Speed server - bude někdy ?

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Speed server - bude někdy ?

Post by Ripperman »

Nezmar odkázal z chatu na založení tématu na fóru...

Tedy mé návrhy na speed server:
Běh dlouhou dobu (ideálně aspon měsíc,klidně dva)
1000 kol za den
povolení všichni včetně asceny

Války mezi aliancemi ano(když se budou chtít dvě ali bít, proč ne...), démoni ne.
Drasticky snížit časové limity na plenění. Zachovat rozumné limity u plenění, kde roste síla s počtem dobytí. U dobývání bych časové omezení zrušil úplně a dobýváním neunavoval armádu, protože dobývat jde vždy vše jen jednou, takže nehrozí, že by někdo pořád točil jedno dobývání každé kolo...

Smyslem by bylo se jen vyřádit, pro nové hráče vyzkoušet konečně ascenu, kterou nikdy nehráli, mít šanci rychle obnovit armádu, když se rozmlátí, atd. Žádný zápisy do žebříčku apod., aby nikdo nemohl namítat, že ascena je nevyvážená. Pak to nikomu nemusí vadit. Válčit nikdo nemusí.

Nějaká šance, že takový speed se někdy spustí ?
User avatar
John-ka
Posts: 100
Joined: Fri 31. Jan 2014 21:29:33
Location: Uherčice
Contact:

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by John-ka »

Speed měsíc v kuse je pak dost nuda. Většinu toho co potkáš v pustině necháš zas odejít a když už tak jen odtaháváš města. Když by to byl speed, tak bych to nechal na dva víkendy max.
Není důležité vyhrát, ale přežít. I když vyhrát je taky fajn. Obzvlášť, když vyhraju já.
Patejl (Jiří Kulhánek)
Vocas
Posts: 57
Joined: Tue 20. May 2014 15:06:56

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by Vocas »

Tak bych to viděl tak max. 20 dnů a každej den 1000tahů což je akorát těch 20k tahů. :D Totiž kdyby to byli dva měsíce tak je jako pak už dost 60k tahů :D
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by nezmar »

riper to ale potom uz nebude speed.

Speed znamena, ze behom par dni a chcel maximalne zabavit a planujes pri tom stravis maximum casu :D

To co si navrhol ty je viac menej testovaci server. Pridite si zahrat kedy chcete, davame vam vsetko neobmedzene a ked vas to prestane bavit tak sa pripojte k normalnemu veku. To nie ....

Ked uz dam rychlost hry 10 (to je 1000 tahov za den) tak potom vek bude trvat 90 dni /10 = 9 dni.
Ak dam rychlost hry 15 (1500 tahov za den) atk potom vek bude trvat 6 dni

To je speed
evilpyro
Posts: 19
Joined: Sun 16. Feb 2014 19:47:35

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by evilpyro »

Nuže pánové,

Bavil bych se buďto o rychlém věku - 1000 tu denně a nebo bych, pokud můžu, přednesl návrh na téměř real-time loi - super speed.
Věk by trval cca 4 hodiny, bylo by 1800 tu/hod a tahy by měly 2x efekt - utekly by 2 měsíce na místo jednoho. tím bychom se dostali na 3600tu/hod. což by při 4hod věku udělalo 14400 tu - to stačí. Předtím než mě odsoudíte, bych rád podotkl výhody. Mohlo by se zprovoznit veškeré válčení protože by bylo technicky nemožné muli učtování. Nezmar by mohl z takového speedu udělat test server - updaty by se daly otestovat během pár hodin a ne půlky věku. Vybral by se jeden den, třeba neděle a jely by se 3 věky posobě - každý by měl čas a prostor - 24-20,16-20,12-16.

Co říkáte?
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by nezmar »

ono je to dobra myslienka, lenze ma obrovske ALE

Na toto potrebujes poriadnu komunitu aby to malo zmysel. V sucasnosti vidim proglemy:
1. malo ludi, ktory by sa zucastnili takehoto speedu
2. nechut ludi, ktory sa zucastnia speedu hrat normalne svety
3. prilis velka casova narocnost pre cloveka (v podstate nonstop hranie 4 hodiny je fuska ...)

To s tym duplovanim tahov -> tak nadtym som uz premyslal, ze by som pridal do samotnej hry "vzdaleny pruskum", ktory by stal 5xtah ale zvysil by sancu na eventy o 5nasobok.
Nevyhoda tohto "vzdialenho pruzkumu" je akumulacia eventov. Uz teraz funguje, ze vyssi event vam prebyje nizsi a to by bolo este vyraznejsie pri klikani na tychto 5*, uz teraz sa vam pri klikani po jednom nahromadi viac eventov (roznych) a clovek nestiha dobyt vsetky bez toho aby sa mu nejaky neprepisal inym. Pri 5nasobnom klikani by sa vam pravdepodobne hromadili este viac :)
Dalsia vec, ktora by sa musela specialne osetrovat je prichod demonov/branie mest. Kedze klikate 5nasobok. Demoni by potom obliehali kolko? 50 dni? Pretoze zase preskakovat tie ich utoky na suroviny/vybavenie/ludi (u horsich demonoch) by bolo neprimerane.
Dalsia vec, rekrut, prichod/odchod ludi, dane, ... - co s nim? Navysit 5-nasobne?
User avatar
John-ka
Posts: 100
Joined: Fri 31. Jan 2014 21:29:33
Location: Uherčice
Contact:

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by John-ka »

Řekl bych, že na speedu by démoni vůbec bej nemuseli, měl by spíš fungovat nějak jako battleground, ne? Případně heaven a bude se to řešit přes ali války...


