Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by nezmar »

Ingr.T wrote:Hraji za Dralaga ve stylu elf kopinik/pavouci/obr/jednorozci. A zjistil jsem jeden menší problém, a to že ve světe Hell (démoni) tato kombinace naprosto nestíhá. Je tu problém s verbováním 5/2/1/1. Démoni si obnovují armádu v rychlosti cca 10-20 kol. Proto mě napadlo, co udělat upgrade pavouků a to ve stylu zaplať runy života a zvedne se ti rekrut. 50ž → Pastviny (obřích) pavouků → 4-6 verb; 100ž → Zahrada (obřích) pavouků → 6-10 verb. (Osobně by se mi zdál verb 2/4/8 asi ideální)

Sebevražedý jednorožec, tak mě napadlo že jednorožec je strašně silná jednotka, proto by se mu před bojem mělo dát navolit, jestli bude léčit nebo bojovat. ("Sice hořící jednorožec může být hezká podívaná, ale přesto raději aby vzkřísil padlou jednotku" :lol: )
ano tato kombinacia je blba na rekrut :) ak by si mal wurmov tak potom rekrut
1. kopijnikov by bol 5 + runa_zivota/4 + kopijnik na pavukov by bol kopijnik/5
2. pavukov 2 + rand(1, 10)
3. obr 1
4. wurm 1

cize by to vobec nebolo 5/2/1/1 ale napr. pri 400 run zivota by to mohlo byt 105/2-12/1/1 + 21 kopijnik na pavukovi
VPx
Posts: 99
Joined: Sun 06. Apr 2014 14:00:25

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by VPx »

to je sice pekne ale pri rozbehu je tato kombinacia uplne v prdeli ....
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by nezmar »

zaujimave ze to hovoris, lebo ako som pozeral heaven tak to boli prave hraci s kopijnikmi, ktory dobyli medzi prvymi mesta :)

a nikto netvrdil, ze toto je verzia pre tych, ktory chcu mat od zaciatku lahky zivot

ak chces mat mensie straty tak vzdy si mozes dat lucisnikov a druidov
VPx
Posts: 99
Joined: Sun 06. Apr 2014 14:00:25

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by VPx »

to su keci .. ja mam 600 tahov a mesto som nedal .. :D
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by nezmar »

VPx wrote:to su keci .. ja mam 600 tahov a mesto som nedal .. :D
ale ty si LAMA, to sa nerata :)

co som pozeral tak pri 500 tahoch uz mali niektori 2 mesta.

JA to neviem hrat a TY si smolar. Neporovnavaj nas s ostatnymi :D
Ingr.T
Posts: 65
Joined: Thu 03. Jul 2014 14:34:33

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by Ingr.T »

nezmar wrote:
VPx wrote:to su keci .. ja mam 600 tahov a mesto som nedal .. :D
ale ty si LAMA, to sa nerata :)

co som pozeral tak pri 500 tahoch uz mali niektori 2 mesta.

JA to neviem hrat a TY si smolar. Neporovnavaj nas s ostatnymi :D
Hele nezmare buď slušný a nemluv tu o smolařích. Mě, už démoni dokázali že máš přesně 19 (10 pauza a pak přijde démon a máš ještě 9) tahů na obnovu armády. A nikdo neporadil, proč jednožci, tvorové kteří zlepšují hojnost, nemají možnost vyšší hratelnosti. Dobrá jednotka jen je škoda, že je použitelná pouze s druidy. Příklad nepoužitelnosti je ta prokletá 19ka (Zaútočí Dr Gor, tak pohoda, o 19 kol na to musíš porazit Dr ghor re thor a pak pro jistotu přijde Rah ghor Pravák aby ti to město vzal někdy i více.) a ke všemu ti Kamikaze Jednorožci nejsou to pravé :-D . Jednorožci umírají při ohnivém štítu, to je správné, ale co když nechci aby útočili a jen léčili (Obří pavouk má 980 ž na oživení jednoho je potřeba až 10 jednorožců)?
A Mám otázku, když budeš mít postavené kopiníky, pavouky, bizony, jednorožce (5/2/10/1), je možné s touto kombinací hrát? Jelikož u mě je útočná i obranná jednotka pouze černý obří pavouk.
Ale musím uznat, že alespoň je sranda.
Ps.: Opět zmiňuji co udělat omezení démonů? Abych neměl v zemi ledu spálenou půdu pořád :-D
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by nezmar »

