Osroxas

Vaše nápady, postrehy, návody a vlastne všetko čo sa týka samotnej hry :)

Osroxas

Příspěvekod Acaruss » pon 08. led 2018 18:34:37

Chci se zeptat na tohohle démona .. jakože fakt..? :?

Na jednom účtu, 6M za tah dolu.. na dalších 3 účtech nastoupenej taky, člověk se bojí odehrát tah aby o vše nepřišel. Účet, který v podstatě teď začal a má pár měst a sílu 1M - návštěva 2x v řadě a zničil vše.. nemožnost si našetřit na jakoukoli budovu. Jsme v půlce věku a sundal ho zatím někdo pouze 3x? :roll:

Prosím, upravte nějak tohohle démona, to je neskutečný jak často chodí, jak je obtížný a jakým stylem prostě zku*ví vše o co se hráč snaží.. :lol:
Acaruss

Re: Osroxas

Příspěvekod Acaruss » pon 08. led 2018 18:38:21

*update: odehráno necelých 50 tahů a došel znova. Na dalším účtě 3 tahy, a -80k lidí a 8M .. to mi nepřijde normální.. :roll:
Acaruss

Příspěvekod Acaruss » úte 09. led 2018 16:29:19

Stačí se podívat do statistik na to, jak často chodí.. 394 obléhaných měst .. druhý démon má (!!!) 259 a je to démon nejnižší kasty.. třetí má pak 258 a je to také démon nejnižší kasty.. :o
Acaruss

Příspěvekod nezmar » pon 19. úno 2018 10:08:17

ono to bolo nastavene tak, ze silnejsi demoni chodia castejsie :)

ale ked je s tym taky problem ... tak to teda troska pomenim. Aby ste to nemali take zlozite, kedze je to heaven.
nezmar
Administrátor

Příspěvekod žrout » pon 21. kvě 2018 15:49:50

celkově si myslím, že se jedná o trochu extrémní koncept.. na heavenu je super, že démoni neberou města, ale postupem věku se děje toto:

1. každá kloudná aliance slabé démony dává velmi brzy = odměna beze ztrát
2. střední démoni (ghottan, ti 3 noví slabší) = za pár dní rovněž odměna beze ztrát, ale do té doby naprosto likvidační
3. nejsilnější démon = likvidační a teď chodí (20 dní od startu věku?) prakticky jenom on (alespoň na moje účty) a je stále k neporažení

Tj. chtělo by to nějak upravit démony. Přece není možný, aby démon, kterého zatím nelze rozumně porazit (myšleno abych neodstřelil celý jeden účet) nemůže vzít 1/4 všech lidí a 50% úspor. Tím spíš ne, že jedeme systém žoldu, kdy lidi a zlato jsou rozhodující pro udržení armády.

Kdybych sám neklikal 9 účtů a neposílal si lidi z pokladnice (a zlato když je nejhůř) na účty vydrancované nejsilnějšími démony, ani bych nemohl hrát. Navíc je to silně demoralizující.

Démoni podle mě nemůžou brát zlato a lidi %, ale musí se to nastavit nějak jinak. Takhle je to opravdu likvidační a znemožňuje to snahu něčeho dosáhnout (hlavně na něco našetřit). Je to tedy nepřímé oslabení dhara(potřeba tak 120M zlata, aby za něco stál a to takhle našetřit je hardcore), dreadda (extrémní spotřeba lidí - obě větve), goblina(pokud chci univerzitu) a možná i vulkána(akolyty).

Ono by se to dalo, kdyby třeba démon bral jen jednu věc - tj. když přijde démon a vím, že mi vezme zlato, tak to utratím. Naopak kdyby přišel a bral lidi, můžu mít našetřeno goldy, abych to nějak přestál, než noví lidé přijdou. Ale když bere oboje, jak se efektivně bránit nejsilnějším démonům? (krom vykoupení trhu - utracení zlata a natočení lidí z portálu - to ale neřeší problém, pokud chci na něco našetřit)
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou.
žrout

Příspěvekod nezmar » úte 22. kvě 2018 10:52:03

- to ako chodia casto silny demoni sa znizovalo (a celkom dost)
- to od kolko mest sa objavuju silenjsi demoni sa zvysovalo (a celkom dost)

- cize chodia menej casto a objavuju sa neskor nez povodne v povodnej verzii

Ak su tie straty prilis velke tak sa o tom mozeme pobavit a mierne ich znizit.

Toto je (spolu s barbarmi a ludozrutmi) jedina vec ktora skodi klanu pocas hrania. Ja si nemyslim, ze je to az take hrozne. Mam ucet a proste som stotozneny s tym, ze mi obcas zoberu nejake veci. Bud predtym nakupujem runy alebo investujem do rekrutu.
Hra musi byt aj troska narocna a nemoze to byt len o tom, ze kazdeho demona date hned na zaciatku a hotovo. Neskor uz ich davate prakticky vsetkych a odmeny mate "zadarmo" tak ako pri vacsine eventov, ktore stretnete v pustine.

Este ma tak napadlo, ze sa to moze spravit tak aby aj sanca vyskytu bola zavisla od sance vyskytuje jednotlivych demonov. Cize na konci by uz chodili s velkou pravdepodobnostou iba silny a slaby by sa skoro vobec neukazovali a naopak na zaciatku by boli iba slaby.

Skuste dat navrh na tieto sance pre kategorie bohov Dh, Dr, Dra, Tel, Rah ... ALE tak, aby davali 100% (celkovo) :lol:
nezmar
Administrátor

Příspěvekod žrout » úte 22. kvě 2018 12:26:02

tady je problém, že já pořád moc nechápu, jak je to nastaveno, ale líbí se mi tvá myšlenka (tak jsem myslel, že už to je nastaveno teď) s tím, že čím více tahů, tím méně slabých a tím více silnějších démonů chodí. Akorát nevím, jestli je to závislé na tazích, hodnotě armády, ...

Jenže to je ono, že proti těm nejsilnějším není v dobách kdy začnou chodit efektivní nic (krom nakoupení run). I vybavení z budov berou, čili tam nic neschováš.

Celkově si myslím, že démoni chodí na začátku dobře, do toho 20. dne ok. Ale teď je to 50% ostatní démoni a 50% Osroxas (alespoň na mých účtech) a s tím se rozumně nedá bojovat (nebo jsem na to zatím nepřišel). Zajímavé také je, že Thullgeon (stejná kasta), přišel za 6 Osroxasů možná jednou? Asi mám jen peška :D

Jestli to ostatním přijde v pohodě, nechme to tak, jak to je. Přecejenom hraju první věk a ten je ještě v plenkách. Budu shromažďovat další data a uvidíme co z toho bude :) Je pravda, že je aspoň něco, co to hraní "narušuje" a není to úplně lehké :)

Ale 1/4 lidí a 1/2 úspor s rizikem vybrání vybavení v budovách, mi na 1 "neporazitelného" démona, který nechodí jen občas, přijde celkem dost :D

Díky za odezvu a uvidíme co dál :)
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou.
žrout

Zpět na Hlavná diskusia