K těm tahům: mě by se líbilo, kdyby byla funkce prozkoumávat tak dlouho dokud se něco nestane. Tím by se přeskočili tahy, kdy se akorát opravuje město (rekrutí vojáci atp) a zastavilo se to až v okamžiku kdy se v pustině něco najde nebo se něco stane (dojde démon, vybavení v budce,...).
Akorát mi příjde, že je těch eventů teď až zbytečně moc. Myslím, že nejsem sám, kdo má tendenci po několika dnech (týdnech), když je klan trochu rozjetý vynechávát některé ty zbytečné (chrál ledu, gobliny, karavany atd.). Zas na druhou stranu je mi líto je tam nechat, co kdyby se mi těch pár run hodilo (v 95% nehodilo). Takže v momentě kdy bych měl nějakou velikou armádu bych chtěl už jen vídat hlášky typu: Objevili jsme vesnici, naše předsunutá vojska ji rovnou obsadila apod. A na mě jakožto velitele by už zbývaly jen ty velké bitvy, kde se počítá s nějakýma těma ztrátama.


(btw: nešlo by na tem speedu když tak nastavit každému klanu do začátku něco navíc? Aby se začínalo třeba s deseti městma, víc prachama a tak? Případně aby byl na výběr jaký bonus bych do začátku chtěl?)
Není důležité vyhrát, ale přežít. I když vyhrát je taky fajn. Obzvlášť, když vyhraju já.
Patejl (Jiří Kulhánek)
evilpyro
Posts: 19
Joined: Sun 16. Feb 2014 19:47:35

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by evilpyro »

To jo nezmare, v tom máš asi recht no.. pouštět se do nějakého skoro real-time loi asi by se muselo překopat spousta věcí... a hodně jich zvážit no.. byl by to vlastně úplně jiný loi
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by nezmar »

John-ka wrote:K těm tahům: mě by se líbilo, kdyby byla funkce prozkoumávat tak dlouho dokud se něco nestane. Tím by se přeskočili tahy, kdy se akorát opravuje město (rekrutí vojáci atp) a zastavilo se to až v okamžiku kdy se v pustině něco najde nebo se něco stane (dojde démon, vybavení v budce,...).
Akorát mi příjde, že je těch eventů teď až zbytečně moc. Myslím, že nejsem sám, kdo má tendenci po několika dnech (týdnech), když je klan trochu rozjetý vynechávát některé ty zbytečné (chrál ledu, gobliny, karavany atd.). Zas na druhou stranu je mi líto je tam nechat, co kdyby se mi těch pár run hodilo (v 95% nehodilo). Takže v momentě kdy bych měl nějakou velikou armádu bych chtěl už jen vídat hlášky typu: Objevili jsme vesnici, naše předsunutá vojska ji rovnou obsadila apod. A na mě jakožto velitele by už zbývaly jen ty velké bitvy, kde se počítá s nějakýma těma ztrátama.

(btw: nešlo by na tem speedu když tak nastavit každému klanu do začátku něco navíc? Aby se začínalo třeba s deseti městma, víc prachama a tak? Případně aby byl na výběr jaký bonus bych do začátku chtěl?)
to obcas stve aj mna a odklikam to potom narychlo ked sa mi namnozia. To s tym preskakovanim niektorich pidi eventov nie je vobec zly napad.
Druha vec, mozno by to chcelo eventy, ktore by nahradili stavajuce a zobrazovali by sa namiesto nich. Mali by vacsiu army a vacsiu odmenu. Cize opat by to bolo zaujimavsie pocas celeho behu. Take vzajomne prelinanie.

Napr. teraz mame:
Chram zivota
Posvatny chram zivota
- ako zdroj run zivota (v druhom pripade tusim aj runy ledu)

ale viem si predstavit, ze by sa pridali este dva eventy. Nieco medzi chram zivota a posvatny chram zivota -> a pri urcitej army by uz povodny chram zivota zmyzol a zostal len ten "vyssi" a este jedne by som vedel pridat za posvatny -> ktory by bol viac rare, silnejsi ale so silnejsiou army
Ripperman
Posts: 522
Joined: Fri 04. Jul 2014 15:29:00

Re: Speed server - bude někdy ?

Post by Ripperman »

malé eventy NERUŠIT v žádném případě. co by pak dělal dreadd ? udělat maximálně volitelné: chci malé eventy automaticky dobýjet ano/ne
Post Reply