Ingr.T wrote:Hele nezmare buď slušný a nemluv tu o smolařích. Mě, už démoni dokázali že máš přesně 19 (10 pauza a pak přijde démon a máš ještě 9) tahů na obnovu armády. A nikdo neporadil, proč jednožci, tvorové kteří zlepšují hojnost, nemají možnost vyšší hratelnosti. Dobrá jednotka jen je škoda, že je použitelná pouze s druidy. Příklad nepoužitelnosti je ta prokletá 19ka (Zaútočí Dr Gor, tak pohoda, o 19 kol na to musíš porazit Dr ghor re thor a pak pro jistotu přijde Rah ghor Pravák aby ti to město vzal někdy i více.) a ke všemu ti Kamikaze Jednorožci nejsou to pravé :-D . Jednorožci umírají při ohnivém štítu, to je správné, ale co když nechci aby útočili a jen léčili (Obří pavouk má 980 ž na oživení jednoho je potřeba až 10 jednorožců)?
A Mám otázku, když budeš mít postavené kopiníky, pavouky, bizony, jednorožce (5/2/10/1), je možné s touto kombinací hrát? Jelikož u mě je útočná i obranná jednotka pouze černý obří pavouk.
Ale musím uznat, že alespoň je sranda.
Ps.: Opět zmiňuji co udělat omezení démonů? Abych neměl v zemi ledu spálenou půdu pořád :-D
To co pises s tymi demonmi nie je realne mozne. U seba som odohral vyse 500 tahov a ani raz sa mi to nestalo. Teraz som si este dal tu namahu a skontroloval ci to je aj na serveri v poriadku a je to tak isto. Podmienka je nasledovna (a s tou som od prichodu k adminom nic nerobil)


if ($bu_mesto > 1 && ceil($tahu_celkem/25) == floor($tahu_celkem/25) && $bu_mesto_obsazeno_kim == 0 && $config_demoni == true){
...
}

V skratke, vyber demona sa ide uskutocnit iba v pripade:
1. mate viac ako jedno mesto
2. pocet tahov je delitelny 25 (0, 25, 50, 75, 100, 125, ...)
3. mesto prave neoblieha iny demon
4. demoni su zapnuty

pokial to neprejde cez tuto podmienku tak nie je mozne aby bol vybraty nejaky demon

Je este niekto kto ma podobny problem?

Co sa tyka tych jednorozcov. Ano ked je potvora velka tak im trva viac nez niekoho vyliecia. Narozdiel od inych jednotiek liecia kazde kolo, cize ich bonus sa nasobi. A to ze nemaju ohnivy stit je zamerne. Nevidim dovod preco by mali byt imunny :)

To s tym neutocenim nevidim realne, pretoze potom by vacsina jednotiek, ktore pouzivaju nejaku magiu nemala utocit. Tieto ziadosti by sa rojili.

Co sa tyka kombiancie. Niektore su nehratelne, ale ono hra nie je postavena tak aby boli vsetky kombinacie hratelne. Prave ide o tie bonusy, ktore jednotlive vetve ponukaju.
Za dreadda hrate vsetky kombinacie? Vacsinou vidim len dve (dve vetve), pretoze tie sa oplatia najviac.
Ingr.T
Posts: 65
Joined: Thu 03. Jul 2014 14:34:33

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by Ingr.T »

Není možné, ale funguje to. Znáš blbuvzdorný návod? Vždy je šance že to někdo prolomí! Alespon něco co občas překvapí, je to zajímavé zpestření hry. :-D
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by Ripperman »

K čemu přesně je tam ta třetí podmínka ? Jestliže démoni mohou zaútočit na město pouze každých 25 kol, a město obléhají 10 kol, tak se přece nemůže stát, že by dorazil nějaký démon k již obléhanému městu, nebo ano ?

