cenu, tedy jen zlato a žádné lidi. Tím by se ta jednotka alespon o neco zlepsila.

A mě pořád někdo radí na předměty pro imunitu na ohnivy stit, prosim napis mi mista kde se daji najit a popř jakou mám šanci Raelagu, já jsem popravdě asi nikdy za dobu co to tu hraji, nenašel jediný předmět (jednou se mi postestilo a mohl jsem ho koupit za 20M, ale nic víc). Díky moc za radu a pomoc Raelagu :D
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Aethar druha vetev

Post by nezmar »

Ingr.T wrote:A mě pořád někdo radí na předměty pro imunitu na ohnivy stit, prosim napis mi mista kde se daji najit a popř jakou mám šanci Raelagu, já jsem popravdě asi nikdy za dobu co to tu hraji, nenašel jediný předmět (jednou se mi postestilo a mohl jsem ho koupit za 20M, ale nic víc). Díky moc za radu a pomoc Raelagu :D
Tieto predmety davaju jednotkam imunitu voci ohnivemu stitu
Unikatne:
* Popel padlých válečníků
* Prsten strážce
* Helma ledového válečníka
* Dehinatorův meč
* Ledová róba
* Aethrova róba moci
Obycajne:
* Kouzelnická róba
* Prokletá kouzelnická róba
* Santova čepice
* Řád bílé pacičky

Dalsie veci, ktore to ovplyvnuju:
1. ak utocnik ma druh utoku iny ako 1 tak sa na neho ohnivy stit neaplikuje (je daleko od nepriatela)
2. utocnik ma imunitu voci ohnivemu stitu
3. utocnik ma vlastny ohnivy stit. Dva ohnive stity sa navzajom neguju (zrusia)

Cize este mozes pouzit predmety, ktore ti zmenia typ utoku:
* Slonovinovy luk (iba pre unikatne)

A pridat jednotke ohnivy stit:
Unikatne:
* Ohnivá róba
* Ohnivý bič
* Arianin svazek ohnivého mistrovství
Obycajne:
* Kalich ohně
* Hůlka ohně
* Vulkánův ohnivý prapor
* Ohnivá palisáda

Cize predmetov, ktore vyriesia tvoj problem je viac nez dost. Staci si iba vybrat
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Aethar druha vetev

Post by Ripperman »

nezmar wrote: Tieto predmety davaju jednotkam imunitu voci ohnivemu stitu
Obycajne:
* Prokletá kouzelnická róba
Ten předmět má ale popisek, že imku na ohnivý štít dává jen jednotkám s magií smrti... :/ To dává jakékoli jednotce imku před ohnivým štítem ? T sem nemusel kupovat předraženou obyč. kouzelnickou róbu. :shock:
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Aethar druha vetev

Post by nezmar »

Ripperman wrote:Ten předmět má ale popisek, že imku na ohnivý štít dává jen jednotkám s magií smrti... :/ To dává jakékoli jednotce imku před ohnivým štítem ? T sem nemusel kupovat předraženou obyč. kouzelnickou róbu. :shock:
pre predmety ktore som uviedol som napisal iba jedinu podmienku - ci musi byt jednotka unikatna/legendarna alebo nie. Ostatne podmienky som nevypisoval, lebo sa mi to nechcelo vsetko vypisovat.

Len som chcel poukazat, ze tych predmetov, ktore riesia nepriatelsky ohnivy stit je viac, nie iba jeden.

A ano prokleta kouzelnicka roba vyzaduje magiu smrti
Raeleg
Posts: 51
Joined: Sun 18. May 2014 18:25:28

Re: Aethar druha vetev

Post by Raeleg »

Ingr.T wrote: A mě pořád někdo radí na předměty pro imunitu na ohnivy stit, prosim napis mi mista kde se daji najit a popř jakou mám šanci Raelagu, já jsem popravdě asi nikdy za dobu co to tu hraji, nenašel jediný předmět (jednou se mi postestilo a mohl jsem ho koupit za 20M, ale nic víc). Díky moc za radu a pomoc Raelagu :D
Ahoj, no jak jsem napsal, je dobré mít v záloze pár těch milionu a hlídat si tržiště (občas neuškodí napsat do chatu). Pokud se ptáš o dobývání tak tohle Aether má právě moc jednoduché. Díky ledovým hvězdám můžeš dát Temný les relativně snadno (je tam 200 jednotek, takže ti stačí maximálně 66 ledových hvězd a od toho odečti dmg, který udělá tvoje armáda. Potom stačí vlastně to nějak rozumně zaštítovat. Padá tam dost peněz kouzelnická róba a hůlka ohně(myslím)). Potom je ještě chodím do Země zatracených ale tam už to je trochu jiné kafe a musíš mít dobře postavenou armádu (tam padá vulkánův prapor). To je tak všechno, jak bych to řešil já ale jak jsem psal nahoře, po ochranném předmětu pro hvězdy neprahnu, většinou ze začátku mívám tak 3 hvězdy, a potom podle potřeby to rozšířím (do té doby většinou něco pro ně najdu). V neposlední řadě se proti ohnivému štítu dá bránit strategií (např. mág ledu, správně složit armádu atd.)
Post Reply