Ladenie bohov - Ghoro

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)
Post Reply
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Ladenie bohov - Ghoro

Post by nezmar »

Bol by som rad, keby ste mi po testovani novych jednotiek GHORA napisali co treba na nich zmenit aby boli lepsie vyvazeny.

Bolo niekolko postrehov, ze su prilis silne, lacne, ... Rad by som pocul skutocne navhry ako to zmenit k lepsiemu :)

Pripadne mozete pisat dalsie poznamky ku Ghorovi - co vam vadi a co by ste chceli zmenit
Kouji
Posts: 518
Joined: Sat 08. Mar 2014 20:00:51
Location: Ostrava

Re: Ladenie bohov - Ghoro

Post by Kouji »

Gobliní pevnost se mi líbí, ta je dobře udělaná.
Údolí vlků a medvědů je ale strašně silné. Sice mají hodně životů a padají po stovkách, ale za tu cenu? To je nic. Takže bych jim asi snížil trochu některé věci a dal je trochu dražší.
Goblin na vlkovi-Damage: 60, hodnota:75 a na 1 jednotku je třeba 250 vybavení při stejné ceně nebo nechat původní staty a zdražit je trochu razantněji, asi tak na 400 vybavení.
Goblin na medvědovi: Damage: 95, hodnota:100 a na 1 jednotku je třeba 250 vybavení při stejné ceně nebo nechat původní staty a zdražit je trochu razantněji, asi tak na 400 vybavení.
Zlobří jeskyně mi přišla v pořádku.
Na vylepšenou dílnu jsem se ještě nedostal.
Univerzita: Asi bych celkem zlevnil sabotéry, jelikož mají velkou hodnotu, tak se člověk stěží dostane na maximum, jako Dreadd... Ale jsou moc drazí, bych je spíše zlevnil na 500k.
Patriarcha se mi zdá taky trochu předražená, možná bych ji taky změnil na 500k nebo 1M.
Exterminátoři nemusí mít žádnou ochranu proti ohni (oproti Dharovi a Ætherovi) a útočí od 2 kola a mají nízkou hodnotu, takže ty bych zdražil na 3M a zvýšil hodnotu na 50k.
Ilja
Posts: 16
Joined: Sun 18. May 2014 17:32:31

Re: Ladenie bohov - Ghoro

Post by Ilja »

Nejdřív řeknu to, že dokud nebude jasně formulovány ohodnocování jednotek (jako že 1dmg => 1 hodnota /1 zlaťák, 1 obrana to samé) tak se to bude dělat od oka, podle pocitů, podle nejhlasitěšího hráče apod...
Samozřejmě se musí vzít v potaz charakter/zaměření dané frakce.

S čím mám nové jednotky Ghora srovnávat? Protože některé jednotky (stejného stupně) od jiných bohů jsou o DOST slabší.

Budova 2: Hobgoblini: super. Je sice dražší a má o 1(!) větší hodnotu než goblin. Ale má: +3dmg, +2utok, +1obrana, +2životy, +3 do steče... nejlepší investice :) :)

Budova 3: Bezkonkurenčně nejlepší jednotka svého stupně. Rychlej rekrut, smrtelná steč. Super levné.

Budova 4: Zlobři jsou fajn. Ty se povedli. Jen tak naokraj: Jeden stojí 5K (třeba jako dharovo pavouk).

Budova 5: Vzducholodě jsou moc dobrý. Sice stojí spoustu peněz na upgrade, ale vyplatí se to.

Na závěr:
Zdražit jezdce. Spíše zdražit zlaťáky než počet žrádla (přehlednost).
Hobgoblini ... Goblinů má bejt hodně. Ale spíš bych mu tu hodnotu alespoň o jedna zvýšil.
Zlobři a vzducholodě jsou fajn.


Ještě zamyšlení na závěr:
Situace : přijde delegace a přinese třeba 5 vybavení do poslední budovy:
Ghoro bude mít 5 vzducholodí
Dhar bude mít 25% mága země.
User avatar
nezmar
Administrátor
Posts: 1603
Joined: Mon 27. Jan 2014 7:42:38

Re: Ladenie bohov - Ghoro

Post by nezmar »

dakujem za vyjadrenie.

To s tym pocitom je spravny postreh, preto chcem aby sa vyjadrilo co najviac ludi a nebolo to iba o mojich pocitoch. Urcovanie presnej hodnoty je vzdy o tom a vzdy bude. Aky celkovy dojem da jednotka z jeho skutocnej efektivity v boji a na k comu sa ma pouzit.
Mohli by sme napisat stovky postupov ako to ohodnotit aj tak nam to nikdy nepovie ako sa vlastne jednotka zachova. Ja osobne som vychadzal z toho kolko jednotiek zabije proti roznym typom (priblizne), preto som im dal hodnotu aku som dal, hoci sa ukazalo, ze je prudko podhodnotena :D

Co sa tyka toho vybavenia do poslednej budky, mozno by nebolo zle dat viacej vybavenia na jednu vzducholod a znizit cenu za jedno vybavenie. Teraaz ked tak posilnili (uz prvy stupen) tak by to asi bolo rozumne :)
Post Reply