Ohledně včerejšku, kdy mi přišel 5x za sebou dragothan, tak možná bylo vlivem emocí zkresleno a možná to fakt bylo každých 25 kol. (i tak mi to přijde divný... minimálně by se mohla snížit pravděpodobnost toho samého démona v řadě). Budu pozorovat a pokud demon prijde jiné než 25. kolo, tak je to chyba předpokládám.

Ohledně jednorozčů už jsem to psal. Postavit budku na jednorozce je dobre jen k tomu, aby člověk získal posvátného jednorožce (a před používáním mu sehnal kouzelnickou robu), ten jediný má nějaký efekt. Stavět obyč. jednorožce je kravina. (viz analýza níže) To se několikanásobně vyplatí stavět druidy nebo obří pavouky.
Protože množství druidů/pavouků navíc které si budeme moci držet navíc díky tomu, že nebudete mít žádnou hodnotu v jednorožcích převýší užitek díky tomu, že posvátný jednorožec jich vyléčí mnohem víc. Uvedu příklad:

Druid hodnota: 60 , ent 350 životů
Obří černý pavouk hodnota: 275, 980 životů
jednorožec hodnota: 5000, vyléčí 100 životů

10 000 druidů= hodnota armády 600 000 = cca 1000 entů = 350 000 životů entů
100 jednorožců = 500 000 hodnota armády = 3x vyléčí 10 000 životů = celkem 30 tisíc.
Štít má tedy ve výsledku hodnotu 380 tisíc a hodnota armády je 1 100 000.

Teď se koknem, kdybysme se vys*ali na jednorožce a místo toho stavěli dál druidy (čímž mimojiné ušetříme mraky peněz a run země)
18 333 druidů = hodnota armády je 1 100 000 = 1833 entů = 641 550 životů entů
Štít má tedy ve výsledku hodnotu 641 tisíc a hodnota armády je 1 100 000.

S pozvátným jednorožcem:
V prvním případě posv. jednorožec vyléčí 3x 35 tis = 105 tisíc životů.
Štít má tedy hodnotu 458tisíc životů.

Ve druhém případě posv. jednorožec vyléčí 3 x 64 tisíc = 192 tisíc životů
Štít má tedy hodnotu 833 550 životů. Tedy skoro dvojnásobnou.

Existuje někdo, kdo by chtěl tvrdit, že stavět obyčejné jednorožce je jakkoli výhodné ? Obyčejné jednorožce staví jen blázen, co neumí počítat....
OSobně bych byl pro zachování posvátného jednorožce a buď převymyšlení celé koncepce obyč. jednorožců nebo nahradit jinou jednotkou. :ugeek:

edited: pro obří černé pavouky jsem to nepočítal, ale asi každému dojde, že to bude v bleděmodrém to samé... Naopak to tam bude ještě markantnější, neboť na jednoho enta je třeba 10 druidů = hodnota 600 pro získání 350 životů štítu = poměr hodnota/životy = 1,71 U černých pavouků to je: 0,28 ...
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Ladenie bohov - Dralgar Imagar

Post by nezmar »

100.000 hodnota = 14.285 vesnicanov = 100.000 zivota = cisty damage 42.855
100.000 hodnota = 1 wurm = 100.000 zivota = cisty damage 15.000

samozrejme este je tam otazka utoku. Co dokonca pri velkej obrane moze znamenat, ze wurm da 1 damage a vesnicani 1.400 - 14.000 :D

a teraz k tvojim vypoctom si zabudol zohladnit jednu vec a to je samotny ucinok jednotky a nie iba jej magiu
porovnaj si jeho staty napr. s takym lesnym obrom. A samozrejme je to dalsi STACK, ktory je mozne pouzit v boji

MA 2.000 damage a utok 16, pricom hodnotu IBA 5000. Nie je to vzdy iba o vypocitani celkovej hodnoty. Uznavam, ze jednorozci su podstatne slabsi ako posvatny, ale tak boli koncipovany.

Pokial das rozumne zlepsenie, mozme sa bavit. Ale nesud jednotky iba podla toho aku magiu, ale za celkovy prinos do strategie.

Ak ti ide len o to porovnat druidov samostatnych s druidami + jednorozcami tak mozme a uvidime kto sa rozbije skor :) bude aspon sranda
Post Reply